Fidorr Fidorr komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

No... Byla to moje první kniha od autorky a čekal jsem upřímně něco víc.
Bylo to na můj vkus celé nějak překombinované, začátek nezáživný.. Od slov dark web se ve mě vzkřísil nový plamínek, že to bude ještě vzrůšo a to se bohužel nekonalo. Děj předvídatelný a vcelku jsem tušil jak to celé dopadne, ale, že nakonec až tak sladce to jsem netušil... Ve výsledku se mi četlo velmi dobře a děj odsýpal, jen ten “odpal” co jsem čekal nepřišel. Čtení to není špatné, ale ani úchvatné. Každopádně autorce dám ještě šanci např. Kříďákem :)

09.05.2021 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Ze začátku jsem se malinko ztrácel, ale nakonec kniha začala mít rychlý spád a krátké kapitoly tomu jen pomohly. Řekl bych, že je to pro čtenáře s hodně silným žaludkem a to snesu hodně. Celou dobu mi furt něco nehrálo a opravdu velmi překvapivý konec mi dal za pravdu. Skvělá atmosféra a spousta zvratů které mě prostě bavili :)

01.05.2021 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Skvělá kniha. Je to taková encyklopedie v příběhu a to mne velmi zaujalo. Každá kapitola má nějakou ze zásadních informací vývoje lidstva. Někdy je líčení bych řekl až dost brutální na to, že je to čtení pro mladší čtenáře, ale jaký pak copak. Tuto knihu by si měl přečíst každý ať mladý nebo starší, aby jsme si vážili toho co máme teď. Ono totiž ti bez kterých teď máme co máme, to měli pro nás si myslím až nepředstavitelně těžké přežít. Pan Štorch byl frajer :) PS: 20let ji mám v knihovně a já hlupák ji vytáhl až teď :X

18.04.2021 5 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Parádní příběh a zase větší přiblížení fungování našich předků v pokročilé době kamenné. Byť mě kniha začala bavit asi zhruba od čtvrtky pak už mě moc nepustila od fandění Sokolímu oku :D Konec docela silný a doufal jsem v něj :)

18.04.2021 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Krásná kniha plná dobrodružství a přátelství. Místy vše tak barvitě popsáno až jsem si připadal, že jsem v jezerní kotlině s nimi. Konec byl smutnější, ale vyplynulo z něj velké ponaučení a uvědomění si, že by jsme si takového přátelství jako měli Pavel s Ludvou velmi vážit a nenechat se nikdy stáhnout na špatnou cestu.

26.01.2021

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Dočteno, je po všem... :( Přál bych si aby příběh Deltory nikdy neskončil a bylo aspoň milion dílů. Vždy když jsem se začetl, mě ten úžasný svět plný skvělých postav a jejich vlastností, zvratů, zápletek, překvapení nechtěl pustit a doslova jsem hltal každé slůvko. Deltora se mi na věky vepsala do srdce a s ní i Lief, Barda, Jasmína i s prckem Fillim a statečným Krejem :)
Všechno nakonec dopadlo jak mělo, jen ty dva jsem tipoval daleko dřív :D
Opravdu úžasný počin autorky. Patří jí obrovský dík, že jsem mohl něco takového doslova prožít.

20.01.2021 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

K Deltoře jsem se dostal někdy před 17lety a jsem za to strašně rád, tehdy jsem přečetl první tři díly a další rodiče nemohli sehnat, ale teď konečně po těch letech se mi podařilo sehnat všechny tři série a jsem nadšený :) Ano, čtení je to rozhodně pro mladší ročníky, ale ten příběh je tak skvělý, že je problém se od čtení odtrhnout... Závěry knih a souboje mohly být obsáhlejší, protože potenciál to určitě má, ale i tak je to prostě srdcovka :)

16.11.2020 5 z 5