Evik30 Evik30 komentáře u knih

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

Na přečtení dobrá detektivka. Tyhle typy detektivek upřednostňuju na úkor některých novodobějších detektivek, které zrovna moc nejsou moje parketa. Pěkně napsaný příběh. Vraha se dozvíme až téměř na konci knihy, i když v průběhu knihy indicie ukazují na někoho úplně jiného. Konec knihy mi připomínal knihy Past na Popelku a Kámošky až za hrob. Více ale prozrazovat nebudu. Je na každém čtenáři zda si knihu bude chtít přečíst nebo ne.

25.03.2014 3 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Moje první kniha od Terryho Pratchetta. Příběh mě zaujal. Ze začátku teda nebyl nic moc, ale čím víc jsem se do knihy začítala tím to bylo lepší. Bruta a Om (v želví podobě) oživí příběh této Zeměplochy. Problematika církví a náboženství je na celém světě. Uvidím jaké budou Pratchettovi další knihy, ale tahle se mi moc líbila. Podle některých čtenářů je jeho nejlepší . . . Tak uvidíme!!

03.12.2013 3 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Podle názoru čtenářky Myskuly je tato kniha nejslabší. Já bych spíše řekla že nejslabší je Ledová princezna.
Tahle kniha mě docela zaujala. Myšlenka zasadit pachatele do blízkosti vyšetřujícího týmu byla geniální. Jen na pachatele mohli přijít o něco dřív. Samo se to nabízelo. S příběhem z minulosti to úzce souviselo. A proč název Vlastní spravedlnost? Asi proto že pachatel vražd viděl za každou vraždou svou "vlastní" spravedlnost. A důvod vražd? Ten už se dočtete v knize.

21.10.2013 5 z 5

Sherlock Holmes a bezhlavý mnich Sherlock Holmes a bezhlavý mnich Carole Buggé

Knížka se četla docela dobře.Byla to taková pohodovka s prvky hororu! :o)) Sherlock Holmes byl vždycky můj oblíbenec a i když Doyle je nepřekonatelný ráda si přečtu příběhy jeho novodobých nástupců. Stejně jako u A. Christie zůstavají příběhy A.C. Doyla legendou.

19.08.2013

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih Agathy Christie kterou jsem kdy četla.
Slečna Marplová brilantně řeší záhady které jsou pro ostatní málo pochopitelné.
A. Christie čtu už spoustu roků některé knihy čtu po čase znovu a tahle kniha to bude určitě.
Četla ji i mamka a má na ni stejný názor jako já.

08.07.2013 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

I když příběh měl něco do sebe zas takové terno to nebylo. I když jsem se vžila do postavy Marca spousta věcí tam byla málo uvěřitelných. V kůži patnáctiletého kluka asi těžko můžete bojovat s mafiány, členy tlupy a podobnými "živly". Navíc když nemáte kde být, utečete z "takzvaného" domova a protloukáte se na ulici. Za mě takový menší "western", který sice není nijak literárně oceněn, ale rozhodně se při čtení nebudete nudit. A když tak si najděte jiného autora. Olsen už je prostě takový. Spojení jeho postav je víc než zavádějící . . .

25.07.2016

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Já proti této knize rozhodně nic nemám. Je to taková příjemná oddechovka. Odehrávají se v ní situace, které Evropan zažít nemůže. Je to kniha o jiné zemi, jiné kultuře, ale přečíst si je radost.

01.04.2016 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Taková jednodušší detektivka s mírnými prvky thrilleru. Nic moc se v ní neděje. Je fakt že se dobře a rychle čte, ale to je asi tak všechno. Děj je předvídatelný a v dnešní době i zápletka není moc od věci, ale pro mě tam toho bylo příliš mnoho smíchaného dohromady. Tak jako když Němci dělají svůj "eintopf" :o)) Pr někoho kdo má rád americké autory je to dobré počtení, ale my co jsme zvyklí na ponurý sever potřebujeme něco více nervydrásajícího!! :o))

15.03.2016

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Kniha mě docela zaujala (i když k originálu má daleko). I když se četla o něco pomaleji než "pravá A.Ch." černé lamina od A.Ch. mám přečtené za chviličku tady to rvalo cca. o 3 dny déle. Jelikož jsem četla od A. CH. asi už 30 knih můžu posoudit že některé prvky z ní v této detektivce zůstaly, ale spousta věcí je tam zmodernizovaných a upravených do dnešní doby a to je docela zklamání. Překombinování věcí, zdlouhavé pasáže a konec na usnutí. Poirot zůstal starým Poirotem, ale jinak bych na této knize dost věcí změnila.

07.01.2016 3 z 5

Pusinky a Frajeři Pusinky a Frajeři Luděk Stínil

Zajímavé, velmi zajímavé, i když se tomu dá i docela věřit. Na světě je plno podobných bláznů jako v této knížce. Luďka Stínila mám docela ráda a i když už nejsem teenager, ráda si občas jeho knížky přečtu.

