Fazolecek Fazolecek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Perfektně vykreslené prostředí i doba. Moc hezky napsáno, příjemné čtení.

19.02.2024 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Super =) líbila se mi víc než předchozí dva díly, které byly taky dobré =) Hlavně posledních 100 stran, jsem zhltla jako jednohubku. Líbí se mi, že se celý děj odehrává v ČR, česká jména a dalo by se říct i české myšlení. Super =)

13.04.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná česká detektivka. Moc dobře se četla, nic jí nechybělo. Perfektní popis prostředí, zajímavé charakteristické rysy postav, policejní vyšetřování... a zarostlá zahrada (to já ráda) ???? Těším se na Zlodějku příběhů...

03.03.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Co na to říct? Kniha skvělá, ale skvělejší by bylo, kdyby nemusela vzniknout, kdyby se ony události nestaly. Nerozumím lidem, kteří napíši "málo drsná". Co bylo málo drsné? To utrpení, které prožily milióny lidí po celém světě? ...

17.03.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Stejně jako předchozí díly super. Perfektní popisy krajiny. Nemám představivost, ale Ořechovou si tedy díky autorčinu popisu představit uním =) Vraha jsem neuhodla. Za mě spokojenost =)

15.09.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po cestě do práce ležely na zemi dvě holubí pera, měla jsem nutkání je zvednout =)
Velmi popisná kniha, která Vás do bažiny a zátok vyloženě teleportuje. Drsná i romantická...

02.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Začátek jsem četla rozvážně, hezky pomaličku, aby mi kniha vydržela. Ale od poloviny už jsem se neudržela a tudíž třeba dnes v práci sedím jako zombi. Kdo by to byl řekl, že tolik lidí zaujme příběh obyčejných lidí, jejich starostí a radostí. A máme tady třetí díl, nejvíc jsem zvědavá na Halku a malého Tomaszka =)

22.04.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Ze začátku jsem měla obavy, že tentokrát to nebude nic pro mě, ale rychle jsem se začetla a nakonec jsem knihu chvílemi měla problém odložit.Můžu doporučit všem milovníkům napětí.

18.05.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zvolila jsem tuto knihu i když tenhle žánr nevyhledávám a už mám v rukou druhý díl. Byla to fajn odpočinková četba. Závěr jsem trochu čekala, ale i přesto mě překvapil. Líbila se mi povaha obou hlavních postav a jak je autorka vykreslila. Můžu doporučit =)

05.12.2019 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Vraha jsem tipovala někoho jiného, autorka překvapila =) Příjemná detektivka, co víc dodat

24.07.2023 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Kniha se mi líbila a myslím, že na ni nezapomenu, díky příhodě, kdy jsem si ji četla v autobuse, byla jsem do ni tak zabraná a nevšimla jsem si, že byla konečná. Řidič si nevšiml mě a už mě vezl kdesi do depa ???? Prostředí je popsáno tak věrohodně, že máte pocit, jako by jste tam taky byli. A zajímavá je i různorodost postav. Než jako román bych knihu označila za krimi z 19.století

07.11.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nevím jak tuto knihu ohodnotit. Četla se dobře, bavila mě, ale přesto, že na ni jsou tak dobré ohlasy, pořád jsem čekala něco víc. Místy mi paní Fosterová lezla na nervy, jak byla zbrklá a drzá ke svým nadřízeným.

19.02.2022 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Oddechovka na víkend. Příjemná česká detektivka, u které věříte, že se může doopravdy stát. Dobře se četla i díky českým jménům. Můžu doporučit všem milovníkům krimi =)

19.10.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) Sérii čtu postupně od prvního dílu a můžu říct, že opravdu graduje. Předchozí díly se mi líbily, tenhle zatím nejvíc. Snad bude mít série i nadále stoupající tendenci =) Co se týče rozuzlení, určitá spojitost se "sestrou" mě napadla v té části knihy, kdy se Erika setkala s rodinou. Původně jsem myslela, že v tom bude mít prsty otec.
Těším se na další díly =)

26.09.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha se moc dobře četla (velké písmena a krátké kapitoly) a rychle ubíhala. Děj je napínavý od začátku až do konce. Je fakt, že se Erika vzpírá autoritám, ale tuším, že je to záměr, uvidíme, co přinesou další díly =)

26.06.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Román, ve kterém se střídá několik časových linek. Román, který se odehrává v Anglii, Irsku, ale i Americe. Román, ve kterém naleznete spoustu lásky, ale na druhou stranu i utrpení. Dopis - jinak by se kniha snad ani jmenovat nemohla.

30.07.2022 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Co napsat, aby to nebyl spoiler? Krása a ošklivost až na dřeň =)

22.08.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha se četla skvěle, napínavá i když znáte vraha. Stále očekávám nějaký Eričin emoční průlom. Na začátku mi hodně pila krev =)

23.10.2023 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Od začátku až do konce napínavé. Nebyla to má první kniha autora a jelikož se od stylu psaní neodchyluje, tak nějak jsem očekávala tento závěr. Psychothriller jako vyšitý

22.06.2022 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Sérii čtu od prvního dílu, tudíž mi množství postav nevadilo. Polovina jich byla už v předchozích dílech. A pachatele jsem nevěděla až do rozuzlení, nevím jak na něj všichni tak rychle přišli, možností se nabízelo více. Kniha se četla dobře, líbila se mi =)

03.01.2021 5 z 5