Evar88 Evar88 komentáře u knih

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Jednoduchá letní romantika o hledání vlastních kořenů, přátelství, lásky, rodinného pokladu a sebe sama. Hlavní hrdinka Tess měla svůj život pevně v rukou, dokud nezjistila, že jí dědeček, kterého dosud nepoznala, odkázal dědictví v podobě jabloňového sadu Bella Vista. Tess tak poznává nové příbuzné a přátele a pouští se do boje za záchranu rodinného majetku. Hezké, ač předvídatelné čtení s mihotavými ,,záblesky" do minulosti. Rozhodně by nebylo na škodu lépe procítit příběh i hlavní postavy.

05.08.2023 3 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Zajímavý příběh o postavení žen na Sicílii v 60. letech 20. století. Prostřednictvím malé Olivy se čtenář seznámí s tehdejšími společenskými normami, názory na výchovu a vzdělání dívek, na to, co bylo a nebylo přípustné a co všechno musely ženy snášet pouze proto, že se jako ženy narodily. Vyprávění krásně vykresluje rodinné, kamarádské, milenecké i nepřátelské vztahy. Bohužel je však směsicí děje, myšlenek, pocitů, snů a ideálů, což na mě ve výsledku působilo trochu zmateně a občas jsem se v knize ztrácela. Přesto má kniha co nabídnout a příběh za přečtení rozhodně stojí.

14.06.2023 3 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Klasický romantický příběh, který přečtete během jednoho až dvou večerů. Rozhodně se nejedná o náročné čtení, ale o jednoduché a milé vyprávění, u něhož si odpočinete a nemusíte o ničem přemýšlet. Jediné, co se u mě nedostavilo, je vánoční atmosféra. Za mě mohla být ještě propracovanější.

07.12.2022 3 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Ke čtení mě zlákala krásná obálka, ale kniha byla neskutečně naivní. Záporně hodnotím i výběr ich formy, která se sem vůbec nehodila. Nic, co bych si chtěla zopakovat.

17.10.2022 2 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

O něco slabší, než první díl. Opět velmi málo postav, ne úplně duchaplné dialogy a jako úhlavní životní nepřítel bouřka a včela?! Přišlo mi to hodně přitažené za vlasy. Jinak se kniha čte dobře, ale celé je to takové jednoduché a ,,pitomoučké". Pokud se pustím do dalších dílů, budu hodnotit už jen hvězdičkami, protože na TOHLE se nedá napsat ani kloudná recenze.

16.04.2022 2 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Klasický román z červené knihovny, který ničím neurazí, ale ani nenadchne. Děj je samozřejmě prostý a předvídatelný, moc postav v něm nenajdeme. Na druhou stranu se čte dobře, rychle a svižně. Z počátku jsem byla přesvědčená, že půjde o modernější verzi ,,Pýchy a předsudku", ale kniha pak sklouzla ke klasickým klišé tohoto žánru. Trochu se divím, že série Bridgertonovi byla zfilmovaná (zatím jsem neviděla), protože na knize neshledávám nic převratného. Třeba romány od Jude Deveraux se mi líbily více. Nicméně se klidně pustím do dalšího dílu.

07.04.2022 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Anotace knihy mě velmi zaujala, ale samotné zpracování pro mě bylo spíše zklamáním. První polovina je tak hloupoučká a naivní se vším, co tato slova obsahují. Připomíná mi červenou knihovnu se zaměřením na náctileté čtenářky. Hlavní hrdinka je upjatá, venkovská nanynka, která se bojí i vlastního stínu, natož cizího muže. O něm se dozvíme zase jen to, že má ,,dravčí pohled a instinkt lovce." Postavy jsou naprosto ploché, nedokreslené a vztah mezi nimi se dá vyjádřit scénkou z filmu ,,Páni kluci - (Ona:) Ale ne! (On:) Ale jo! (Ona:) Ale ne! (On:) Ale jo!" Něco tak prostoduchého jsem už dlouho nečetla. Navíc se tu opakuje stejný rodinný model mezi zarputilým otcem a dcerou Christinou, který autorka použila i v knize ,,Děkuji, sestřičko". Druhá polovina knihy mi přišla zajímavější, nebo jsem možná v sobě našla více síly ji skutečně dočíst. Další díly asi v ničem nepřekvapí. Doporučuji pro mladší děvčata, která s červenou knihovnou začínají. Za mě slabé 3*.

