Evickar Evickar komentáře u knih

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Druhý díl rozhodně nebyl špatný, nicméně ve mě nezanechal takový šok po posledních stránkách jako díl první. Možná jsem si knihu tolik neužila kvůli tomu, že jsem ji ve třetině odložila a vrátila se k ní po delší době. Zneužívání dětí hlavní podezřelou je posunuto na druhou lajnu. Spíše se zde řeší její minulost a nové vraždy, díky kterým vám připadá, že vlastně čtete úplně jiný příběh a ne pokračování prvního dílu. Motivace k vraždám v prvním díle se zde vlastně vůbec neřeší. Bojím se, že autoři třetí díl už tak překombinují, že se v tom všichni budeme nakonec ztrácet.

07.04.2015 3 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Každý touží po tom, aby se svět točil kolem něho. Každý chce být hlavní hrdina ve filmu. Chceme být bohatí, krásní, úspěšní. Pro tento cíl jsou lidé schopni udělat cokoli....opravdu? Já myslím, že ne. To jenom hlavní hrdinové této knihy jsou schopní si ustřelit půlku hlavy nebo si nechat vybuchnout plyn před obličejem, spořádat hormony měnící vás pomalu v opačné pohlaví. Přečetla jsem třetinu knihy a mít doma krb, tak bych ji využila asi na podpal. Přečetla jsem polovinu a můj názor se nijak nezměnil. Stejně tak na 180. straně. Pak přišel zlom, kdy nikdo není takový, jak ho vnímáte na začátku, každá akce se začne vyjasňovat. S tím podpalem jsem si to rozmyslela. Možná bych knihu mohla věnovat do knihovny. Vše je tak umělé, plastické, že se člověk prostě nemůže s dějem vžít. Na skoky z budoucnosti do minulosti do jiné minulosti a tak dále jsem si časem zvykla. Ale Palahniuka už asi ne,....jedině, že bych si koupila do bytu krb.

07.02.2015 2 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opravdu se vždy snažím knihu dočíst do konce, ale už u druhého dílu tak trochu trpím. Přečetla jsem polovinu knihy a nic mě nezaujalo. Neexistuje tu žádný hlavní děj, což je pro mě v knize klíčové. Odkládám na časy, kdy nebudu mít co číst.

22.11.2014 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Na počátku jsem knize chtěla dát jasné 4*, ale pak mě během knihy autorka začala rozčilovat s tím jejím věčným "cool" a "fetem" a jak byli všichni "sjetý." Děj se během knihy skoro nikam neposouvá, hlavní hrdinka se točí neustále dokola mezi odvykáním a fetováním. Její jednání mě neustále vytáčelo, až jsem si říkala, jak může být pořád tak blbá - ale musím vzít taky v potaz její tehdejší věk (14 let). Takže nakonec jsou z toho 3* :-)

02.06.2014 3 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Kniha pro mě byla bohužel spíše zklamáním. Příběh vypráví samotný Smrťák, který postupně potkává všechny hlavní postavy. Námět knihy je opravdu dobrý, naštěstí se nejednalo o žádné fantasy, ale místo, aby se něco dělo, se spíše zpětně vypráví život hlavní podezřelé, která je vlastně jistá už od začátku a jejíž život nebyl nijak zajímavý. Nejlepší částí je konec, a tím myslím posledních 20 stran. Jinak poměrně nudné čtení. Škoda, že nebylo využito potenciálu tématu únosu a vražd.

17.05.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

V knize jsou 2 časové linie... první je současnost přeživší Libby, která je vám nesympatická snad už od prvních stránek a pak druhá linie ze dne, kdy byla vyvražděna její rodina, a to z pohledu Bena (odsouzeného bratra) a Patty (jejich matky). Upřímně jsem si nejvíc užila Benovy vzpomínky na onen nešťastný den a hned jsem k němu pocítila sympatie i lítost. V jeho životě nikdy nebylo nic tak jak by chtěl, neustále si z něho někdo utahoval včetně jeho holky ... pak by na celý svět byl naštvaný asi každý. Ani bych neřekla, že kniha byla na začátku nudná nebo že se pomalu rozjela. Takové vyvrcholení jsem vážně nečekala a byla jsem z toho, jak to vše toho večera proběhlo smutná.

04.04.2014 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Opravdu jsem se nasmála. Už na prvních stránkách napočítáte tolik sprostých slov jako v žádné jiné celé knize :-) Pro odpočinek rozhodně doporučuji, ikdyž se jedná o vojenské prostředí a v bojových vozidlech a organizacích té doby se trochu ztrácíte.

16.03.2014 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Z celé skupiny hlavních hrdinů jsem si nemohla vybrat, kdo z nich je nejsobečtější. Jediná opravdová osobnost, kterou jsem si hned oblíbila, byla samozřejmě věrná hospodyně Nelly. Ale jednotlivé osobnosti knihy byli tak skvěle popsány a vykresleny, že nemůžu jinak a dávám 4*.

