farb farb komentáře u knih

Punisher: Dlouhá chladná tma Punisher: Dlouhá chladná tma Garth Ennis

Jako masakr. A nejenom krvavý masakr, tohle byla síla i emocionálně. Jak bylo pro mě první setkání s Barracudou nejslabší z celého runu, tak tohle je opět špičková práce ve všech ohledech. I ta "škaredá" kresba prvního sešitu tomu nijak neubrala.

11.11.2022 5 z 5

2000 CREW  (obálka s mumií) 2000 CREW  (obálka s mumií) kolektiv autorů

Jedu v Crewi už docela dlouho, ale né tak, abych tohle pamatoval, takže pro mě byl tento retro komiksový výběr novinkou....Dredd dobrý, Sinister a Dexter taktéž, Misionáře jsem prozíval, Devlina Waugha jsem si opravdu užil - za mě vrchol výběru. Palec nahoru.

21.09.2022 4 z 5

Kingpin Kingpin Jason Aaron

Docela prázdná věc. Ennisův Punisher je pro mě funkční trojrozměrný fikční svět, který mě neskutečně baví. Kdežto u Aarona mám pocit, že jen šokuje určitými zvraty a rozhodnutími, dodává brutalitu, ale nedodává nic navíc - je to zkrátka moc povrchní, bez jakéhokoliv hlubšího zážitku.

06.07.2022 3 z 5

Punisher: Matička Rus Punisher: Matička Rus Garth Ennis

Hodně dobře napsaná špionážně-vojensko-akční a napínavá story. Jedinou vadou na kráse je, že s podstatou Punishera to nemá mnoho společného, je to v podstatně klasický špionážní béčko Rusko vs. Amerika... Ale jako takový funguje naprosto skvěle.

03.07.2022 5 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Zase takový vzrůšo to nebylo. Jako hezky vymyšlený a zabydlený svět, dobrý příběh a postavy.... Ale taky možná až příliš ukecané, málo dechberoucí, ničím nepřekvapující. Je to dobrý příspěvek v MDEK, ale po těch nadšených reakcích, jsem čekal něco pomalu až revolučního, což jsem rozhodně nedostal.

03.06.2022 3 z 5

Okresní hrdina Okresní hrdina Pascal Jousselin

Pecka. Jednoduše geniální a zábavná hra s komiksovými možnosti. Čteno s neustálým úsměvem.

29.01.2022 4 z 5

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Rozhodně velmi zajímavá, originální a nápaditá věc, přesto mě to nedokázalo strhnout tak, jak bych na základě hodnocení čekal. Není to zlé, ale ani až tak dobré.

29.01.2022 3 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Není to "jen" armádní propaganda, ale kniha, která za tím popisem armádních postupů a vybavení, především ve své první výcvikové části, nabízí docela dost myšlenkové krmě k zamyšlení. Bohůžel v poslední "akční" části, jsem už hloubku postrádal, čímž mi válčení s brouky přišlo paradoxně nejméně zajímavé.

09.01.2022 3 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Nádherná a kouzelná věc. Mám hodně rád film, ale knížce, která je HODNĚ jiná, nesahá ani po kotníky, tak moc dobrý to je. Úžasná Gaimanova imaginace, nádherná kresba. Krásná věc, která hladí po duši.

23.08.2021 5 z 5

Conan: Plíživý stín a další příběhy Conan: Plíživý stín a další příběhy Doug Headline

Za mě další skvělá porce mého milovaného Conana. Bůh v míse za mě nejslabší, protože mi úplně nesedla kresba, což mi ale vzápětí bohatě vynahradil Stevan Subic v nádherném Plíživém stínu. Nicméně vrcholem je pro mě Černý cizinec. Byť mi po letmém nakouknutí přišla kresba kapánek "obyčejnější", tak po začtení musím přiznat, že je vyvedena víc než jen vhodně, ale hlavně je cizinec opravdu skvěle zadaptovaný - skutečně radost číst.

