felix6338 felix6338 komentáře u knih

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Četl jsem pro náhled do dívčí ( byť fiktivní) duše. První dva díly nic moc, rozháraná nejistá holka, kterou chce údajně každý.. Nejvíc mne ale vytočil třetí díl. To, že se neustále motá mezi dvěma a už už by tomu druhýmu podlehla je klasika...ale otěhotnění po pár stycích? Prostě celý díly jsou o tom, že "nesmím tě mít Vílo" a pak najednou na ni vleze a okamžitě ji zbouchne? Od tohoto místa se mi nelíbil ani naivní popis porodu - u prvorodičky tak rychlý a snadný! a dokonalost jejich "štěstí". Tak to u 16letý nezralý holky prostě nefunguje.
Celá serie je nadsazená a o dokonalosti Langových a tom, že by si ji Deri v nácti nechal s chutí a vděkem i s děckem jiného ani nemluvě.
Svatbička, peníze jí dávané po tisících, klidné smíření se s tím, že kluk zbouchne 16ctku?? Nereálné.
Prostě přehnané. Pokud tohle dospělá ženská lije mladým do hlavy, nenapadlo ji třeba, že si z toho někdo vezme příklad a zachová se stejně???( mladý tak totiž uvažují...-nemálo holek kolem mne čerpá inspiraci pro život právě z těchto románků). Pak by se totiž ty holky hodně divily, že realita je od knihy odlišná! Prostě je to od dospelé autorky špatně psané, nereálné a ...jako z červené knihovny.

20.03.2015 1 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Protože víceméně o Martině nic nevím ,překvapilo mne, že se několik let stýkala s Karlem Gottem.
Záměrně píšu stýkala, ne žila nebo tvořila pár.
Podle knihy se totiž jednalo o vyspání se s ním v den jeho párty, kdy jí bylo 18 a kdy jí šlo o to, ukázat kámoškám, že ONA s ním bývá.
Poté spolu spávali dál a Martině až později došlo, že místo vedle něj zaujaly také její kamarádky a ostatní modelky té doby.
Martina žárlí, čeká jako slípka na každé Karlovo zatroubení a doprovází text haldou příběhů a popisů o tom, jak se mládež v Praze za komunismu měla. Můžeme být svědky toho, že se neustále s někým válela v posteli a oni jí říkali,že zavolají a už nikdy nezavolali. Že vyplňovala prázdno po Karlovi jinými muži,hladověním a tunami cigaret a alkoholu.

Jak úžasný kolektiv měly děvčata mezi sebou za působení u Jirky Korna ve šmešném předstírání tance a zpěvu!!
Poté,co se konečně rozhodne odjet za sestrou do Usa,kde nemá zpočátku ani prac.povolení a poté je prý nežádanější uklízečkou domů bohatých občanů, se stává svobodnou a má pocit,že tohle je přesně ono.

Vdává se za muže, kterého nechce,ale smí tím pádem v Usa zůstat a má občanství. Nějak se někde poznala s Milošem, po telefonu probírala, zda se s ní ihned vyspí a sama na něj líčila. Klaplo to..opět přeš postel ulovila bohatého,vlivného muže. Euforické nálady střídalo plakání po děťátku a kniha končí popisem toho,jak na klinice děkuje Bohu za své děti.

Neustálé dokazování toho, jak moc se jí dařilo díky tomu, že byla modelka a udávala trendy v metru a že muže oslňuje svým tělem, je pro čtenáře otravné a překáží.
Čekal jsem skutečně humorné,denní postřehy ze života a manželství...a ono to místo toho bylo bulvární vychloubačství o tom, jak moc lidem musela dát,aby byla tam,kde je.

Přišlo mi to jako zpověď dnešních modelek, které loví pro prachy a nemají soudnost ani stud.
Kniha mne zklamala svou přízemností,namyšleností a očividným zaměřením se na bohaté muže.

14.05.2014 odpad!

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Reaguji jako člověk, jež číst začíná a kterému se nelíbí nabubřelost malýho děcka. Naivita a mrkání ctitelů utnul tipec přesun do úkrytu. Pohrdlivě hodnotící děvčátko mne zatím nijak neuchvacuje, spíš si myslím, že mít ji jako spolužačku, pěkně by mne tím odsuzováním druhých štvala.