05.04.2022 3 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Bohužel. Musím říct, že série ,,Polibku" má, co do kvality, klesající tendenci. Tento díl byl pouhou honbou dvou lidí za divadelními představeními. Kdyby se pár ubohých stránek neodehrálo na London Eye a na vánočním kluzišti, ani bych nevěděla, že se má jednat o příběh z adventního Londýna. Děj prakticky nijaký, hlavní postavy mdlé (zejména neustále se vztekající Cassie mi vadila), rychlý závěr a bum konec... Celé to vyznělo do ztracena.

21.12.2021 2 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Polibek v Paříži se odehrává vcelku stejně jako Polibek v New Yorku. Děj je střídavě vyprávěný očima Američanky Sereny a pařížského studenta Jean-Luca. Nicméně zatímco první díl Polibku byl svěží a vánoční, ve Francii to úplně nefunguje. Nevím, čím to, ale vánoční atmosféra se z knihy nedostavila a mezi dvojicí hrdinů nebyla ta pravá chemie. Opět příjemné čtení, ale první díl byl o dost lepší.

08.12.2021 2 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Klasický příběh o náhodném setkání a o tom, jak nám některá rozhodnutí dokáží změnit celý život. Na jednu stranu zajímavý námět, klidné a příjemné čtení. Na druhou stranu mě kniha ničím nepřekvapila a nedostala se mi pod kůži.

16.09.2021 3 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Opět skvělé čtení! Druhý díl se odehrává po smrti Ludvíka XV., kdy mladý pár nastoupil na trůn, až po začátek Velké francouzské revoluce. Marie Antoinetta měla ve svém životě jediný úkol - přivést na svět nádledníka trůnu. Vzhledem k intimnímu problému svého chotě se však nedařilo manželství naplnit. Naivní a důvěřivá královna se snažila vymanit z okovů zkostnatělého dvorského ceremoniálu, ale při své bezstarostné povaze se brzy stala hříčkou v rukou versailleských klik, obklopovala se přepychem, utrácela spoustu peněz za nákladné šaty a účesy, podléhala kouzlu hazardu i švédského vojáka Axela Fersena. Její luxusní život se stal terčem posměšků, klevet a nenávisti v řadách poddaných. Aféra s náhrdelníkem byla jen předehrou k jejímu velkému pádu. Při čtení románu na mě doléhala tíseň z osudu Marie Antoinetty. Ve výsledku to byla strašně osamělá žena, která se stala obětním beránkem na poli velké politiky. Chyběl jí upřímný přítel a hlavně rádce, kterému mohla důvěřovat. Koloběh událostí se už nedal zastavit.

08.08.2021 5 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Třetí díl Bretaňské ságy byl plný dramatických událostí. Drsnou zkouškou si prošli všichni hlavní hrdinové, ať už se jednalo o rodinné vztahy, zdraví, lásku, podnikání nebo přátelství... Trochu mě mrzelo, že se všechny problémy přesouvaly na Sylvii, která musela řešit vlastní záležitosti i trable ostatních. To je na jednoho opravdu moc... Každopádně opět milý návrat na Ostrov kamélií, ale tři díly opravdu stačí.

27.02.2021 3 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Druhý díl Bretaňské ságy se mi líbil o něco víc, než první. Objevily se zde nové postavy a vztah Sylvie a Maela dostal zajímavý rozměr. Autorka se více zaměřila na emoce a přidala i dramatické zvraty. Ráda si přečtu třetí pokračování... Nicméně to nejsou knihy, po kterých bych sáhla víckrát. Jedná se o klasickou ,,oddechovku", kterou si jednou přečtete a brzy na ni zapomenete.

15.02.2021 3 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Ostrov kamélií je moc příjemné a pohodové čtení. Autorka v něm nádherně popsala krajinu Bretaně, takže máte pocit, že jste se ocitli v samotném cípu západní Francie. Nicméně děj knihy mi přišel trochu moc uspěchaný a hektický. Odehrává se během pár týdnů a hlavní hrdinka v něm stihla procestovat půlku Evropy. Jako vážená a vzdělaná podnikatelka nebyla schopná normálně komunikovat a řešit vlastní problémy. Romantická linka se vešla na pár stránek a milenecká dvojice prohodila sotva dvě věty... To mě na knížce trochu mrzelo, ale ráda si přečtu pokračování.

