Ferda43 Ferda43 komentáře u knih

10 % člověka 10 % člověka Alanna Collen

Velice zajímavá kniha. Přináší nové poznatky, často ohromující a šokující. Člověk znovu získává jiný náhled na své tělo... Vlastně na to tělo, ve kterém máme spoustu spolubydlících, ať chceme nebo ne...

29.12.2023 5 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Napínavé, čte se to jedním dechem. Ráda se bojím "bezpečně":)

26.12.2023 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čapek byl vizionář. Některé momenty jsou až děsivé - kupříkladu pokusy s plynem.. Jak je tohle možné? Bílá nemoc v protikladu s temnotou v duši...

24.05.2024 5 z 5

Miluju tě k zbláznění Miluju tě k zbláznění Jáchym Topol

Budu si muset přečíst i jiné díla tohoto autora, protože tohle mne opravdu neoslovilo. 2 hvězdy dávám za to, že jsem si podobnými "sračkami" prošla a připomnělo mi to doby dávno minulé. Leč kouzelné to pro mě není a takový Krchovský je alespoň pro mne vyšší level.

23.04.2024 2 z 5

Pražské orchestry Pražské orchestry Eduard Petiška

Petišku mám ráda. Jako dítě jsem milovala Alenčinu a Martinkovu čítanku. Ale omlouvám se, jako básník mě touto sbírkou absolutně neoslovil. Fakt ne..

22.04.2024 2 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

(SPOILER) Tak takový děj, jako odříznutí jednoho státu od zbytku světa, je pro mě novinka. A vůbec není špatně napsána. Klidně bych si přečetla i pokračování.. Jediné s čím jsem měla problém, byly islandské názvy, ale zvykla jsem si :)

01.04.2024 5 z 5

Jak zmírnit bolest artritidy přírodní cestou Jak zmírnit bolest artritidy přírodní cestou Earl Mindell

Něco málo jsem si z knihy odnesla. Je potřeba brát v úvahu, že je psána v roce 2005 a ještě k tomu v USA. Takže nemohu doporučit a raději mrknu po českém autorovi a nedávném vydání.

29.02.2024 2 z 5

Jak odejít na věčnost: Ilustrovaná encyklopedie příčin úmrtí Jak odejít na věčnost: Ilustrovaná encyklopedie příčin úmrtí Michael Largo

Velmi zajímavá kniha. Téma smrti je pro mne prostě fascinující. Moje vzpomínka na čtení této knihy - brala jsem si ji do porodnice, když se mi narodilo první dítě. Sestřičky z toho byly vedle, jaký druh literatury si beru do porodnice:))) Život a smrt - dvě části téhož...

23.01.2024 5 z 5

Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Katharina Lederle

Určitě stojí za to přečíst! Spánek je fascinující a natolik důležitý, že je fajn dozvědět se zas o něco víc... Kniha je čtivě a zajímavě napsaná.

19.01.2024 5 z 5

Praxe přítomnosti Praxe přítomnosti Patty de Llosa

Tak na tuhle knihu potřebuji ještě "dorůst". Těžce se mi louskalo i těch 60 stran. Odkládám na možná později... Nebo vůbec... Škoda, na přebalu to znělo zajímavě :)

18.01.2024 3 z 5

Fit pro život Fit pro život Marilyn Diamond

Jedna z mých stěžejních knih. Můžu číst stále dokola. Pomohla mi k zdravějšímu životu a za to má u mě čestné místo v knihovně.

18.01.2024 5 z 5

Nezapomeňte: Příběhy Paměti národa Nezapomeňte: Příběhy Paměti národa Irena Tatíčková

Velice dobře poskládané příběhy. Známé i méně známé postavy spojuje hrdinství. Při čtení mi ukápla nejedna slza a cítila jsem obrovský obdiv k lidem, kteří se nebáli riskovat nejen své životy, ale i životy svých rodin... Takový druh literatury by měl být zařazen do povinné četby.

28.12.2023 5 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Až na ten konec dobrý. Na mě hodně překombinované:)

26.12.2023 5 z 5

Písně pro tebe Písně pro tebe Eduard Petiška

Konečně jsem pochopila, co na tom Petiškovi - básníku všichni vidí... Tento výbor z díla je opravdu dobře vybraný. Líbí se mi, když báseň vytvoří obraz, který se mi v mysli zrcadlí.. A vytváří emoci - ať už je jakákoliv.. Střípky našich vzpomínek a zážitků se stmelí mezi řádky - přítomnost se lehce dotkne minulosti a stane se zkušeností...

25.04.2024 4 z 5