Mediální obraz tohoto příběhu je o moc silnější než celý "deník" ( deník v uvozovkách pro to, že se spekuluje o pravosti slov a autorství a to mi bere chuť se do toho hlouběji ponořit).
Zbytek pocitů dopíšu, až zda to dokážu přečíst.
Opravdu jsem očekával bůhví co... a on je to přitom vylití srdce puberťačky a rutinní popis živořícího vyššího počtu lidí.

Vzhledem k jejím názorům si nemyslím, že by měla být skvělou spisovatelkou a osobností.
Každopádně škoda jejich životů.

Hvězda jedna za to, že jsem poznal, že reklama ne vždy představuje kvalitní "výrobek".

12.06.2015 odpad!

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Takže....o čem kniha je?: o pár obecných slovech na úvod, který každý zná...
Poté dva příběhy aktérů, každý psaný svým pohledem. Psáno se zbytečnými podrobnostmi (jakým stylem to dělali, že šlo jen o sex apod. bych tam nepsal - budou tím trpět jejich rodiny a hlavně ty děti) a vůbec celé mi to přišlo jako ...když dva, co rozbili rodinu, se tím ještě chlubí.
Dělali jsme to, když moje žena nakupovala, váu....a ještě nás lidi podpořte!... ( a ty lidi je jak trubci skutečně podporují).
Pro mne toto není láska ani osudový vztah a nic...však oni velmi rychle poznají, že pálit mosty pro pouhé potěšeí není dobré.
Jsou spolu příliš krátce na to, aby mohli říct "máme vyhráno".
Kniha je prostě trapná a ne jako psána dospělými.
Já trojúhelník taky zažil... ale nepsal jsem o tom.
Ale asi začnu.

07.03.2015 odpad!

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

Celá série mne neskutečně zklamala. V kostce: díra v zemi - tajný svět a nadřazená rasa - bojující děti - neskutečná krutost - prolínají se prvky Egypta Atlantidy vojenských bojů Americké politiky Třetí říše a mimozemských civilizací, což mi nepořijde vhodné čtení pro děti a mládež a už vůbec se to takto nahuštěné dohromady nedá nazvat napínavým. Je to splácané, děj přeskakuje a přitom se rozchází časově, ti, co byli na začátku, už nejsou, ta co měla zmizet nezmizela (Ellliot) a ten, co měl být zdravý, není zdravý ( Will).
Podle mě to rozhodně není konec.
Protože pokud ano, tohle se koncem prostě nazvat nedá a je to useklé ukončení, jakoby v rychlosti a bez zájmu.
Místní příšery nebyly strašidelné a proměny i plození nebylo hrůzné, spíš směšné - žena jako kudlanka!
Dle recenzí bych čekal o moc víc a to hlavně proto, že to měli psát dospělí muži.
Zkalamalo mne též množství prvků shodných s H.Potterem - jakási skupina složená s dětí i dospělých bojuje, mají štáb, vznikají mezi nimi vztahy, hádají se, vyskytuje se tam jméno Hermiona i věta UŽ MŮŽU ZAČÍT PANIKAŘIT? Celé je to ako obšlehlé a (o)psané nějakou skupinou hromadně, která píše v podstatě o totémž, ale jinak.
No prostě jedním slovem: ZKLAMÁNÍ.
(Jo a úplně v klidu jsem přeskakoval stránky protože číst o tom, jak holka plánuje v nácti vojenské operace a jak se tam cpe am.prezident...to tedy odmítám. Napětí? Nebylo.)

23.02.2015 odpad!

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Půjčil jsem si ji od kamarádky ve škole, abych věděl, co to obnáší být ženou a byl jsem neskutečně zklamán zaskočen a znechucen.
Nejen tím, že někdo popíše veřejně své tolik špatné dětství jako něco zcela normálního, ale místa, kde píše o tom, jak vulgárně říká svému orgánu, jak mluví s kamarádkami ( též vulgárně) byla prostě NECHUTNÁ.
(stejně jako sama autorka - neskutečně nevkusný namyšlený člověk).
Toto není ženské, ani přitažlivé a už vůbec ne věc k napodobování..
Vulgarity nevkus a rádoby sebevědomí z vás ženu neudělají...ani to, že se nebudete holit a budete "moderně feministická!"
Zdá se, že autorka ne zcela chápe, o čem feminismus je a tak jen slepě kope a zkouší.
Napsat něco o tom, že nosila gaťky své mámy?
Nechutnost.
Je mi líto, že tomuto se říká "bestseller" a "skvělé tipy a rady" a že se toto vydává...zatímco spousta kvalitní autorů bývá opomíjena.

