flare flare komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Na Faju jsem se těšil. Z mého úhlu pohledu, tam pár hluchých míst bylo, ale převládaly ty, které mě bavili, hlavně ta finální, kde se otevřely dveře do dalšího dílu. Je pravda, že si, případný další díl, zaslouží trochu rozepsat určité postavy, historickou linii (ta mě vždy baví nejvíc, jak si jí autor, třeba i na základě fakt nebo fantazie představuje) a spousty dalších nevyřčených otázek...za mě kvalitní česká fantasy, palec nahoru.

22.02.2018 5 z 5

Proč se lidé zabíjejí (homicida a genocida) Proč se lidé zabíjejí (homicida a genocida) Jan Zrzavý

Nečekal jsem, jak jde na tuto tématiku nahlížet. Je zajímavé jak vědecky, v jakých souvislostech a oblastech je možné nahlížet na smrt...

15.02.2018 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Dobrá kniha to byla, zajímavá..první díl se mi ale líbil více. A vyhlížím další..

24.01.2018 4 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Dobrý nápad, někdy až přetechnizovaný a s příliš dlouhými a za mě, zbytečnými pasážemi..ale jinak čtivé, odpočinkové a se slušným spádem, především ke konci..good

06.01.2018 4 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Moje první Neffovina..dobré pasáže, střídali slabší (trochu jsem se ztrácel). Zajímavě vykreslené putovaní po Luně s dobrým přesahem na možná úhel pohledu na mezilidské vztahy v ruzných částech vesmíru (prozatím v naší galaxii :-)

25.12.2017 3 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Jako, nějak jsem tomuto dílku nemohl přijít na chuť..

21.11.2017 3 z 5

O "panu" Sinuhetovi tady již bylo napsáno mnoho, takže nemá cenu se opakovat. Zkrátka pecky, bomby, petardy...:-)

21.11.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Uff,chvili mi trvalo,nez jsem se procetl do konce,ale ne kvuli delce nebo nezazivnosti..cela trilogy dobra,k zamysleni,rozmanita,napinava...do nadchazejiho pocasi,vrele doporučuji..:-)

26.09.2017 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Mám ho prostě rád..za mě vizionář .-)

25.09.2017 4 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Dobrá, jednoduchá, odpočinková, robotická :-)

25.09.2017 4 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

Jak to říká kamarád u Fahrenheit 9/11, kdyby na tom bylo 5 minut pravdy, tak je to s tím světem hrozně špatné..za mě good počtení ze všech úhlů pohledu.

25.09.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Jako, nevím proč, ale ty starší kousky pana "mordýře" Kotlety se mi líbily nějak více. Ale jako oddechovka cajk..

01.09.2017 4 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Pokud hledas relax do nepohody nebo darek pro nenarocneho ctenare,tak to je tva
kniha..:-)

21.08.2017 4 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Pět si to zaslouží, ale nedám...schovávám pro jiné kusy. Dobře jsem si odpočinul, zasmál se, trochu si pocestoval (zajímavé destinace), zapojil představivost a jiné smysly.:-)..ideální kniha do deště, ale i do tramvaje. Dvojku si dám,o to strach nemám.

27.07.2017 4 z 5

Uff...na me takova tezka kniha. Jednak psanym stylem,ale i obsahem. Na krev jsem pripraveny byl,ostatne, v te dobe se asi na "pardon', "omluvte me" nebo. " s dovolenim", moc nehrálo...ovšem doporučím, člověk se nenudí.

20.07.2017 3 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Nevedel jsem uplne do ceho jdu,ovsem nelituju. Slusne seky,vyborne prirovnani,zajimavy namet. Myslim,ze spousty veci bylo,az necekane dobre,vystizeno.

26.06.2017 4 z 5

Bláznivý vesmír Bláznivý vesmír Robert Sheckley

Mám rád tyhle krátké výlety do neznáma, které jsou spojené s různými pohledy na případnou budoucnost. Pecka..:-)

07.06.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

No, no, no..ze všech těch bláznivých severských detektivek, co jsem četl, byla tato prozatím nejslabší. Detektiv Joona Linna byl spíš v pozadí, policejní odznak bych dal panu psychiatrovi Erikovi :-) Ovšem nervy to byli..a jak se recenzuje již níže, docela se to zbytečné táhlo..ale jinak cajk

29.05.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tak dočteno..za mě, poslední pokračování nejlepší. Pořád se něco dělo, nečekané zvraty, další zajímavé postavy a prostředí. Dobré počtení to bylo..good.

13.05.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl..co k němu říct..pár krát se mi stalo, že jsem knihu musel odložit a dostat na ni chuť. Ovšem posledních 100 stran jsem si dal k obědu. Za mě je to spíš pro odpočinek a né pro napětí. Vyzrále dialogy, které jsou kolikrát nad chápání toho, že je vedou "puboši", mě hodně bavili.

02.05.2017 4 z 5