10.02.2021 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Od této knížky jsem čekala trošku více. Jako první jsem četla ,,Jak si zamilovat Vánoce", která mi přišla vážně milá a vánoční. Tábor na mě ale působil jako režimní propaganda Vánoc a občas jsem chtěla od všech těch stromků, ozdob, cukroví, sněhu a horkých čokolád s křikem utéct. Čeho je moc, toho je příliš! Nezískala si mě ani Haley, která se sice z umanuté workoholičky propracovala k trochu sympatičtější postavě, ale pořád to není člověk, s nímž byste se chtěli kamarádit. Rozhodně nedoporučuji závěrečné čtení o svatbě, kde se cukrkandl lepil ke každé stránce. Zlatý táborový režim na začátku! :-)

03.01.2021 2 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Z knížky mám trochu rozporuplné pocity. Začátek mi přišel hodně úspěchaný a vadila mi naivita hlavní hrdinky. Poté, co se příběh přenesl do okupované Francie dostal nový impuls. Přesto nemůžu říct, že by byl kdo ví jak napínavý a dramatický. Zápletka mi přišla zajímavá, ale ne úplně dobře zpracovaná. Kniha uprostřed ztratila dech, aby dospěla k rychlému konci. Ve výsledku chválím téma a výběr prostředí, postavy však mohly být lépe propracované. Hezká knížka, ale nezanechala ve mně žádné emoce.

21.09.2022 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Milé, prázdninové čtení, ve kterém hlavní hrdinka Laura a její dvě děti hledají nový životní začátek. Kniha trochu připomíná styl Julie Caplin. Na rozdíl od ,,romantických útěků" jí však chybí určitá lehkost a schopnost rychlého vtažení do děje. Místo romantiky a letní pohody čekejte spíše slzičky a smutek. Není to špatné čtení, ale od letního románu bych čekala něco jiného, než mokrý kapesníček. Pokud si chcete pobrečet, tak príma. Pokud chcete lásku, smích a bezstarostnost, ani nezačínejte číst.

17.08.2022 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Tato kniha se mi střídavě líbila a zase nelíbila. Občas jsem měla dojem, že čtu epizodu ze seriálu Gilmorova děvčata, ovšem bez vtipu, nadhledu a ironie Lorelei. Prostředí mi evokovalo městečko Stars Hollow, včetně jeho obyvatel. Nicméně Kate mi k srdci nepřirostla, děj byl předvídatelný a zbytečně dlouhý. Pokud hledáte štěstí přes seznamovací agentury, může se u vás dostavit pocit deziluze.

16.12.2021 3 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tohle mi moc nesedlo. Po perfektním prvním dílu, kdy na mě dýchlo kouzlo Skotska, naděje a přiměřené dávky romantiky jsem v této knize našla jen chlad, tíseň a zoufalství. Neříkám, že se knížka nečte dobře, ale celý děj mi přišel hrozně depresivní - osamělá žena bez prostředků, dítě s poruchou, pošmourné počasí, studený a velký dům, podivné děti, tajnůstkářský otec, rezervovaná hospodyně, otrávená Nina (která se mi v prvním díle tak líbila), nedoceněná práce v dodávce, školka s alternativní učitelkou... p

15.11.2021 3 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Uff!!! Úplně nevím, co o této knize napsat. Jedná se o mé první setkání s touto autorkou a těšila jsem se na příběh ze skotské Vysočiny plný drsných horalů, vášně a romantiky. Děj se však odehrává v Londýně 19. století a už samotný úvod do děje mi přišel prudce iracionální. Hned v prologu mě navíc uhodila do očí chyba v letopočtu, takže jsem nevěděla, zda se nacházím na konci 18. nebo 19. století. Autorčin styl mi přišel dost kostrbatý, chování postav podivné. Zejména ke konci už jsem začínala mít alergii na slovo ,,děvče". Chápu, že se jedná o červenou knihovnu, u které si má člověk odpočinout a nepřemýšlet, tenhle titul však trochu útočil na moji inteligenci.

08.02.2021 2 z 5