27.11.2015 4 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Od Zdenky Hamerové je to už moje 4 přečtená knížka (Hlídej si svou holčičku, Nářek ze tmy, Vím co jsi udělal). Řekla bych že mě zaujala nejvíce. Starý chátrající dům, tajemství "poltergaista" a "vražda", vše s prvky hororu. Perfektní detektivka pro čtenáře, kteří v detektivkách nemají rádi příliš násilí. Příběh by se dal postavit na reálném základu. Do poslední chvíle jste netušili kdo za záhadou stojí. Začátek mírně slabší, ale od poloviny knihy perfektní. Příběh postaven na "nejslabším" článku rodiny, ženě, které se dějí záhadné nevysvětlitelné věci. Nikomu dalšímu z rodiny (ve které jsou 4 osoby mužského pohlaví) se nic neděje. Týna prožívá období plné stresu, strachu a myšlenek na budoucnost. Taky bych byla asi na nervy a psychiatrie by mě určitě neminula!! :o))

12.10.2015 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Ze začátku mi kniha připomínala jinou knihu s podobným námětem (Před bouří od Chamberlainové), ale pak už vše bylo jinak. Tato kniha mě bavila rozhodně víc než autorčina prvotina (Sestra). Kniha je psychologické drama každým coulem. Matka , která je v komatu vypráví příběh, který úzce souvisí s celým dějem, který se v knize odehrává. Co vlastně prožívá člověk, který je napojený na přístroje, ale jinak o jeho duši nic nevíme? Putuje vzduchem a přesto jeho tělo leží na posteli a vypadá to že nevnímá nic kolem sebe. Kniha se dobře četla i když místy byla občas zdlouhavá. Přesné popisy a dějové linie mohli být o krapánek kratší, ale jinak proti knize nic nemám! Pokud bude další kniha této autorky takto nebo obdobně napsaná, tak se budu těšit na její přečtení.

27.03.2015 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Krásná knížka která stojí za přečtení. I když červenou knihovnu příliš nevyhledávám tato kniha mě hodně zaujala. Obsahově je kniha velmi zajímavá. Příběh je lehce uvěřitelný. Rozhodně doporučuju tuto knihu přečíst!!

09.03.2015 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Kniha se velmi dobře čte. Není příliš silná a proto ji přečtete doslova za den. S autorkou zažíváte hrůzy v koncetračních táborech. (Trošku jiná verze Deníku Anny Frankové). Kniha je návratem k hrůzám, které se děly za 2. světové války. Očima dospívající dívky nahlížíte za zdi ghett, která dozajista poznamenala celý její život. Kniha má spoustu kreseb, které dokreslují prožité hrůzy. Málo jídla, pití, místo oblečení jen hadry (pokud vůbec), spousta štěnic, vší a strachu z budoucnosti.
Doporučuju přečíst všem, které tato tématika zajímá.

19.02.2015 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Zatím nejdéle čtená kniha. Ze začátku mě moc nezaujala, pak jsem si dala pauzu a poslední týden jsem ji dočítala až jsem ji dnes dočetla úplně. Je spíše pro chlapy, ale pokud se do ní začtete a začnete přemýšlet dojde Vám kam autor směřoval a že ne jenom mužští mají rádi dobrodružné příběhy s rozporuplnými konci. Autor si dal záležet. Ne nadarmo psal knihu 5 let.. Putování Vallona, Hera Waylanda a jejich přátel i nepřátel nás zavádí do 11. století. Dnešní lidé si takové putování snad ani nedokáži představit. Příběh je psaný čtivě leč zdlouhavě.
Jinak doporučuju všem kdo mají rádi Pána prstenů a podobné příběhy.

16.02.2015 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tahle kniha mě tak nevzala za srdce jako Sněhulák. Levhart byla moje páta kniha od Nesboa (Sněhulák, Netopýr, Červenka, Spasitel), když nepočítám Doktora Proktora, který je spíše určen dětským čtenářům. Děj je dost vykonstruovaný a pro mě dost náročný na čtení. Pár věcí je až moc překombinovaných. Pachatel byl dlouho neznámý, i když určité teorie si čtenář mohl vytvořit. "Válka" mezi oddělením vražd a Kriposem čtenáře utvrzuje v tom jaký je v Norsku i jinde na světě boj o to udržet si posty. Kdo je tajemný vrah "Kavalír"? Jak to dopadne s Harrym Holem? Od alkoholu přešel k drogám. Smrt otce ho také poznamenala a mladá kriminalistka Kaja Solnessová se do něj bezmezně zamilovala. Ale Harry je svéhlava, takže na konci příběhu balí kufry a "frčí" zase dál.

16.01.2015 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Jako první jsem četla druhý díl této série (A.G. a zlý veterinář), takže jsem to teď měla trochu na přeskáčku. Ale jinak musím říct že jako oddechová detektivka mě tato kniha (i další z této série) velmi zaujala. Četla se rychle bez zbytečného klišé a anglický humor má taky něco do sebe.

02.01.2015 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Emotivní kniha s prvky romantiky. Chamberlain má ve svých knihách jedno drama za druhým. Jeji knihy se výborně čtou, i když tato se musela číst o něco pomaleji. Krásné i když smutné téma, které dokáže dojmout každého čtenáře.

20.10.2014 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Jedna z lepších severských detektivek. Líbil se mi styl psaní i psychologie zapracovaná do textu. Při čtení jste měli pocit že vraha musíte od začátku znát nakonec bylo ale vše jinak. Conny Sjoberg mě svým vyšetřováním zaujal a docela už se těším na druhý a třetí díl, které už mám doma přichystané. Hammarbyjská série má celkem 6 knih já jsem sehnala v knihovně zatím jen tři, ale určitě se časem dostanu i k těm třem posledním.
Doporučuju jako oddechovou krimi ve které je vše jinak než se původně čekalo.
Co mi na knize vyhovuje snad nejvíce je rozsah stran. Ty tlusté bichle které pomalu neudržíte v ruce už mě přestaly bavit. Stejně je tam většina omáčky takže nakonec by počet stran mohl být poloviční.

19.09.2014 4 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

I když mi občas přesně takové detektivky lezou na nervy, tahle byla docela dobrá. Taková oddychovka. Čte se rychle srozumitelně. Je zábavná. Trochu je to u Agathy "hon na chlapy" okořeněný pátráním po vrahovi veterináře a staré dámy.
Doporučuju jako lehčí čtení třeba na dovolené.

14.08.2014 3 z 5