evie.books evie.books komentáře u knih

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Místo toho, abych jako vždy po dočtení knihy psala recenzi, která by v případě Z pera knihomolů, povídkové sbírky, do které jsem i já přispěla svým textem a ilustrací, stejně nemohla být objektivní, rozhodla jsem shrnout důvody, proč knížka stojí za čtení.

1. Z estetické stránky je knížka naprosto nádherná! Obálka, ilustrace, úvodní strany... Všechno je to pastva pro oči! Každá povídka má svůj vlastní design, ale dohromady to vlastně svým způsobem ladí.

2. Na knížce se podílela spousta skvělých a talentovaných lidí, kteří si určitě zaslouží pozornost.

3. Jedenáct povídek, jedenáct autorů, pro mnohé jde navíc o debut... Zkrátka víc než dost příležitostí objevit nové autory.

4. Povídky nemají společné téma, proto si v knížce každý najde to své.

5. V knížce nebyla povídka, která by se mi nelíbila nebo mě něčím nezaujala. Každá má něco do sebe. Tím se dostáváme k dalšímu bodu...

Čeho si na každé povídce nejvíc cením?

Devět věcí
Obdivuju, jak autorka dokáže pracovat se slovy.

Roztáhnout křídla
Moc se mi líbilo, jak mě autorka dokázala přenést do jiného světa a přimět mě zapomenout na realitu.

A co když to (ne)vadí
U této povídky se mi nejvíc líbila myšlenka.

[elen]a
Jsem velmi ráda, že hlavní postavou této povídky byla právě transgender osoba a také velmi obdivuju styl psaní autorky.

Uvidíme se v pekle
Tady mě nejvíc zaujala atmosféra a prostředí ve stylu Edgara Allana Poa.

Konečně sbohem
Jsem moc ráda, že někdo ve své povídce zpracoval téma duševního zdraví a navíc tak osobitě.

Neklidné duše
Opět kvituju to, jak mi autorka pomohla odprostit se od reality a čtení její povídky mě bavilo.

Květ ze všech nejkrásnější
Velmi mě zaujalo spojení mytologie s queer romantikou a styl psaní.

Všechna moje pluska
Myslím, že povídka bude lékem pro spoustu pošramocených srdíček včetně mého.

Uvidíme se
Tady jsem nejvíc vděčná za to, že jsem povídku dopsala a nezešílela u toho.

Něco mnohem lepšího
Milá sladká oddechovka, která se velmi příjemně četla.

Takže jo, ZPK čtěte, recenzujte a označujte nás!

27.04.2023 5 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Když jsem tuhle novinku poprvé uviděla, věděla jsem, že ji prostě musím zkusit. Anotace slibuje kopu čarodějnictví, feminismu a prostředí 19. století, což se pro mě v podstatě rovná dokonalé kombinaci prvků. ️ Očekávání tak byla velká a díkybohu se naplnila. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a extrémně jsem si čtení užila.
Tohle bude bezesporu jedna z nejlepších knih roku 2022. Zanechala ve mě stopu a určitě se k ní ještě vrátím. Prostě obrovské doporučení!

#spoluprace #humbookblogeri

28.05.2022 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Ačkoliv mám ke knize výhrady, vzhledem k tomu, že jde o autorčinu prvotinu, se myslím docela povedla. Jsem moc ráda, že jsem jí dala šanci, a pokud Vás tahle česká fantasy zaujala, určitě jí dejte šanci i Vy. ️

26.09.2021 3 z 5