evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Třetí ucho Třetí ucho Jan Hamouz

Tady se rodí něco naprosto výjimečného! Tahle série je jasný důkaz, že i česká kotlina má co nabídnout v rámci fantasy! Pekelně dobře napsané, promyšlené a čtivé! Paráda!

21.06.2023 5 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Byť se jedná o fikci,myslím, že přesně takhle to celé nějak fungovalo.Karika je výborný autor,jeho styl psaní člověka vtáhne hned do příběhu a díky zajímavým postavám se kniha čte sama.Karika prostě nikdy nezklame.

03.04.2023 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Za mě osobně velký překvapení.. Několik dějových i vlastně časových linek splétá dohromady živý příběh s neotřelým nápadem. Sugestivní styl vyprávění mě vtáhl do děje hned od první stránky.. Nečekal jsem to, ale tohle mě bavilo.

20.03.2023 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Kniha si jistě zaslouží zdejší hodnocení.. Já však očekával poněkud něco jiného.. Možná jsem ten příběh nepochopil úplně správně, ale místy mi to prostě přišlo úsměvné, párkrát jsem se zasmál. Není to úplně depkoidní čtení, byť konec optimismem nehýří... Ale styl vyprávění mi seděl, a knihu můžu s radostí doporučit.

01.12.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Neurazilo nenadchlo.Kniha která nevybočuje s ranku "moderní thriller".A I když je Poe a Tilly poměrně originální dvojka,není to nic díky čemu by ten příběh byl nějak víc výjimečný. Vzhledem k vysokému hodnocení zde, jsem čekal přece jen trochu víc..

13.11.2022 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Skvělý! Jasně,autor si půjčuje motivy kde jen může, člověk odhalí spoustu společných prvků s jinými knihami či filmy a některé nadávky jsou..no trochu trapné,ale do háje, tohle je fantastická jízda a já jsem tudíž ochotný leccos prominout a překousnout.Za mě ještě lepší než Nikdynoc a to se nebavím o skvostném grafickém provedení.

05.10.2022 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Tahle kniha je jasným důkazem, že skvělý román nemusí mít 600 stran.Tyhle propojené příběhy ve mně rozezněly nějakou hluboko zasutou stranu.. Je to smutný, melancholický a upřímně lidský..Určitě stojí za přečtení.

05.10.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle mě vážně bavilo! Hlavní postava je naprosto skvěle napsaná, tak trochu samotářský podivín,toho si musíte oblíbit už po pár stránkách.. Sem tam je to prošpikováno vědou, celé to působí neuvěřitelně svěže a neokoukaně.Některé scény působí naprosto famózně a já jsem si četbu téhle knihy neskutečně užíval. Bravo,konečně opravdu zábavný thriller!

20.06.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Rozhodně nejlepší kniha autorky.Výborně napsané postavy,pověry anglického venkova a skvěle vystižený vztah mezi matkou a dcerou zvedá tenhle příběh vysoko nad průměr.Spousta zvratů a lehce hororová atmosféra mi párkrát způsobila husinu.Mohu jen doporučit.

20.06.2022 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Objektivně uznávám že tady naskakuji do rozjetého vlaku, neboť tohle je první kniha téhle serie, kterou jsem četl.. Předně, určitě nejsem zklamaný, autorovi se podařilo věrně vystihnout dobovou atmosféru a historické reálie.. Příběh zajímavý,čtivě podaný.Nicméně postava Steina mi absolutně nepřirostla k srdci,její nabubřelost mi dost vadila. Na druhou stranu postava Jaroše vše kompenzovala a troufnu si říct, že to byla právě ona,která celý příběh a případ táhla.Suma sumárum, dobré ale já osobně přece jen zůstanu u série Katova dcera od Olivera Pötzscha, která je podle mého názoru ještě o level výš.

04.06.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Knihy od Kariky mám hodně rád, tyhle mysteriózní thrillery jsou jeho parketa. A byť je zrovna Propast z nich nejslabší, pořád si udržuje vysoký standard.Tahle kniha nemá zas až tak silnou atmosféru jako knihy předchozí,ale smekám před autorem, jak pouze s jednou postavou a doslova několika metry čtverečními dokáže vytvořit takový příběh. Hodně mě bavily psychické stavy hrdiny v poslední třetině.. Já si to užil a navzdory hodnocení zde jsem spokojený.

11.03.2022 4 z 5

Máňa a my druzí Máňa a my druzí Simona Bohatá

Protože mě autorka nadchla svým Klikařem Benym, logicky jsem sáhnul i po její starší knize a rozhodně toho nelituji. Byť jsem mladší ročník než autorka a hrdinka knihy v jedné osobě, přesto mi při čtení začaly zničehonic vyskakovat vzpomínky na vlastní dětství plné her ale i ony obskurnější zážitky(jep,taky jsem vlastnil pionýrský šátek). Je to psáno s nadhledem a shovívavostí k druhým, občas jsem se od srdce zasmál.A na to, že zde není jediná přímá řeč, se mi to četlo výborně. Bavilo!

