evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mám z téhle knihy docela smutný pocit.Petra Dvořáková píše o místě,kde si lidé vidí až do talíře a kde vztahy mezi nimi utvářela příkoří minulých dekád společně s vlastními předsudky.Autorka nastavuje tomuto společenství ne vždy lichotivé zrcadlo, někdy až téměř stylem pavlačových drbů.Samotná kniha byla velmi čtivá,nápad s nářečím mi přišel velmi osvěžující.Co mohu malinko vytknout,bylo velké množství jmen na M a J,ale to je jen spíš taková piha na kráse.

20.11.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Hodně,ale opravdu hodně mi to připomíná knihu Do tmy od Anny Bolavé.Nicméně musím říct,že i přesto,nebo možná právě proto se mi kniha velmi líbila.Trauma z minulosti se odkrývá postupně, celý příběh nemá slabé místo.Velmi čtivé.K Bolavé a Mornštajnové přibyla další oblíbená spisovatelka.

11.02.2020 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Hodně dobré! Smekám před autorkou, která dokázala využít bílých míst v životopise Belly Gunnessové, a stvořila příběh, který působí realisticky a uvěřitelně. Celé je to velmi čtivé a vlastně velmi pravdivé.. Násilí se často točí v kruzích.Mimochodem, tohle je jedna z knih, kde se vyplatí přečíst i poznámku autora na konci.

11.12.2022 5 z 5

Samorosti? Podivíni? Samotáři? Jistě.. Někdy možná zvláštní,ale tahle kniha má obrovskou vypovídací hodnotu.. A ruku na srdce, kdo z nás někdy nechtěl prásknout dveřmi a utéct pryč?

28.02.2022 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Neuvěřitelné.. Epický závěr celé série, u kterého jsem napětím ani nedýchal. Lesk a bída lidstva v tváří tvář hrozbě vyhlazení,autorova představivost a nádherně vykreslené lidské osudy, činí z téhle knihy a potažmo celé trilogie už teď klasiku v žánru sci-fi.

22.02.2022 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Oproti prvnímu dílu, který byl psán takovým západním stylem, je Temný les prosycen melancholií, tolik typickou pro autory pocházející z Asie. Ovšem rozhodně to není na škodu, ba právě naopak,příběh se tím dostává do osobnější roviny a skvěle pracuje s pocity smutku a ztráty.To vše ovšem výborně kompenzují akční scény,které jsou neotřelé a zábavné.Bavilo!

22.02.2022 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Vůbec nechápu,že tahle sci-fi lahůdka mohla tak dlouho utíkat mé pozornosti.
Velmi čtivé,zasažené do neotřelé historické doby, se spoustou uvěřitelných postav.Navíc vědecké problémy příběhu jsou tak perfektně napsány, že je pochopí každý.Jsem nadšen!

28.01.2022 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Tohohle sveřepého, podmračeného a zabejčeného kata a jeho prostořekou a vznětlivou dceru prostě nejde nemilovat! Oliver Pötsch mi opět naservíroval úžasný příběh plný spiknutí, mučení,lesku i bídy Řezna a zajímavých postav.Tohle je prostě slast číst.. Originální,se skvělou zápletkou,nenudil jsem se ani minutu.

15.04.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Neustále mě překvapuje (i když by určitě nemělo),kolik výborných spisovatelů naše malá země dokáže stvořit.A tato kniha je toho příkladem.Chvílemi vtipné až téměř sarkasticky, chvílemi vážné,ale stále s velmi vysoko nastavenou látkou kvality.A ruku na srdce..koho z vás ta kniha nepřinutila se zamyslet nad tím,jak žijeme a kolik z našich snů se splnilo?No,já můžu říct,že jsem docela "slušnej sr*č" :))

06.05.2020 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Kniha má podtitul geografie ztráty..Já bych řekl,že přesnější by bylo genealogie ztráty.Po přečtení knihy ve mně zůstal neurčitý pocit smutku a snad poprvé jsem nevěděl,mám-li hlavní hrdinku soudit, či být k její postavě shovívavý.Výborně vystavěný příběh se spoustou,až na kost odhalených,charakterů. Jen jsem překvapený,že kniha není tolik známá, i přes literární ceny a kladná hodnocení.Doporučuji..kolik z nás asi má takové nezmapované kořeny??

