Flamaintenebris Flamaintenebris komentáře u knih

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Stále dokola se na první pohled zdá. Avšak svým precizním deníkovým líčením hrůz a útrap ruských gulagů se tato kniha řadí mezi ty silné knihy. Není pro každého, ale když najdete její hodnotu mezi řádky tak opravdu stojí za to.

09.06.2023 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Všednost bláznů vylíčená mistrovským šarmem, ano o tomto je tato kniha. Poutavá, nevšední, bláznivá..

09.06.2023 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Psáno jako jiná důmyslnější díla s takovými dějovými prvky, jež se často úzce spojují a prolínají. Ale to není čistou originalitou a jediným základem tohoto poněkud bizárního díla. Myšlenka je mnohem jednoduší, není to kvůli ničemu jinému, než nedostupnosti vnitřního světa tohoto děje, který zákonitě přitahuje nejen lidskou mysl.

11.01.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tato kniha je knihou po jejímž přečtení člověk dozajisté objevuje myšlenky, kterých si není ani vědom že je má v hlavě. První otázkou je pojem nebývalých rozměrů a ten není ničím jiným než tím, zdali by k něčemu takovému mohlo dojít. Dílo je prostoupeno myšlenkami, jež jsou vlastní fylozofům a proto je dle mého názoru přímo geniální, nadčasové i v dnešní době. Další otázku, jež si můžeme položit, je přirovnání k něčemu co známe. A to, co představují Mloci?

11.01.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Brilatní detektivka se zajímavým dějovým prolínáním, jež by mohlo být klidně založeno na realitě.

Tma Tma Ondřej Neff

Děj je podobný, jako v každé jiné knize, která se zabývá otázkou možných a dosti reálných problémů. Určitě doporučuji nejen milovníkům drsnějšího žánru.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Někdo říká, že se jedná o drsnou knihu. Ano, není určitě pro slabé povahy, ale měl by ji číst každý. Svět by byl hned lepším místem. Určitě doporučuji, jedná se o stěžejní knihu z bohužel méně proslulé literatury.

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Tuto rodinnou trilogii s prvky severské mytologie mohu z celého srdce doporučit každému, kdo tíhne k přírodě a jenž má rád místy i prudký děj.

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Za mě hodně dobrá knížka. Děj je pro někoho možná jednoduchý, ale ve skutečnosti tomu tak není ani zdaleka. Doporučuji každému, kdo má rád detektivky, protože tato je jedinečná.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nejedná se o obyčejnou knihu, tohle má něco do sebe.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Takové odbočky z dějové linie jinde nenajdete, tímto je kniha zcela jedinečná.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vskutku propracované dílo, tučné jak majonéza. Tato kniha se řadí mezi ty, v nichž nejde ani tak o dějovou linii, více spíše o celek, to jakým stylem je napsaná..

Tma Tma Ondřej Neff

Vřele doporučuji, jedná se o mrazivý příběh s velice reálným podkladem.