10.12.2013 4 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Kniha je mnohem silnější než předchozí česká kuchyně. Nejvicě mě zaujala část s omáčkami k masu a sladké :-)

05.11.2013 5 z 5

Vlkodlak Vlkodlak Boris Vian

U některých povídek jsem se opravdu nasmála, ale myslím si, že tenhle titul ve mně nic moc nezanechá a za nějakou dobu už si nebudu z něj nic pamatovat. I tak ale stojí za přečtení.Lepší 3 hvězdičky

22.08.2013 3 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Řeknu vám, že tahle kniha jela na fakt hodně silném koksu... Spousta zbytečných scén, vrahy už nejsou jen muži, ale i hlavní hrdinky... i tak se ale domnívají, že jsou to hodní lidé... sex získal nový rozměr, obyčejný už nestačí, tak proč si neužít taky trochu krve nebo pomalu mrtvol... děj je fakt šílený, ale musím přiznat, že jsem to přečetla skoro v kuse a absurdnost celého příběhu udržela mou zvědavost až do konce.

07.03.2020 3 z 5

Psi nebaletí Psi nebaletí Anna Kemp

To je ale hloupost!

29.01.2020 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Tak tenhle díl se opravdu nepovedl... a na další mě absolutně nenalákal.

01.11.2019 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Příběh je roztomilý, postavy docela sympatické, ale postrádá to dynamiku, na kterou jsem zvyklá z mangy. Je to moc ploché, moc přímočaré, nic moc se o rodinách obou aktérů nedozvíte... chápu snad správně, že se jedná o komiksovou prvotinu autorky a je to poznat. Snad se v dalších dílech trochu vykreslí a příběh trochu rozvine.

29.08.2019 3 z 5

V náruči temnoty V náruči temnoty Keri Arthur

Slabší díl, hrdinka oproti minulému dílu strašně moc otočila, co se týče monogamie. Kellen není špatný chlap, ale hned od začátku jsem si říkala, že si jí moc přivlastňuje a že to nemůže dopadnout dobře. Prostě tak nějak tuším, že muž, který tam je pro ní pořád je Quinn a od začátku je to můj favorit. A že chce, aby mu byla věrná, mi přijde naprosto logické.

02.06.2019 3 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Docela pěkně nadupaný díl. Hrdinka byla snesitelnější než obvykle, i když nechápu její rady, které dává svému bratrovi, aby se usadil a zůstal s jedním vlkodlakem, zatímco ona nemůže být s Quinnem, protože si chce užívat s jinými :-D Erotických pasáží tam nebylo tolik jako v předchozím díle, což bylo jen dobře. Pro mě už jsou tyhle scény ohrané a nudné a dávám přednost napětí mezi ní a Quinnem. V příštím díle budu sex asi rovnou přeskakovat... Miluju Rhoana, takže jsem byla maximálně spokojená, že se zde objevoval často a konečně jsme měli možnost dozvědět se něco o Quinnovi.

14.05.2019 4 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Tak moc jsem se těšila na zápasy v aréně a nic z toho. Jsem hodně zklamaná, i když akce tam bylo pořád dost. Jediné mínus opět hrdinka, která místo, aby se soustředila pořádně na misi, tak běhá do stájí rozdávat si to s koňodlakem.

13.05.2019 3 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Až na hlavní hrdinku, která každému roztáhne nohy to bylo velmi dobré.

13.05.2019 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Kdyby útok na ostrově skončil tak, jak jí Podvod ukázal Deamonovi, myslím, že by to bylo poměrně hrdé zakončení celého toho chaosu. Řekněme si narovinu, Bishop si nezaslouží dobrý konec. Je to vrah a ceký ten systém králů je neskutečně zvrácený. Kdyby zemřel v boji po boku svých "bratrů," myslím, že by to byla pro něho čest. Nakonec jsem spíš byla zklamaná, že to byl Podvod :-D Smrt na konci mě nechala úplně chladnou.

02.05.2019 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Musím říct, že Sav od Gideona bych asi na více stránkách nesnesla, obzvlášť při flashbacích. Takového rozmazleného fracka jsem snad ještě nikde neviděla. Easton opět po... všechno, co může. Svoje chyby neustále opakuje a ať už se stane cokoli, nikdy se z chyb nepoučí. Harley mi přišla jako jediná normální, stejně tak nový příchozí do fotbalového týmu. Takového kluka bych si představovala jako hlavního hrdinu. Jinak se kniha čte úplně sama a zhltla jsem ji za den. Mimochodem, asi poprvé mi Ella lezla hodně na nervy. Chvílemi jsem ji nemohla vystát... a Reed mi trochu chyběl, ale chápu, že je tato kniha o Eastonovi, ale i tak mi přijde, že ho spisovatelka úplně odsekla od rodiny.

03.09.2018 3 z 5