Ewilka Ewilka komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

„Slogany typu – pro fanoušky Sarah J. Maasové – mě spíše štvou, ale tady to platí na sto procent.“ – Ne. Ne. A ještě jednou NE. Z krve a popela se může měřit leda tak s Dvorem mrazu a hvězd, který se, slušně řečeno, nepovedl. (4/10)

06.07.2022 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Jen Ruta Sepetys dokáže napsat silný příběh mladé lásky na pozadí stinné části historie Španělka, ze kterého vyzařuje cit i něžnost, a přitom se nejedná o přeslazenou romanťárnu.

08.01.2021 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Ze začátku může příběh působit jednoduše a možná si budete říkat, že víte, co se stane dál, ale později se začnou objevovat nové a nové okolnosti. Knížka se mi četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou. Líbilo se mi, jak si autorka ,,pohrála" s romantickou linkou a vložila do ní to pomalé získávání důvěry. Díky tomu působila mnohem reálněji.

12.11.2020 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kiera Cass psát opravdu umí. Nepíše sice extra akční knihy, ale dokáže Vás vtáhnout do příběhu, aniž by se v něm dělo něco zásadního. Koruna je opět klidná oddechovka, přeslazená tak, že více už to ani nejde.

31.05.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tahle série je čím dál lepší. Překvapilo mě, že děj nemá dvě dějové linie, ale tři. Bylo zajímavé sledovat dění z pohledu někoho ne zrovna dobré povahy.
Hrozně jsem si oblíbila Aediona. Hrozně se mi líbila jeho drzá povaha a myslím, že bych ho měla ráda, ať by byl na jakékoli straně.

17.05.2016 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Od Tajemství domu Thornů nelze mít vysoká očekávání. Jde o doprovodnou novelku a s tím je nutné ke knížce přistupovat. Žádný složitý příběh, žádný překvapivý zvrat, ale milé čtení na odpoledne, které zahřeje u srdce. Chemie mezi postavami totiž stále funguje, a především Silase není nikdy dost.

01.01.2024 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Dodatková knížečka je opravdu pro ty, kterým se Kroniky prachu hodně líbily a příběh si zamilovali. Spíše obsahuje autorčiny poznámky, různé zajímavosti, ilustrace, medailonky jednotlivých postav a pár krátkých příběhů, díky kterým poznáte lépe i vedlejší postavy - např. jak se Rachel seznámila s Henrym. Trochu mě mrzelo, že panu Reedovi nebyla věnována větší pozornost. Přeci jen, je to nejspíše nejoblíbenější postava celé knihy. I tak jsem si ale dodatek užila.

28.12.2020 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ačkoliv se mi dramata většinou nečtou moc dobře, Maryša se mi líbila. Na nářečí se musí zvyknout, ale díky němu je Maryša taková, jaká je.

01.03.2020 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Wow. Tahle knížka splnila všechno, co jsem od ní čekala. Ani nevím, jak to vydržím do doby, než si pořídím další díly.

04.07.2018 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Další pecka. Od této autorky jsem zatím nečetla knihu, která by mě vyloženě zklamala. Je to čtivé, napínavé a vtipné. Doporučuju.

15.03.2018 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Je to sice lovestory, ale hodně dobrá a krásně se čte. Líbilo se mi, jak se střídaly kapitoly vyprávěné z pohledu Tate a Milese. Konec mě překvapil a rozhodně doporučuji si knížku přečíst.

05.07.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je jedna z mála knížek z povinné četby, na kterou jsem se opravdu těšila. Jsem asi jedna z výjimek, ale mě prostě Saturnin nijak nezaujal. Nemohu říci, že bych se u knihy smála a ani se mi kniha nečetla zvlášť rychle.

25.06.2017 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Je Hypotéza lásky plná klišé? Ano. Vadilo mi to? Vůbec. Milá romantika z vědeckého prostředí s příjemnými a sympatickými postavami, která je napsaná čtivým způsobem. Závěrečné vyvrcholení je trochu odbyté, zasloužilo by si více prostoru, ale co už. Fajn oddechovka, když chcete „vypnout“.

30.04.2024 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jednoduchý fantasy příběh se sympatickými postavami. Nic víc. Nic míň. A díky tomu jsou Kouzla rodu Thornů milým oddechovým čtením, které baví a nezklame.

27.08.2023 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to šlo samo. Skvěle ukázána manipulace s lidmi.

12.04.2021 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Hned na začátek bych chtěla říct, že na debut to vůbec není špatné. Ba naopak. Několik prvních desítek stran jsem byla opravdu překvapená, jak dobře je tato kniha napsaná. Pocity, myšlenky, úzkost - zkrátka všechno. Zápletka s webovou stránkou také super. Místy mi až běhal mráz po zádech. Ale. Závěr mi přišel trochu urychlený, moc věcí se seběhlo naráz. Je to škoda, protože ta atmosféra připomínající thriller byla skvělá a rozhodně by si zasloužila dotáhnout lépe. Proti hlavním hrdinkám nic nemám. Byly fajn, každá svá. Zároveň mi ale nepřirostly k srdci natolik, abych mohla hodnotit plným počtem. I tak si ale kniha rozhodně zaslouží pozornost!

03.02.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Lepší než vlna zločinnosti, ale místy se už vtipy opakují. Každopádně fajn čtení.

28.11.2020 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha se mi četla docela dobře.

30.08.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Fajn komiks, některé situace jsou opravdu vtipné, ale Dospělost je mýtus je o trošičku lepší.

19.01.2020 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem knížku nečetla v jenom kuse, ale prvních 200 stránek mě moc nebavilo. Příběh se dost táhl a já jsem se nemohla do hlavních hrdinů vcítit. Občas jsem měla i problém orientovat se v jednotlivých částech, jelikož se tu proplétá několik časových linek. Potom mě ale knížka chytla a nepustila a do samého závěru.

17.08.2019 4 z 5