evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprosto dokonalé, nemám slov!

16.10.2022 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha má 383 stran a přesto mi trvalo skoro dva týdny ji přečíst. Několikrát jsem přes slzy neviděla, musela jsem to rozdýchávat a dávat si mezi kapitolami pauzu. Žádná kniha ve mě dosud neprobudila tolik emocí od zoufalství přes vztek až po naději. Silné a "strašné" čtení, ale doporučuji každému, kdo má odvahu nahlédnout do historie...

03.09.2019 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Stehlíková se tímto dílem definitivně zapsala mezi mé nejoblíběnější autory, Nasterea má pouze dva nedostatky - prasečí řiť a skutečnost, že si na další díl budeme muset pěkně dlouho počkat.

17.05.2021 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Kniha má skoro 500 stran a mě to vůbec nepřišlo, četla jsem ji jedním dechem, jelikož něco tak skvěle napínavého, čtivě a svižně napsaného, se mi nedostalo do ruky už dlouho. Naprostá bomba, nemám slov, jsem nadšená a nebudu psát víc, abych nespoilerovala...

27.04.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížku jsem probrečela, jsem pejskař, sami máme adoptovaného psa z útulku, takže představa, co všechno toho našeho ňuňana mohlo potkat, mě vážně děsila. A přesně si pamatuji, jak byli tehdy v útulku z nás rozpačití, byli jsme mladí, psík byl štěně a už tehdy měl 20kg, mnohokrát nám opakovali, že bude velký, zda máme prostor, finance atd... No tak má teď 60kg a je to nejlepší pes na světě, lepšího psa bych si k malým dětem nemohla přát. Je mi zle z toho, jak se někteří lidé dokážou ke zvířatům chovat. Tak dobře, když někdo nemá rád zvířata, ok, tak si je snad ale nepořizuju, ne? I ta zvířata se umí mnohdy chovat lépe než lidé :-(

31.12.2019 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Za mě naprostá bomba! Od první do poslední stránky držela autorka čtenářovu pozornost, navíc se lehce dotkla i pár morálních otázek. Doporučuji.

27.08.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla dětem, kterým se líbila, ale já jsem si v ní také našla to svoje, řekla bych dokonce, že je to pohádková knížka pro dospělé. Moc krásné a velice originální.

21.04.2022 5 z 5

Tohle vůbec není typ knihy, který bych si sama vybrala, četla jsem kvůli Čtenářské výzvě, ale byla jsem mile překvapená, místy mě popadaly záchvaty smíchu. Je to moc příjemná nenáročná kniha.

24.09.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle bylo nejvíc nejlepší!!! Nemám slov, tak perfektní fantasy jsem nečekala, okamžitě si jdu zalézt s druhým dílem.

12.11.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Proč ještě není další díl? Potřebuju ho nutně co nejdřív! Bylo to stejně skvělé jako první díl a předpokládám, že další na tom bude podobně.

17.11.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Trošinku pomalejší rozjezd, pak to začalo nabírat rychlost a ten konec, WOOOOW!!! Nemohla jsem knížku odložit, docela mě překvapuje, že zde nemá v hodnocení víc procent, za mě moc povedené!

15.05.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Místy až moc nechutné, ale jinak naprosto skvělé, napínavé, hlavní dvojice sympatická, prostě jedna z těch knih, kvůli kterým jsem šla ráno do práce nevyspalá, protože ji nešlo odložit...

17.10.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem si zařadila do četby mezi hromadu detektivek a thrillerů, očekávala jsem lehčí a zábavné čtení a přesně to jsem dostala. U čtení jsem se smála tak nahlas, až se lidé otáčeli. Za mě neskutečně povedené, má to šťávu, vtip a nejspíš tím, že to píše chlap, tak se mi to zamlouvalo mnohem více než třeba Třeštíková nebo Nesvadbová.

06.03.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem četla já i manžel a oba dva plynule přecházíme na Nimbuse. Kniha byla povedená od začátku do konce, chválím vše od nápadu, přes provedení, množství velice zajímavých myšlenek k zamyšlení, správnou dávku napětí až po geniální konec. Bála jsem se sáhnout po YA knize, doma už máme oba třicítku za sebou, ale nejspíš jsme ještě mladí, protože se nám to líbilo.

01.02.2020 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Dokonalé!!! Napínavá kniha, která nejde odložit, B. A. Paris ví, jak oklamat čtenáře a zakončit knihu s velkým wooow efektem!

07.10.2022 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Velice napínavá detektivka, já byla napnutá od první do poslední strany. Parádně zamotaná situace, skvělé zakončení.

09.12.2021 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Mé první setkání s knihou od A. Christie, četla jsem výhradně kvůli čtenářské výzvě, ale určitě nezůstane jen u této. Jsem zvyklá na současné detektivky, proto jsem se bála, že mě tahle starší tvorba bude nudit, ale naopak byla geniálně promyšlená. Na každé stránce neteče krev, hlavní hrdinové nemají moderní vyšetřovací metody, ale přesto je čtenář v napětí a na konci překvapen.

01.11.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Je to návykové čtení, které by si měl přečíst každý fantasy nadšenec, ale s manželem jsme se shodli, že oba máme občas trochu problém vyznat se v postavách, je jich tam opravdu dost (což ale není chyba knihy, ale spíše nás čtenářů).

11.04.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sucho splnilo veškerá má očekávání, navíc prožitek z knihy byl zesílený současnou situací, kdy živě vidíme, jak rychle se mohou věci měnit. Kniha za mě patří mezi neodložitelné, když začnete, nemůžete přestat. Doporučuji!!!

30.03.2020 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Velice povedená kniha, během čtení mi bylo velmi smutno, nicméně jsem obdivovala Helen a s ní i všechny ostatní, kdo se dokáží s takovou trpělivostí a láskou starat o člověka, který vás už ani nepoznává. Z pohledu Maud, to samozřejmě bylo všechno velice zmatené, ale čtenářsky naprosto přijatelné, autorce se povedlo vytvořit kraťoučké a letmé nahlédnutí do mysli člověka se stařeckou demencí.

23.01.2020 5 z 5