05.03.2015 odpad!

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Kniha,které nevěřím.

Koncový výpis ze soudních spisů mě přesvědčil o něčem jiném, než že se jednalo o to,co údajná oběť popisuje.
Máme co do činění s omezenou rodinou,která si v tomto libovala a která své aktivity jistě po skončení procesu neukončila.
Těžko říct, proč se kniha nezmiňuje o trestu bratrů či matky a tety, které o tom věděly a podílely se na tom.
Doporučuji přečíst a nedat na zdejší silná slova...

13.05.2014

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Po přehnaně plné sérii Podzemí jsme uvítal jednoduchou knihu o naléhavém tématu. (Ne o čarodějnicích ale o tom, jak moc mládež umí ubližovat).
Tuto knihu nelze posuzovat po historické stránce, ale má se brát v potaz jako zrcadlo této doby.
Tato kniha je doklad o tom, že dnes vás můžou obvinit ze sebevětšího nesmyslu a když jste proti davu, nenaděláte nic.

Četlo se mi to dobře, ale děsně mě štval ten Tedd a to, jak vše překrucoval, což je vlastně poklona autorce.
Jsem poměrně náročný čtenář, ale líbil se mi ten hluboký význam té knihy...proto za plné hodnocení.

24.02.2015 5 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Jedna hvězda za celkové pojetí nápadu. Jinak se to dá přirovnat k Potterovi - čtení pro děti a mkládež prostě nemá být zahlceno rozervanými těly, krutostí, hnijícími mrtvolami a už vůbec nemá být zasazena hlavní úloha na bedrech dětí.
Dlouho dlouho se nedělo nic, děcka jsou uhádaní trotlové, všude okolop brousí až nacisticky zlí podivňáci, jsou zachráněni někým, kdo jimi vlastně pohrdá a kašle na ně...uniká mi nějak tak smysl tohoto dílu a děje.

Otázkou je, jak je možné, že fantasy v UK je tak strašně moc si navzájem podobná.

15.02.2015 1 z 5

Krásky a zvířata Krásky a zvířata Zita Marinovová

Ač já chlap, četlo si mo trapně. Hloupě, nudně, opravdu žensky jsem cítil, že tohle je svět pipek dnešní doby a že se tomu říká príma život krásných holek.Styděl jsem se za tu primitivnost, protože ta nebyla spisovatelský profil, ale realita.
Kráska která je podvyživená dá všem a neví s kým čeká děcko....tak to je námět jako prase.

06.11.2014 odpad!

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Ač je autor extrémně ošklivé ráádoby macho, má ve spoustě věcech pravdu.Za mě good :)

07.07.2014 5 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

pro mě jako zastánce bezdětného života je tohle kniha spíš o plýtvání citu. Takové dítě bych nikomu nepřál, ale jako člověk s rozumem bych takovou zrůdu agresivní už odmala milovat prostě nemohl. Nikdy. Natož po tom,co udělal.
Pro mě je tato bezbřehá láska hloupostí a člověk, nechávající si takového člověka ve svém životě ničí ten život nejen sobě, ale hlavně těm okolo. Těm, kteří za nic nemůžou, ale musí trpět jen proto, že tomu matka chce.
absence interpunkce mi přijde víc než rušivá.

03.07.2014 odpad!

Naia se smí narodit Naia se smí narodit Mitchell Zuckoff

Kniha je přeplácaná o údajích lidí, kteří v tom příběhu nehrají až takovou roli. Čtenář chde číst o potížích rodičů, a ne o životopise matčina otce, kde nasával nebo jaké hračky Naie kupoval a jak moc neprojevoval zájem o vnučku.
Kniha je předlouze protahována v období těhotenství na to, aby poté nastal skok a vyprávění pokračovalo u tříleté Naii a tom, že má bratříčka.
Knihu jsem nedočetl, protože mne neustálé popisování genetických vyšetření,poruch a genetiků nezajímalo.
Když si navíc vyjedete manžele Fairchildovi, zjistíte, že si autor v jejich popisu trošku zalhal a že ani tak atraktívní,jak jsou v knize popisováni,nejsou.