20.04.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hodně dobrý a poměrně i originální krimithriller.Postavy byly velice dobře vykresleny,obzvlášť Wolf a Baxterová.Musím také ocenit, hlavně tedy v první polovině, černý a suchý anglický humor, jenž se sem tam mihnul a oživil celý více méně pochmurný děj.Konečná scéna v budově soudu mohla trochu přitlačit na pilu,ale to je čistě můj subjektivní pocit.Celkově pro mě velké a příjemné překvapení.

11.12.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha o muži,jenž ztratil víru v Boha a nahradil jí odpornou nacistickou ideologií.Krůček za krůčkem sledujeme jeho odklon od lidství i jeho posedlost dovést vše k dokonalosti, jíž ale spolu s pojmy jako je čest, hrdinství,poslušnost dává naprosto odpudivou podobu.Není to kniha ke kávě za slunného dne,je plná hrůz,ale právě proto je třeba ji číst,a nezapomínat na děsivost druhé světové války.

02.01.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nevím,asi už začínám být přesycený všemi těmi krimi,psycho thrillery..Není to špatná kniha, zápletka je skvěle vymyšlená,a napětí jí nechybí,ale styl psaní mě nějak nedokázal vtáhnout plně do děje.To hlavní co si budu z té knihy pamatovat,jsou nejspíš asi neustálé otázky "Co?"a"Cože?", které se opakovaly téměř co stránku,a z norských vyšetřovatelů dělaly bandu nic nechápajících a nesoustředěných tupců.Vážně škoda, těšil jsem se na ni,i díky doporučení od přátel.Ale jak říkám, tohle je čistě subjektivní pohled.

23.12.2018 3 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

Nádherná kniha z prostředí zasněžené a mrazivé Kanady z konce devatenáctého století.Příběh nikam nespěchá, dává postavám dostatek času rozvinout svojí osobnost.Navíc mě neuvěřitelně bavila propletenost vzájemných osudů,něco takového jsem už dlouho nečetl,mohu jen doporučit a musím říct,že knihy oceněné The Costa Book Award si mě naprosto získávají.Jediné co mě mrzelo,bylo příliš rychlé ukončení knihy, některé otázky z příběhu zůstaly ponechány bez vysvětlení,ale to je v tomto případě jen drobná vada na kráse.

02.11.2018 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Naprosto skvělé! Je to napsané s láskou k žánru, aniž by se autorka bála citlivějších a sociálních témat.Co se týče druhé části,balady jsou možná ještě lepší než samotná novela a dýchne na vás z nich Erbenův duch.. A nesmím zapomenout ani na grafické ztvárnění knihy.. Tohle je klenot, a opravdu lituji, že je tato útlá knížka tak málo známá. Bravo, bavilo!

24.12.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

I týden po přečtení ještě stále v téhle knize objevuji roviny,vrstvy a souvislosti,které mi při čtení unikly. Je to skvěle napsaný příběh o smutných věcech.. Výjimečná kniha.

04.09.2023 5 z 5

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

(SPOILER) Přibylo válek a střetů a s nimi spojených hrůz v čele s Kosčejem.. Tohle je vskutku epické vyvrcholení celé ságy.. Nebudu lhát, na konci jsem uronil slzu, Jegora, toho starýho nabručenýho bastarda, jsem si zamiloval snad víc než Ilju. Klobouk dolů,příběh který autor přivedl k životu byla radost číst.

02.08.2023 5 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Skvělý! Doslova jsem se nemohl od knihy odtrhnout.. Souboje, magie,hrdinství to všechno tu je a to všechno je naprosto skvostně zapracováno do příběhu.. Mé srdce plesá a tetelí blahem, tohle byla nádhera a radost číst!

02.08.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tahle série mě strašně baví.. Je to neokoukané,plné tajemství.Dějových zvratů je hromada, postavy výborně vykreslené.Do tohohle světa se vracím vážně rád.

25.05.2022 5 z 5

Vyjímečný příběh.. Pro Evropana možná ne tak úplně známá fakta, ale o to byl zážitek ze čtení silnější.. Autor navíc jemně a bez odsudků poodhaluje korejské tradice a způsob myšlení..Tohle je kniha, kterou by si měl každý přečíst, mohu jen doporučit!

11.05.2022 5 z 5