filipika filipika komentáře u knih

Vědecká vysvětlení nejbizarnějších způsobů smrti Vědecká vysvětlení nejbizarnějších způsobů smrti Cody Cassidy

Pobavilo, poučilo, ideální.

06.06.2021 5 z 5

Napoleon a jeho první mamlúk Roustam Napoleon a jeho první mamlúk Roustam Michal Šurgot

Krásně zpracovaná kniha.

03.01.2021 3 z 5

Velký příběh Velké pardubické Velký příběh Velké pardubické Tereza Marianová

Ano, překlepy překvapily i mne, takže kárám nikoli autorku, ale redaktory ve vydavatelství! Protože takový KLENOT si je nezaslouží! Propracovaná každá stránka, kapitoly ke každému aspektu dostihového života, kapitoly k historii závodu, dokonce rozbor herního plánu Dostihů a sázek:) Wow. A ty ilustrace. Aj aj aj aj. Úžasný nápad, nakreslit pole šampionů Velké pardubické a nechat je postupně proběhnout celým závodem, skákat přes klíčové překážky - jen tu cílovou pásku si pak musíte domyslet sami podle svých preferencí. Je dobře, že kniha neopěvuje jen koně, kteří byli dobří, ale měli i štěstí - nezapomíná ani na několik z mnoha třeba dobrých koní, kteří toho štěstí tolik neměli. Skvělé jsou poslední stránky vyhrazené na kreslení - za svého dětství bych tam malovala o sto šest, protože dostihy byly mé hlavní téma. Jako dospělák a snad i znalec příběhů kolem Velké pardubické oceňuju mnohé detaily ze zákulisí a souvislosti, o nichž jsem se zatím jinde nedočetla. Zkrátka - úžasná kniha pro fanouška Velké jakékoli věkové kategorie.

02.01.2021 5 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra Colleen McCullough

Klenot!

17.03.2016 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Klobouk dolů! Možná někomu chybí čtivost, lepší propracovanost postav a podobně, ale u mne to ve srovnání se zahraniční špičkou celkem obstojí. Už jen nastudovat to všechno musí dát opravdu hodně práce!

17.03.2016 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kniha mi byla vřele doporučena a má očekávání nezklamala. V soudobé české literatuře pro mne výjimečný zážitek, navíc z mého kraje, to vždy potěší.

26.02.2016 5 z 5

Princ Václav Princ Václav Oldřich Brož

Souhlasím s předchozím názorem a vyzdvihuji krásný jazyk, stylizovaný do tehdejší doby, většinou ale nenásilně. K historickému románu tento jazyk starých kronik dobře sedí. Odpočinkové čtení, stojí za to.

26.02.2016 4 z 5

Konec patriarchátu Konec patriarchátu František Pavlíček

Krásné, dojemné. Jedna z nejsilnějších knih - ale chce to mít vztah k danému regionu.

15.07.2015

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Vodička = čtivé, zábavné, atraktivní. Zajímavé i poučné čtení o krizi 30. let.

14.07.2015

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Mám stejný zážitek jako ostatní - parádně napsáno, z obsahu však mrazí.

14.07.2015 5 z 5

S jazykem od inkoustu S jazykem od inkoustu Jaroslav Kovanda

Vtipné a jazykově nepřeberně bohaté. Zážitek a obohacení.

14.07.2015 4 z 5

Gumový betlém Gumový betlém Jaroslav Kovanda

Jako zlínský patriot Kovandu obzvláště můžu. Ale je to i autorovým citem pro jazyk, nářečí, výstižnost vyjádření. Tato kniha je dokonce místy i veršovaná - hodně speciální čtenářský zážitek. Ty, kdo nemají vztah ke Zlínu a Jižní Moravě, asi tak nezaujme, já jsem si tam ale našla spoustu zajímavých obratů, dobových detailů a slovíček, které budou díky knihám, jako je tato, alespoň uchovány. A to platí i pro všechny ostatní Kovandovy počiny.

14.07.2015 4 z 5

Lidstvo na rozcestí Lidstvo na rozcestí Radomil Hradil

Kniha mne nezklamala. Důležité souvislosti, detaily i celky. Doporučuji všem, kdo se zajímají o téma transformace lidstva.

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Krásný zážitek! Nádherný jazyk, viditelná pečlivá příprava, vtažení do doby. Plně souhlasím s předchozími komentáři.

Nové lidstvo v nás Nové lidstvo v nás Radomil Hradil

Kniha splnila má očekávání. Vybízí k zamyšlení i meditaci, poskytuje zajímavé souvislosti - jako všechny publikace od Radomila Hradila.

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Spokojenost, jako vždy u Waltariho.

08.04.2014 4 z 5

Muzeum nevinnosti Muzeum nevinnosti Orhan Pamuk

Souběžně jsem četla romány od Waltariho a bylo to jako nebe a dudy.. tedy, přesněji, Pamukův román, to bylo utrpení. Autor se opět ztrácí v záplavě písmenek. Určitě fajn pro načerpání alespoň nějakého povědomí o životě v Istanbulu v 70. letech, ale jinak...

08.04.2014 1 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Krásný zážitek, miluji historické fresky a Waltari nezklame.

08.04.2014 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Román, který mi vyrazil dech. Dokonalé. Klobouk dolů nejen před Waltarim, ale i před překladatelem Markem E. Světlíkem. Vždy je tak důležité zachovat jazyk a atmosféru originálu i doby, do níž je román zasazen, a tady se to, věřím (i když neumím finsky), určitě povedlo.

07.07.2013 5 z 5