09.06.2014 odpad!

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha s prvotně zajímavým námětem, ze které se stala změť vzpomínek na rockové akce,bývalé holky,výpovědi jeho nynější přítelkyně,neustálé detailní popisování přízraků,které bylo místy otravné a hlavně-do hororu se nehodící happyend.
Postavou je nevyrovnaný,starý a hříchem prolezlý starý zoufalý muž se spoustou vnitřní bolesti. Přízrak otce mrtvé expřítelkyně, která ho napřed štvala svými otázkami a jemuž byla jedno její choroba, se během příběhu stává jeho modlou a vidí ji všude. Na konci zjišťuje,že ji ASI miloval.
Doporučil bych ji těm,kdo se temných siluet,které jiní nevidí,bojí.
Pro mě to bylo hororově slabé, přehuštěné dějově s nepochopitelným ukončením.
To jsou atributy, které by kniha syna S.Kinga mít neměla.

13.05.2014 1 z 5

Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Larry Winget

Starej nevkusnej kretén chce ukázat světu, jak moc je špatný a jak moc je on dokonalý. Pokud tyhle slova z huby vypouští profi řečník, co si myslí že je známý celosvětově, ač ho znají max. tak v USA, tak pak se nedivím, že je na tom Amerika tak špatně.
tato kniha je pouze o posměchu, ale rady žádný. Není divu - nemá taky žádné téma, kde by radil. Píše tak nějak o všem a tak nějak povrchně.
Mohl klidně napsat na jeden papír CHCETE NĚCO? TAK TO UDĚLEJTE a vystihlo by to, o čem jeho "kniha" je. ( jak šetřit nebo jak být "šťastnější" snad ví každý - zda to bude ve svém životě dělat, je už jen na něm.)
Tohle může působit max u něj doma...na chytrý Čechy s vlastní hlavou si nepřijde.

20.03.2015 odpad!

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

Otřesně hloupý a nepravděpodobný námět - dva 15letí, uvažující chvílemi jako čisté dítě a chvílemi jako zralí dospěláci, se chtějí...tělesnit. ( v té době se tohle nedělo - tehdy není dnes).
Psáno zbytečně roztahaně, akce ne a ne začít, psáno divně romantickým jazykem, pro který já nemám pochopení.
Čtení nezaujalo nikoho, komu jsem trapné pasáže o styku a jejich rozhovorech četl.
jako by to ani nepsal chlap, ale přehnaně romantická snílková pojašenia typu Stýlová.
Prostě skutečný odpad.
Láska děcek? neexistuje.

08.03.2015 odpad!

Spřízněnci čarodějů Spřízněnci čarodějů Adam Jay Epstein

Tuhle miluju.....ta sýkora je sice příliš chytrá a vážná, ale žabák je fajn se svýma věčnýma obavama a příběh je fajn, a hlavně- skvělý malby! Doporučuju.

06.11.2014 5 z 5

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Námět asi dobrý, první knihu jsem nesehnal takže chápat o čem je tohle bylo téměř nemožné...skončil jsem u scény z toho průvodu, kde se splašil kůň a něco z loňských Benátek prosáklo do dnešního světa či co...
Pro neznalé na pochopení těžké, těžce čtivé, zbytečně těžké.

06.11.2014 1 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Psané čtivě, ale velmi se mi nelíbí námět.
Smrt, rozervaná rodina, krvavé cucky všude kolem, bráchova neúcta a úchylné "vtípky" vůči sestře,boje s monstry- to není fantasy, to je úchylná prasárna a nemá to v rukou děcka co dělat.
Soulad mezi pánem temna a šachy mě překvapil, uvítal bych spíš jako hlavní prvek silový boj, ale je to něco nového.
Záporně hodnotím kvůli brutalitě, ne knize jako takové.

06.11.2014 odpad!

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Zatím nečteno, nemohu ji sehnat po knihovnách, ale čtení této knihy se bojím. Ne toho, co tam je napsané...nebo toho co si o mě pomyslí ti, kteří budou vědět že to čtu..ale spíš toho, abych se v tom, co je tam psané a rozebírané, nepoznal...někdy mám totiž pocit že jsem De Sadem já sám.

07.07.2014