FallenOne FallenOne komentáře u knih

Zabíječ upírů Zabíječ upírů William King

Považuju tuhle knihu za stejně dobrý kousek jako ty předchozí, celkově mě to celé bavilo od začátku do konce. Slušný záporák, děj hodně pracuje s atmosférou, skvěle je na tom znát řemeslo. Odmítám to řadit, jako mnozí jiní, do brakové fantasy. Naopak to vyzdvihuji na stejnou úroveň jako je třeba Zaklínač.

16.10.2021 5 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Sice jsem knihu četl s dlouhými přestávkami, ale nejde to hodnotit jinak. Tahle sérka vážně baví. Jasně, občas se to vleče a finální bitva je popsaná až v posledních 2-3 kapitolách, ale jazyk knihy a děj v Praag (Praze! nelze minout tuto paralelu s mapou světa Warhammeru a naší) je pořád top. Co mám s nima dělat, no, zase mě dostali!

12.09.2021 5 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Příběh úvodního dua pokračuje, tentokrát se vše točí kolem draka, jehož přítomnost je v knize dávkována postupně. Škoda, že se toho nedozvíme víc o jeho minulosti, leccos totiž naznačuje, že byla zajímavá. Trochu se z toho staly vékávéčka (velmi křehké vztahy), čímž narážím na Ulriku a Felixe a sem tam Maxe. Nicméně i tak to pořád je jedna velká paráda, je to čtivé, pořád se něco děje a přibude i několik nových postav. Thanquol a Lurk moc místa nedostali - ne že by mi to vadilo. Za mě pořád čtenářská spokojenost.

23.04.2021 5 z 5

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

První zákon byl úžasný. Tak jsem měl za to, že Ostré konce budou podobného ražení. Jak se ukázalo, povídky Joeovi moc nejdou. Těžko říct, zda to bylo novými charaktery, ke kterým si nedokážete vytvořit už takové pouto, anebo opakováním toho, co jste už - jen trochu jinak - četli v Prvním zákoně. Tahle kniha podle mě vznikla proto, že se Joe prostě dobře prodával, tak mu nakladatel řekl, aby sepsal povídkou knihu. Jak víme, když je něco na povel, není to ideální. Joe psát umí, ale tohle už nemělo tu správnou jiskru.

11.04.2019 2 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Já zůstanu při zemi, i když jsem velký fanda Kačerů z Kačerova. Kniha má pěkný formát a bonusy uvnitř ní jsou velmi příjemné, ale Don Rosa má mnohem(!) lepší příběhy než ty, které byly v knize (když vynechám Syna slunce). Moc nechápu ten následný výběr nemluvě o tom, že některé díly v knize už vyšly kdysi dávno v časopise Kačer Donald.

22.06.2017 3 z 5