evelýny evelýny komentáře u knih

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Tento díl mě již nebavil tolik jako díl první. Opět splňuje punc dívčích románů, ale možná já pro něj nemám již tu správnou fantazii. Rušily mě stále se opakující úvahy hlavní hrdinky a chybělo mi přibližování se Nikky - Em k Christopherovi. Přiznám se, že místy mě Nikky - Em vytáčela. Zápletka a řešení výměny mozků je ale originální a konec druhého dílu mě přesvědčil a přečtu si i díl třetí, protože co kdyby.....?

06.11.2015 2 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Některé knihy vás upoutají od začátku do konce, u některých je výborný začátek, ale ztěží je dočítáte, no a pak zbývají ty, které vás zpočátku ničím neupoutají, ale od konce se nemůžete odtrhnout - a to je případ této knihy. A ještě jsem se plně ztotožňovala s Cannie. I já stále držela diety, i mně doporučovali pohyb, i já se vyhýbala zrcadlům. A vtipnost hlavní hrdinky je pouze jedním s dalších bonusů této knihy. A když si při dočtení příběhu uvědomíte, že váš otec vás měl doopravdy rád takovou, jaká jste, stál při vás do konce svého života - tak vlastně kniha přinesla i něco navíc. ,,Mám tě ráda, tati, a zdravím tam nahoru".
Druhý díl této knihy - Správné holky - mám již připravený, ale čuju čertovinu.

30.09.2015 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Opět příběh mladých lidí, kteří se musí vypořádat s nelehkou životní situací díky temným zážitkům v minulosti. Kniha je opět čtivá, navzdory velmi naivnímu podání, s detektivní zápletkou, která je opradu začátečnicky zpracována. Na druhou stranu je okořeněná vtipnými úvahami hlavní hrdinky a erotickými pasážemi.
Já se nad knihou opravdu pobavila

26.09.2015 3 z 5

Sestrám by se milenci krást neměli Sestrám by se milenci krást neměli Sophie Ranald

Docela milé čtení o tom, jak si někdy zablokujeme život svými obavami. V této knize byly zablokovány všechny ženské postavy. I když na konci knihy všechny hrdinky najdou ty správné ,,betablokátory" a kniha končí velikým happy endem, tak z mého pohledu pouze průměrné hodnocení, protože knize chybí jiskra ( proto jsem si od ní v průběhu čtení na chvíli odskočila k jiné knize). Pár vtipných situací zde i tak najdete.

26.04.2016 3 z 5

Palačinky s pepřem Palačinky s pepřem Jarmila Pospíšilová

Je to příběh o ztraceném a opět nalezeném smyslu života, o tom, že něco špatného je pro něco dobré - a nebo také ne, o tom, že někdy si lidé druhou šanci nezaslouží, prostě o životních zkouškách - takových palačinkách s pepřem. Zajímavé je, že mě spíše zajímal příběh "zlého muže" ing. Spáčila než hlavní hrdinky Soni.

Knihu jsem přečetla za jeden den, ale místy mě nudila, takže jsem přeskakovala. Měla jsem ji půjčenou v elektronické podobě a dost mě překvapila četnost chyb - špatný slovosled a vynechaná slova v textu, vynechaná nabo špatná písmena ve slovech. U české autorky si asi nemůžeme stěžovat na špatný překlad.

24.04.2016 2 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Dočetla jsem, ale ... no nic.
Jedna hvězda za celkem vydařený konec.

05.04.2016 1 z 5

Kompromitující situace Kompromitující situace Carole Matthews

Kniha, která ničím nepřekvapí. Postava přítelkyně Cary mě od začátku hrozně iritovala a zpracování příběhu mě moc nebavilo.

16.11.2015 2 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

První polovina knihy mě bavila více než první díl. Bohužel bonusů, které by přinesly něco nového do již známého děje bylo žalostně málo. Takže zákonitě se pro mě kniha stala zdlouhavou, nudnou. Pro mě se tato kniha stala úplně zbytečnou.

26.09.2015 2 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

První dva díly se mi docela dobře četly a musím říci, že mě i bavily. Tento díl je však nuda. Nic nového, vše předvídatelné, zápletka fakt naivní - blbá. Další díl si nedovedu představit. Zklamání!!!

28.04.2016 2 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Já zatím nehodnotím, protože jsem nedočetla. Absolutně jsem se nemohla soustředit. Že by ještě frustrace z Vánoc?!

26.01.2016

Galantní dobrodružství Galantní dobrodružství Barbara Cartland

Asi zrovna na tento druh literatury nemám tu správnou náladu. Nezaujala mě ani tématem, ani formou - prostě ničím.

08.12.2015 1 z 5