10.01.2022 4 z 5

Klikař Beny Klikař Beny Simona Bohatá

Vážně dobré.. Na pozadí komunismu,se tu odvíjí příběh, který ačkoliv je zaplněn postavami s poměrně smutnými osudy,vyznívá vlastně pozitivně. Hovorová čeština se kupodivu k tomuto dílku hodí a já si čtení knihy opravdu užil.

21.12.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tudor je podle mě knihu od knihy lepší. Výborně vystavený příběh, kdy dílky skládačky do sebe postupně zapadají díky odhalování minulostí postav. Špetka hororu okořenila už tak výborný thriller. Hlavní postavy jsou sympatické a hlavně uvěřitelné.Za mě velká spokojenost.

23.10.2021 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Skvělé!Hrozně jsem si užil ten pomalý rozjezd, to pomalé vytváření atmosféry.Miluju horory s přesahem a tohle je přesně ten typ příběhu.A byť se mi zdá, že autor čerpal odkud se jen dalo,mě to neskutečně bavilo a některé obrazy budu z hlavy dostávat asi dlouho.Trochu mě mrzí, že některé věci zůstaly otevřené, ale na druhou stranu si aspoň člověk může vytvářet vlastní hypotézy.A jsem jediný, kdo v knize cítil lehký odkaz Neila Gaimana? Majstrštyk!

20.09.2021 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Originální hrdinka a neotřelý námět na příběh činí z téhle knihy nevšední čtenářský zážitek.Zřejmě díky tomu, že autor čerpal ze své vlastní zkušenosti je příběh podán lidsky a citlivě, ale zároveň v některých chvílích až téměř thrillerově. Krásné nahlédnutí pod pokličku z názvem autismus.No výbordelně!

20.09.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Za mě docela milé překvapení! Taková svižná thrillerová jednohubka,se spoustou zvratů, čtivá a napínavá až do samého konce.Obzvlášť vrahův motiv byl překvapivý a originální.Nečekal jsem to,ale tahle útlá kniha si plný počet plně zaslouží.

25.04.2021 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Pátá kniha, kterou jsem přečetl od autora a musím říct,že tak temnou,depresivní a ponurou četbu jsem nečekal.Je znát,že Bureš má za sebou i historické romány- dokáže výborně vystihnout atmosféru doby(byť fiktivní).Je to čtivé a akční,se špetkou sci-fi a člověk si jen může říkat "Díky Bohu,že to těm náckům nevyšlo". Bavilo mě to,i když Inferium mi bylo asi přece jen bližší. Pořadí částí mi nevadilo,ba právě naopak.. užíval jsem si,jak autor postupně odkrýval minulost a souvislosti.A co víc, druhá část se mi líbila asi trochu víc, stylem psaní a atmosférou mi tak nějak připomněla Mornštajnovou.Roman Bureš roste s každou další knihou a nezbývá než si to pořádně užít.

24.03.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jasně, tahle dvojice skrývající se pod pseudonymem Kepler je naprosto skvělá.Kdysi jsem četl Písečného muže a Stalkera a tak jsem už věděl,že dostanu zatraceně dobrý thriller,ale tohle jsem opravdu nečekal.Možná je to tím,že jde o první knihu ze série,nebo jsem prostě nebyl dostatečně připravený,ale tahle kniha,to je opravdu jízda.Skvěle napsané,bez vaty, strhující děj a přitom natolik originální,že strčí většinu podobných knih hravě do kapsy.Kratší kapitoly sekají děj právě tak akorát, abyste si řekli "tak ještě jednu dám". Velmi dobré, tohle je diamant mezi thrillery.

03.12.2020 5 z 5

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Vždycky jsem si říkal,že staroslovanské legendy a mýty by byly skvělým zdrojem pro originální fantasy.A bum,pak jsem v knihovně narazil na tuto knihu! Příběh jsem si obrovsky užil,a byť nejsem úplným fanouškem takovýchto hrdinských fantasy,knihu jsem přečetl jedním dechem.Autor dokázal vymyslet příběh doslova nabitý akcí,zabydlet jej úžasnými tvory,postavami a starými bohy, svádějícími mezi sebou líté boje,to všechno v naprosto strhujícím tempu.A posledních zhruba 40 stran!? Pro mě doslova vyšperkované vyústění! Výborně, skvěle jsem se bavil!

10.11.2020 5 z 5