ferda16 ferda16 komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělý díl. Tato autorka nezklame. Opět nové téma a napínavý příběh až do konce. Případy Kim Stoneové prostě nejdou odložit.....:)

18.06.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět naprosto úžasný díl. Napínavé od začátku až do konce. A ten závěr...? Už aby vyšla další knížka.

27.03.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další úžasný díl. Moc se mi líbí způsob, kterým autorka píše. Tyto detektivky se opravdu nedají odložit. Je to věcné, svižné, napínavé. A závěr.......? :) !!!

20.09.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další úžasný a napínavý příběh. Kim a její tým je skvělý. Jen se bojím, co bude příště. V tomto díle se toho hodně uzavřelo....Ale věřím, že přijdou další skvělé díly a už se na ně těším. Jen by mohla psát rychleji. Knížka se čte jedním dechem a pak se musí jen čekat :-)

11.07.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to krásná klasika. Četla jsem ji 2x a určitě si ji ještě s odstupem času přečtu znovu. Čím jsem starší, tím více jsem fascinovaná příběhem, myšlenkami a moudrostí, která v knížce je a stačí ji odkrýt.

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Kniha psaná formou krátkých fejetonů, které se čtou samy. Jsou vtipné, úsměvné a vtáhnou do děje. Navíc nutí k zamyšlení nebo uvědomění si toho, co podvědomě víme nebo jsme sami zažili. S některými myšlenkami sice ne úplně souhlasím, ale těch není mnoho a i kdyby bylo, každý má svůj vlastní názor. Jako celek je knížka čtivá a všem doporučuji.

02.10.2023 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Nádherná knížka, konečně tu bylo více příběhů o Christianovi, Lucasovi, Hedvice a Otovi, které znám z předchozí série a mám je ráda. Knížka je velmi čtivá, napínavá a člověk se přitom i vzdělává. Už se těším na další díl.

03.11.2021 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Knížka má velmi zajímavé téma. Čte se dobře, ale ve srovnání s oběma předešlými knížkami mě tolik nezaujala. A jen doufám, že je to (a ještě dlouho bude) hlavně sci-fi a ne realita :)

20.04.2020 3 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Hezký příběh, napínavý, ale autor má i lepší díla. Každopádně zase jsem se dozvěděla něco nového o potápění a jsem ráda, že Smith má různorodé zaměření knížek.

08.11.2019 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, opravdu mě zajímalo, jak Christiane dopadla. Jde o výčet událostí jejího života od vydání knihy My děti ze stanice ZOO. Překvapilo mě, kolik slavných osobností znala a s kým se setkala i kolik zemí navštívila. Samozřejmě už to nemůže být takový trhák, jako ZOO, ale to ani nemůžete očekávat. Vždyť už není nejmladší a má toho opravdu hodně za sebou. Knížka se čte svižně a koho zaujaly děti, určitě neudělá chybu, když se dozví, jak žije dnes....

24.04.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velmi zajímavé a aktuální téma. Člověk si uvědomí, jak moc jsme závislí na proudu a jak se dá všechno zneužít. Napínavá kniha, dobrý spád. Opravdu doporučuji.

27.03.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další skvělý díl s Kim Stoneovou. Moc jsem si ji oblíbila. Úplně jiné téma a zase skvělé. S každou stránkou se odkrývají nové souvislosti a nutí vás přemýšlet jak to nakonec všechno dopadne. Tyto knížky se nedají odložit.......Určitě doporučuji!!!

12.03.2018 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Knížka z povinné četby. Myslím, že tato knížka snad každé dítě zaujme, rozvíjí fantazii, příběh pohltí a krásně se čte.

04.12.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Další velice zajímavá knížka. Na Kafku se člověk musí naladit. Knihy nejsou jednoduché, ale opravdu stojí za přečtení.

24.11.2017 4 z 5

Thriller Thriller * antologie

Knížku jsem hledala hlavně kvůli Rollinsovi. Ten mě nezklame nikdy. Povídky byly většinou zajímavé. Některé skvělé a možná by si zasloužily rozpracovat do knihy a některé byly velmi mdlé. Ale celkově jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a poznala nové autory.

23.11.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku jsem četla v 15 letech a bylo to přesně akorát. Knížka se čte sama a příběh děsí. Také si myslím, že by ve škole měla být povinná. Snad v každém musí zanechat silný dojem....

Peter a Lucia Peter a Lucia Romain Rolland

Krásný a dost smutný příběh. Četla jsem to v pubertě a dost mě to oslovilo......

22.11.2017 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Knížka se mi moc líbila. Jsem matematický antitalent, o ekonomii ani nemluvě. Ale kniha je psaná dobře - odborně jen lehce, jinak laicky, takže napínavý děj Vás udrží ve střehu a v napětí. Samozřejmě nejde srovnat s Blackoutem, ale také jde o úplně jiné téma, takže já bych to ani nesrovnávala a všem knížku doporučuji.

03.11.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Opět skvělý a napínavý příběh. Konečně se do popředí dostal opět Kowalski. A závěr? Ten mě tedy dostal. Kdo má rád Sigmu, určitě bude překvapen. :-(

18.07.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Má první knížka od autorky a opravdu velice napínavá a děsivá knížka plná zvratů a tajemna. Vřele doporučuji.

10.02.2021 5 z 5