Evik09 Evik09 komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Poklidný začátek, čtenář zkoumá kde je vlastně ten thriller, pak zvrat a šokující závěr. Poslední kapitola mě dostala. Kniha se mi líbila. Krátké kapitoly, tak příběh hezky plynul, postavy hezky k příběhu sedly. Určitě si přečtu od autorky další knihy.

09.03.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Oproti filmu detailnější popisy, dost informací a situací ve filmu chyběly. Kniha se mi líbila, četla jsem ji poprvé, ač film jsem viděla už před několika lety. Děj měl náboj a pěkný spád. V knize tady člověk najde snad všechno. Těším se na další díl.

09.10.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha se mi moc líbila, děj krásně plynul, postupně se příběh rozvíjel a na konci veškeré souvislosti byly vysvětleny.
Na horory všeobecně moc nejsem, ale kniha mi byla doporučena, tak jsem ji zkusila a vím, že si další knihy ze série Strašidelné domy určitě přečtu.
Hlavní hrdinku jsem několikrát místy až obdivovala, já bych tam asi zkolabovala. Můžu knihu jen doporučit.

24.06.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha se mi krásně četla, příběh věrně vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny Gumpa. Moc se mi líbil i závěr celé knihy, kde autor píše, kteří pejsci ho inspirovali. Zalíbila se mi také myšlenka, že koupí knihy pomohu těm psím dušičkám, které to potřebují. Jsou místa, kde jsem si část musela přečíst vícekrát, abych porozuměla ději, jelikož jsem např. narazila na prohození písmenek ve slově a pak to dávalo jiný význam. Toho ale bylo málo a třeba to byla výjimka. Mohu jen doporučit.

15.04.2020 4 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Kniha se mi velmi líbila. I když mě hned na začátku zklamalo popletení rodinných vztahů mezi Ethanem a Cj. Kniha se četla krásně a sama. Každopádně pokud by si ji někdo chtěl přečíst, tak začít u Psího poslání, pak Psí cesta a nakonec Psí slib. Milovníkům zvířat se bude líbit a je to úplně jiné než film.
Jediné co tu mnozí z vás píší, někdo už v polovině pochopil jaký slib má Bailey splnit, jiní psali, že na konci. Koukám asi jsem možná jediná kdo nepochopil, ač jsem četla všechny díly, tak ani na konci příběhu mi nesvitlo jaký slib tam má splnit na zemi... Prosím napoví nebo prozradí mi někdo? Díky :)

13.06.2021 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Nádherná kniha. Mohu jen doporučit milovníkům psů. Už se těším na další díl. Tyhle knihy miluju.

12.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Konečně jsem to přelouskala, ufff. Času na čtení moc nemám a nepřidalo tomu ani prvních cca 200 stran. Ty byly na mě moc utahané, zdlouhavé, nemohla jsem se začíst. Naopak posledních cca 200 stran jsem se nemohla odtrhnout. Po přečtení jsem byla překvapená několika věcmi, které ve filmu nebyly. Knihu jsem četla přesně 5 měsíců a 2 dny, myslela jsem, že to zvládnu dříve. Ale začátek mi prostě nesedl a většinou mám čas jen večer před spaním. Mezi mé nejoblíbenější díly to nepatří, ale kniha byla moc zajímavá, napínavá, dozvěděla jsem se něco nového a závěr knihy byl skvělý.

29.10.2023 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí díl mě zaujal o dost více než druhý. Je pravdou že jsem se chvílemi do toho nemohla začíst, ale od Ďáblova akru to mělo napínavý sled událostí. Přechody ve smyčkách mě mátly o něco méně než v předchozím díle, ale stejně jsem si některé části musela přečíst 2x aspoň abych to pobrala. Tento díl byl super a napínavý.

17.03.2020 5 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Krásný příběh o pomoci druhým, lásce, která musí počkat na svůj čas. A lásce, věrnosti a slibu, jež dodrží za všech okolností i těch těžkých. O životě ze dne na den a velké trpělivosti a víře. Kniha se mi líbila, byla první od autora.

01.02.2024 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Knihu jsem měla jako audioknihu a hlas Pavla Soukupa se velmi dobře poslouchal. Co se týče děje se mi to celkově líbilo, určitě se pustím do dalšího dílu.
Pár ale přeci jen mám. Jak občas někdo zmiňuje, že se ztráceli v ději díky vyprávění z pohledu různých lidí, tak to mi dělalo problém jen ze začátku, než jsem se vcítila do stylu knihy jako takové. Pak už to jelo moc hezky, děj se mi líbil, bylo to napínavé. Nemůžu říct, že se mi vždy líbilo jak hlavní postava reagovala, ale to je věc druhá. Další postavy jsem přijala tak, jak byly napsány, brala jsem je takové jaké byly, jen u té hlavní jsem si občas klepala na čelo. Určitě mě trochu zklamal konec děje a reakce hlavní postavy a epilog jsem si taky představovala jinak. A protnutí obou případů bych si uměla představit líp i (ne)vysvětlení v tom epilogu, ta dánská část mi připadá taková málo propracovaná - mohla být líp dotažená, když ne v ději, tak aspoň v epilogu.

06.03.2022 3 z 5