evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha je vyprávěná očima mnoha postav, což někomu může vadit. Mě se celkem dařilo se orientovat a čtení jsem si užívala. Za mě super, ale ne každému to sedne...

25.06.2020 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tak tento díl byl skvělý, ale přiznám se, že už mě tak strašně štvalo, že v knize není mapa, přitom celou knihu převážně někudy putují, že jsem si jednu prostě našla a vytiskla. S mapou jsem si jejich putování užívala mnohem víc.

02.06.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

V tomto díle trvá moje nadšení ze Zaklínače, ale rovněž pokračuje rozmrzelost z velkého množství postav. Navíc tentokrát mi už opravdu hodně chyběla mapa. Nicméně se těším na další díl, doufám, že tento pomalejší, rozvláčnější a nijak zvlášť akční díl byl pouhým klidem před bouří.

22.04.2020

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Vzhledem k tomu, že už nějaký ten thriller mám přečtený, k tomu hromady detektivek, tak bohužel nemůžu dát víc hvězdiček. Nějak se to celé nezáživně táhlo, zajímavější spád měl až konec, který to celé trochu zachraňuje. Přečíst se to dá, ale není to rozhodně TOP knížka, která by měla v knihovničce čestné místo.

07.04.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Seriál jsem neviděla, ten si nechávám až po přečtení všech dílů, tudíž nemohu a nebudu srovnávat. Nejsem povídkový typ, přesto už teď vím, že musím přečíst i další díly a těším se v nich na románovou formu. Zaklínač se zcela jistě na poličce zařadí na čestné místo mezi HP a LOTRa :-) Je to parádní čtení pro fantasy nadšence. Já jen nechápu, že se mi to do ruky dostalo až teď...

15.03.2020 5 z 5

Harry Potter i Mlok Scamander jsou moje srdcovka. Grafická úprava knihy neměla chybu, to je taková nádhera! Netřeba dalších slov, rozhodně budu číst ještě mnohokrát, stejně jako si ještě mnohokrát pustím film, Eddiemu role Mloka sedí tak dokonale, že je radost se na to dívat. Můj jediný problém je, že bych si neskonale přála mít doma vedle našeho běžného zvířectva ještě Větvíka a jeho další kámoše.

30.12.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Od první stránky mě knížka chytla, skvěle napsané s dobře dávkovaným napětím. Kniha V temnotě mi nesmí chybět!

25.11.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Netypické a originální pojetí, tleskám, kniha se četla moc dobře, jen Emma mě štvala tak strašně moc, že nemůžu dát 5*. A to se mi vlastně moc nestává, aby mě nějaká postava vytáčela, svým způsobem je to vlastně kvalitně napsané, když to ve čtenáři rozbouří emoce...

15.11.2019 4 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Naprosto dokonalá kniha pro naše děti, jinou už skoro nechtějí, každý den dokážeme vymýšlet a povídat příběhy na základě úžasných obrázků, jen se bojím, aby další díly nebyly zklamáním...

15.10.2019 5 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Zatím nejslabší kniha od M. Elsberga, těžko jsem se tím prokousávala, rozhodně mě to nechytlo a matematické výpočty tomu nepřidaly. Někoho to možná zaujme, ale můj šálek to bohužel není.

30.09.2022 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Napínavé čtení, které odsýpá. Velice mi vyhovoval styl psaní, kdy se v knize střídají dvě ženy. Za mě super.

21.02.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě super napínavé, s překvapivým koncem, moc povedené!

05.10.2021 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Před čtením knihy jsem měla docela povědomí o tom, co se děje v Severní Koreji, knížka mi poskytla odpovědi na mnoho otázek, které jsem měla. Dost mi to vysvětlilo. Kniha je prostoupená zoufalstvím, ale i nadějí a neskutečným odhodláním. Doporučuji všem k přečtení, zařadila bych do povinné četby na SŠ.

23.03.2021 5 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Rovnou předem přiznávám, že jsem od knihy čekala maličko něco jiného. S velkým úsilím se mi ji podařilo dočíst, nešlo mi číst na jeden zátah, kniha mi dávala zabrat obrovským množstvím popisů barev, nicméně to k tématu patří. Není to ten typ knihy, co vás na první stránce chytne a do poslední nepustí, zas tak velké napětí v tom nebylo, ale byla to velice zajímavá čtenářská zkušenost, o autistických dětech moc načteno nemám. Musí být velice těžké mít takové dítě doma a domluvit se s ním.

05.03.2021 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Příjemné, milé a místy vtipné čtení, pro milovníky zvířat moc fajn.

11.02.2021 4 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Dojemné, milé, mě jako pejskaři se to líbilo moc, čtenáři, který k pejskům nemá větší vztah, to asi moc neřekne.

23.10.2020 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Geniální, napínavé, promyšlené... Tleskám a jsem nadšená, konečně kniha, která skutečně nejde odložit!

10.08.2020 5 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Pro mě velmi příjemná detektivka, moc dobře se mi četla, ale teda některé chyby (nevím jestli vznikly překladem nebo už u autorky), copak těhotné chodí na rentgen? Nicméně nenechala jsem si to kazit a knížku jsem si i tak užívala :-)

13.06.2020 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Za mě velmi dobrá detektivka, především mi byla sympatická hlavní dvojice Zoe a Tatum.

24.05.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po povedeném prvním díle nezůstal Nimbus pozadu, naopak kniha parádně nabírala spád, až nakonec vybuchla do neuvěřitelného konce! Třetí díl je nevyhnutelnou nutností.

12.02.2020 5 z 5