evka.jurca evka.jurca komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Další poutavý příběh s tragickou minulostí. A opět jsem se dozvěděla něco nového o historii mého oblíbeného souostroví.

14.07.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Napínavé a čtivé od začátku do konce. Příběh byl pro mě poutavější o to víc, že jsem měla příležitost zdejší krajinu navštívit.

07.05.2018 5 z 5

Nápad dobrý, ale ze začátku tam pro mě bylo příliš rodinného dramatu a děj žádný. Postavy z původní série jakoby v této knize ztratily veškeré svoje kouzlo. Takže můj dojem bohužel rozpačitý.

20.12.2017 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Předem bych se chtěla paní Stehlíkové omluvit, že bývám k českým autorům poněkud skeptická. Kniha byla naprosto skvělá! Zhltla jsem ji během dvou dnů, poutavý příběh plný napětí, neotřelé prostředí, zkrátka a dobře paráda.

06.02.2017 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha od začátku napínavá a hltala jsem ji jedním dechem. Velké finále mě asi trochu zklamalo. A úplně poslední kapitolu jsem předvídala od poloviny knihy.

08.02.2019 4 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Jako četlo se to dobře, ale nějak mě to vůbec nevtáhlo do děje.

17.01.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně jako první kniha, i tato byla vynikající, strhující, napínavá a dech beroucí. Autorce moc děkuji a velmi se těším na další pokračování!

07.01.2018 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Kniha mě bohužel docela zklamala. Začátek byl za trest, první půlkou jsem se prokousala, v druhé půlce už se aspoň něco dělo, konec divný. Kdybych měla knížku jen půjčenou z knihovny, pravděpodobně bych ji nedočetla.

04.02.2019 3 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Naprosto strhující, musela jsem přečíst hned během jednoho dne. Děj je tak živě popsán, že jsem místy řádky hltala, jen abych se dozvěděla, že to je víc a víc zamotané. Pravdu na konci jsem vůbec nečekala.

26.01.2019 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Smutný příběh o zmařených nadějích.

01.07.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velmi čtivé, zajímavý nápad a vtipné laškování mezi hlavními hrdiny. Zakončení mě ale trochu zklamalo, nedovedu však říct proč. Ale i tak se mi knížka líbila.

30.12.2017 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Velice pěkné vyprávění o třech generacích jedné rodiny, jejich povahách, strastech všedního života a zároveň na pozadí zachycen vývoj doby. Soamese mně bylo spíš líto.

19.10.2017 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Hezké povídání. Ale to je tak všechno. Prostředí knihy a vyprávění Kvotheho je krásné, ale na tak rozsáhlou knihu mi tam chybí víc spádu v ději, výraznější osobnosti. Takže konec knihy pro mne skončil tak rozvlekle, jako kniha samotná, že mě to vůbec nenalákalo přečíst si pokračování.

30.09.2016 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Napínavý duchařský příběh, ale čekala jsem to trochu strašidelnější.

12.02.2019 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Velmi pěkné zamilované a zamotané počtení. Ale neskutečně mě iritovala hovorová čeština v přímé řeči s "ej" ta každou cenu.

01.02.2019 4 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

"Je to jako plavat proti proudu. Vyčerpá tě to. Po nějaké době se prostě musíš vzdát a řeka tě donese zpátky domů." Velice poutavé vyprávění.

24.07.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Napínavá kniha. Dvě dějové linky - současnost a rok 1995. Obě hltáte a lámete si hlavu, jak to tehdy vše bylo. A ono bylo i nebylo...

17.02.2017 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Knížka byla velice čtivá, pohled obyčejného kluka s neobyčejných charakterem a pohledem na věc. Akorát poslední čtvrtinou knihy jsem se musela prolouskávat (plánování, náznaky, pro mě divný konec), ale snad to bude i tím, že jsem četla knihu v angličtině.

01.02.2017 4 z 5

Polka pro astrální ženu Polka pro astrální ženu Jaroslav Boček

Milá a čtivě napsaná knížka s prvky vyprávění, detektivky, sci-fi a české historie.

27.11.2016 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Naprosto strhující, napínavé, dechberoucí. Vuko Drakkainen je pro mne hrdinou, jak má být. Na tomto dílu mne akorát rozčilovala (rozptylovala, pro mne, od hlavního děje) dějová linka z Kirenenu. Věřím ale, že v následujících dílech bude mít význam. Konec překvapivý!

30.09.2016 5 z 5