Evisis Evisis komentáře u knih

Označená Označená Kristin Cast

Příjemná oddychovka, čte se relativně rychle a dokáže upoutat člověka i na několik hodin. Docela mě zaujal děj a vývoj celé knihy a postavy mě mile překvapily. Sice se sem tam naskytla nějaká ta nudná pasáž, ale myslím že autorka to dokázala dobře vynahradit. Těším se na další díl. :)

16.08.2017 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Skvělá kniha, předčila všechna má očekávání. Do příběhu jsem se velmi rychle začetla a vydržela číst až do konce. :)

27.11.2017 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Naprosto parádní další díl Zaklínače, který mě opravdu bavilo číst. Co jiného k tomu dodat než že jsem se zase ocitla hned vedle Geralta, Marigolda, Ciri a dalších skvělých postav a náramně jsem si to užila. Těším se na další díl.

26.06.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jedno odpoledne. Příběh mě upoutal hned na začátku a během prvních pár stránek jsem se do něj naprosto zamilovala. Cestování časem je určitě velmi zajímavá myšlenka a autorka ji v knize podle mého názoru využila a popsala bravurně. Doporučuji přečíst :).

03.05.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Krásný a napínavý příběh se spoustou zvratů. Do děje jsem se začetla během prvních pár stránek a úplně jsem si ho zamilovala. Celá kniha je skvěle napsaná a její závěr mě mile překvapil a zahřál u srdíčka. :)

07.03.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Moc fajn knížka, která mě už během prvních pár stran vtáhla do děje. Celou jsem ji doslova hltala. Tak jako u předchozího dílu mě něco pobavilo, něco rozesmutnilo a něco zarazilo, ale celkový dojem z knihy je super :).

21.02.2017 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Kniha mě zaujala příběhem, dobře se mi četla a dokázala mě velmi dobře vtáhnout do děje. Jen ty skoky v čase mě občas trochu zmátly.

17.12.2016 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Kniha má zajímavý příběh, dobře se mi četla a opravdu mne nadchla. Flanagan je skvělý autor a knihy od něj se čtou skoro samy. Sice mám po přečtení Hraničářova učně tendenci zaměňovat nějaká ta jména, ale to už je vedlejší :D. Určitě doporučuji. :)

01.12.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Na knihu jsem narazila pouze náhodou a jelikož jsem zrovna neměla co číst, sáhla jsem po ní. Teď nemůžu říct nic jiného než že toho opravdu nelituji. Flanagan má skvělý styl psaní a člověk si často připadá, že stojí přímo vedle hrdinů této knihy. Ten požitek při čtení je k nezaplacení. :)

24.11.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Abych pravdu řekla, čekala jsem od knihy víc. Často byly pasáže nudné, zbytečné a do čtení jsem se musela nutit. Naopak mě relativně potěšily nové postavy a později vývoj vztahu mezi Aelin a Jeřábem :).

12.02.2018 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Musím říct, že jsem od knihy očekávala víc. Že začátku vypadala docela slibně, ovšem od asi od poloviny jsem byla docela zmatená a ztrácela se v ději. Některé pasáže byly podle mě zbytečně natahované a já doufám, že pokračování je na tom lépe.

14.08.2017 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Naprosto skvělá kniha, která se mi snad líbila ještě víc, než předchozí díl. Ze začátku jsem byla dějem trochu zmatená, ale po několika stránkách jsem se opět vžila do děje a četla bez přestávky až do konce. Děj i postavy a jejich vývoj mě velmi mile překvapily a myslím, že knize nemůžu nic vytknout. Také si myslím, že se objevovalo mnoho vtipných pasáži, které četbu ještě zlepšily a já už se nemůžu dočkat až se dostanu k pokračování. :)

27.07.2017 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

I přes to, že je tu spousta komentářů ohledně Brettova "chystání písku", já musím říct, že knihu nemůžu nazvat jinak než geniální. Od první strany po poslední slovo jsem byla nadšená. Uchvátil mě jak svět Tetovaného, tak postavy a děj. Rozhodně doporučuji přečíst.

03.06.2017 5 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Naprosto úžasná kniha, během první kapitoly si mě naprosto získala a uchvátila. Postavy jsem si až na pár vyjímek zamilovala. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

28.05.2017 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Velmi napínavá kniha, která se čte skoro sama. Těším se na další díl.

01.03.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Podivné město jsem přečetla jedním dechem a dá se říct, že se mi tento díl líbil snad víc než ten první. Úžasná kniha s perfektním příběhem, co jiného k tomu dodat. Těším se na další díl. :)

27.02.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, občas jsem se smála, párkrát si pobrečela, ale celkově jsem s knihou velmi spokojená. Sice se v ní občas našly nudnější pasáže, ale myslím, že to Rowlingová napravila zbytkem příběhu.

08.02.2017 5 z 5

Zajímavý děj, skvělé postavy, úžasná atmosféra a napětí a perfektní styl psaní... Kniha mě velmi mile překvapila :).

23.01.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Od Tolkiena moje první knížka a musím říct, že mě mrzí, že jsem se k ní nedostala už dříve. Pokaždé, když shlédnu film a až poté si přečtu knihu, přicházím o takovou tu představu, jak určité místo, osoba vypadá, ale u Pána prstenů jsem velice spokojená, že tomu tak nebylo.
Jen jsem se malinko ztrácela ve jménech a názvech, jelikož jsem často nebyla schopna si je zapamatovat. :D

26.12.2016 5 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Tak tahle kniha mi doslova a do písmene vyrazila dech. Od začátku do konce poutavý děj, zajímavý vývoj situací a hlavně postav. Ani bych nejspíš nebyla schopna spočítat, kolikrát jsem si (hlavně v druhé polovině knihy) pobrečela, protože jsem opravdu brečela jak malé dítě. Za mě rozhodně doporučuji přečíst :).

25.06.2018 5 z 5