Fiddis Fiddis komentáře u knih

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Když jsem na seznamu autorů uviděla jména jako Alena Mornštajnová a Petra Dvořáková, musela jsem knihu mít. Ačkoliv povídky od výše jmenovaných byly kvalitní, top u mě získal Jaroslav Rudiš se svým Samochlapským večerem, protože tento druh humoru je prostě něco pro mě :-)) Jako fajn oddechovku doporučuji a těším se, až si přečtu i další knihy z této edice.

12.09.2023 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

V knize bylo plno zvláštních věcí, někdo už tady jmenoval některé, mě ještě udivil kotoul vzad, když někdo couvá a narazí do sedačky (je to celkem problém, i když se na to člověk soustředí) a taky, že Lucyin přítel byl v jejich rozhovorech označován vždy jen jako přítel a nepoužívaly jeho jméno. Pak mě ještě na začátku nějak nemile překvapilo, že postavy mají cizí jména, i když je kniha od českého autora, to mi přijde škoda. A závěr? To bylo fakt zbytečné...

06.06.2023 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Nápad zajímavý, styl psaní autorky mě nějak nenadchnul, ale to může být překladem a taky to bude souviset s tím, že jako předchozí knihu jsem četla od paní Mornštajnové a to se holt těžko přebíjí :-))
Některé myšlenky v knize se mi líbily, ale obecně za mě spíš takový průměr.

26.05.2023 3 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Knihu si užíváme opakovaně s dětmi. Je skvělé dozvědět se zajímavé věci o zvířatech, na které člověk běžně nenarazí. A zpracování knihy je naprosto skvělé, tleskám!

17.05.2023 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Knihu jsem dostala na doporučení, tento žánr obvykle nečtu.
Zkraje mi to přišlo jako klasický nudný americký film a ono to tak vlastně bylo celou dobu, ale aspoň se tam po čase začalo dít něco zajímavějšího. Nicméně chování hlavních postav mi přišlo místy celkem mimo. Závěrem bych ale pochválila styl psaní, líbily se mi časté zajímavé přirovnání.

10.11.2022 2 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

To bylo milé čtení. Nebyla to taková ta "uřvaná" kniha, která se vás snaží fakt namotivovat, byla něžná a spíše sázela na opakování myšlenek, ale vůbec mi to nevadilo. Umělcům určitě můžu doporučit :-)

20.04.2022 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Já na tu poezii moc nejsem, ale chtěla jsem to zase zkusit. Bylo to celkem příjemné, líbilo se mi, jak to "plynulo". Nelíbilo se mi, že v delších textových částích nebyly čárky a velká počáteční písmena (ano, záměr, ale prostě mě to rozčilovalo). Ilustrace samy o sobě se mi moc nelíbily, až na pár výjímek, ale velmi se k textu hodily a oceňovala jsem na nich volnost a syrovost.

15.04.2022 3 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Už jsem z ní vyzkoušela hodně receptů a k některým se často vracím. Určitě doporučuji.

10.03.2022 5 z 5

Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů * antologie

Na mě málo hrůzostrašné, ale rozhodně příjemné zpestření vánočních svátků :-))

27.12.2021 3 z 5

Jsem už sice velká rebelka, ale knihu jsem si pořídila hlavně kvůli ilustrací (čerpání inspirace) a také na doporučení. Příběhy byly psané stylem pro děti, ale občas jsem si dohledávala info o osobnostech na internetu a celkově mě to obohatilo a také namotivovalo :-)

15.09.2021 4 z 5

Můžu se vás dotknout přes plot? Můžu se vás dotknout přes plot? Anežka Náhlíková

Pointa knihy je, že pointu nemá, takže jí vlastně má :-)

Mám z ní takové rozporuplné pocity. Zkraje mě to moc nebavilo, snažila jsem se do ní vcítit a nešlo to, ale někde za polovinou jakoby to uzrálo a už se mi to lépe četlo. Celkově mám z knihy dobrý dojem.

Velmi chválím ilustrace. Jednoduché styly jsou šálek mého čaje.

28.03.2021 3 z 5

Přesně tuto knihu jsem potřebovala. Ujasnění si pojmů a taky toho, na co jsem přišla už dávno - diety pro zdravé lidi jsou spíše škodlivé, nejlepší je jíst od každého trochu a pestře, prostě s rozumem. Jako třešnička na dortu jsou recepty, kterých už jsem vyzkoušela několik a jsem z nich nadšená :-)

23.03.2021 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tenká kniha se silným příběhem a s pár tématy k zamyšlení. A ten konec, ten mě dostal.

04.03.2021 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Bylo to milé. Jsem kočkař, takže jasná volba. Styl psaní mi sice přišel takový nemastný neslaný, ale náměty povídek byly zajímavé a četlo se to dobře.

11.02.2021 3 z 5

Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu * antologie

Líbilo se mi, jak snad každá povídka alespoň lehce popisovala ráz krajiny severního Finska a taky povahy obyvatel. První dvě povídky mě teda spíš zklamaly, nějak jsem tam nenašla pointu, zbytek byl ale zajímavý a jedna mi zůstane v hlavě asi ještě nějakou dobu. Doporučuju všem fandům Finska nebo severu obecně.

30.01.2021 3 z 5

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Děti mám na tuto knihu ještě malé a tak jsem si ji přečetla já a moc se mi líbila :D Doporučuji jako takovou nezvyklou oddychovku a k tomu ty jednoduché, zato vystihující ilustrace...

29.08.2020 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Takový klasický horor, moc to nepřekvapilo. V jeden moment mě celkem zklamalo nelogické rozhodnutí hlavní postavy, ale to už tak v knihách/filmech bývá :D Kladně hodnotím ilustrace a grafické zpracování.

29.08.2020 3 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Podivné, znepokojující a naprosto skvěle zkonstruované příběhy, na které jen tak někde člověk nenarazí. Za mě paráda!

04.04.2020 5 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Nějak nevím. Některé myšlenky a některé povídky byly zajímavé, ale ačkoliv byly povídky propojené, byl to takový "mišmaš" a mně se to propojovalo tak těžkopádně. Styl psaní mi byl ale sympatický.

27.01.2024 3 z 5

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Krásně zpracovaná, zajímavě členěná, ale obsahově za mě trochu slabší než jiné díly Jíme zdravě.

09.08.2023 4 z 5