18.05.2024 4 z 5

Johan už není sám Johan už není sám Henrik Hovland

Rozhodně slabší kus, hlavně bych si asi v edici první čtení nepředstavoval cizí (pro začínající čtenáře poměrně těžko čitelné) názvy a náznaky stalkingu....

18.05.2024 3 z 5

Osudná zpráva Osudná zpráva Shuky Médina

Velký posun oproti prvnímu dílu - jak v systému hraní a hratelnosti, tak ve využití a objevování světa, stejně jako v možnostech hrdinů - tedy, na rozdíl od první části, i při mnoha opakováních neomrzí.

11.02.2024 4 z 5

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Náš první gamebook se synem, hezký na rozjezd, i když některé hádanky jsou poměrně těžké na mladší děti a při opakovaných hraních se to dost okouká a omrzí.

11.02.2024 3 z 5

Vlkodlak Vlkodlak Maud Michel

Moc pěkně udělaný gamebook pro mladší - tz.: přímočarý děj, pěkná grafika, slavná monstra neděsí, hádanky a rébusy tak akorát... Šestiletého syna to moc bavilo, jedinou nevýhodou je za mě prakticky nemožnost opakovaných hraní, protože je to opravdu moc přímočaré bez jakýkoliv dalších dějových zákrut, takže není co dál objevovat...

11.02.2024 4 z 5

Severské pověsti Severské pověsti * antologie

Určitě zajímavé nahlédnutí do jiných kultur, zemí a jejich místního folklóru. Ale také, co se mě týče, pro našince bohužel dosti zvláštně a nezáživně postavené příběhy. Takže zatímco třeba taková Severská mytologie, tedy příběhy o severských božstvech, mě ohromně baví (proto jsem také po tomto výběru sáhnul), tohle jsem zklamáním prozíval.

05.11.2023 3 z 5

Batman / Soudce Dredd Batman / Soudce Dredd Alan Grant

Tohle nejsou ani tak Legendy DC, jako spíš Legendy Crwe... Při čtení jsem byl zase zpátky v devadesátkách, dokonale jsem se naladil na tu atmosféru a beze zbytku si tuhle crossoverovou přesdržkovanou užil. Palec nahoru a opět velké díky Crwi.

28.10.2023 5 z 5

Thor a Loki: Trable na druhou Thor a Loki: Trable na druhou Mariko Tamaki

Dobré. Se synem jsme se při čtení pobavili oba. Jednoduchá, hravá dětská komiksová jednohubka, která kluka správného věku a se zájmem o tyhle hrdiny bez problémů zabaví . Za mě o fous lepší, než Spider-Man / Venom od stejných autorů.

05.04.2023 4 z 5

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Brian Azzarello

První sešit je hodně dobrý a solidně navnadí. Pak se to ale zvrtne v jeden velký maglajz. Jako žádná extra hrůza, ale ani nic zajímavého... Za mě za tři - jeden bod za první sešit, druhý za kresbu a třetí za poslední stránku.

04.04.2023 3 z 5

The Punisher: War Zone The Punisher: War Zone Charles Dixon

Pro mě kvalitní punisherovská řezničina. Nijak vyjímečná, ale kvalitní vybíjená s Frankem ve skvělé formě.

14.03.2023 4 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Nedosahuje to kvalit nejlepších netopýřích příběhů, ale i tak Sean Murphy přišel s originálním pojetím, které mě baví. Nevyhnul se určitým neduhům a několika superhdinským klišé, ale převrátil Gotham naruby velmi zajímavým způsobem. A tady, v druhé knize, kde se prohlubuje nově vymyšlená mytologie a naplno se zúročuje svět nastolený prvním dílem, už téměř nemám zásadnějších výhrad. Prokletí mě bavilo a překvapilo o fous víc, než první part a těším se, co bude dál. A velkým plusem je pro mě i kresba, které se nemůžu nabažit - všechny ty ostré linie, design světa a strojů, vzhled postav, městské celky..... To mému oku skutečně lahodí, klobouk dolů. Potrženo, sečteno - velmi zajímavý a krásně nakreslený komiks, né geniální a skvělý, ale zásadní a zajimavý zcela určitě.

10.12.2022 4 z 5