evajs.evajsek evajs.evajsek komentáře u knih

Archangelsk Archangelsk Robert Harris

Doporučuji, čtivě napsáno, příběh si dokážu představit i ve filmové podobě.

06.07.2012 5 z 5

Jabloňová panna Jabloňová panna Karel Jaromír Erben

Tuto pohádku si pamatuji z dětství, kdy mi ji četla moje maminka. Připadala mi hodně tajemná a smutná. Dodnes si pamatuji na ilustraci ...dlouhovlasá Jabloňová panna, omotaná prameny svých vlasů s lístky z jabloní.. pořád to vidím před sebou...

10.06.2012 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

přečtěte a uvidíte sami ... jak píšou ostatní - trošku chaotická, přehlcená jmény, každopádně dočetla jsem do konce a přemýšlela oo vyvrcholení děje ještě několik dnů.....ale to zřejmě k Hughovi patří ... ještě jsem nic podobného nečetla.

01.06.2012 5 z 5

Země skrytých úsměvů Země skrytých úsměvů Markéta Hejkalová

Povedený soubor povídek. Příjemné čtení a ochutnávka literární tvorby českých autorů.
Doporučuji na odreagování. Hned první povídka vás dostane svým vyústěním. Určitě si od některých autorů, přečtu něco z jejich tvorby...např. od Biancy Bellové, Jiřího Lojína, Jiřího Kratochvíla ...

15.03.2021 5 z 5

Intrikáni Intrikáni Vítězslav Jareš

Svižný děj, poutavě napsáno. Člověk si připomene atmosféru porevolučního dění. Knihu se mi nechtělo odložit, přečetla jsem za dva dny. Tento žánr autorovi sedí asi nejlépe. I když kniha "Zavěšená pizza" mě potěšila také.
Oceňuji, že autor oslovuje napřímo čtenáře a ptá se na jejich názor, zasílá ukázky své tvorby, poděkuje za reakci a zpětně odpoví.
Těším se na jeho další tvorbu - již mám vše od pana Jareše přečteno.

04.01.2021 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Pěkné čtení. Pro mě i z toho důvodu, že je příběh skutečný a týká se Československa, vystupují zde reálné postavy. Děj se prolíná mezi dvěma časovými linkami - období 2.sv.války do roku 1991 a dohra okolností v současnosti. Na internetu jsem ze zvědavosti dohledávala další informace. Kniha stojí za přečtení.

29.08.2020 4 z 5

Úžasný svět techniky U6 - Jak funguje svět Úžasný svět techniky U6 - Jak funguje svět Kamila Teslíková

Pan Továrník a pan Ducháček - dobří známí z TV obrazovek déčka, provází starší děti světem techniky - zákony fyziky a chemie. Graficky velmi pěkně zpracováno. Text je srozumitelný a po částech dávkovaný, prokládaný obrázky o vtipnými komentáři v bublinách ...kniha určitě potěší zvídálky, kteří potřebují přijít věcem tzv. "na kloub"

25.04.2020 5 z 5

Zábavné pokusy pro zvídavé děti Zábavné pokusy pro zvídavé děti kolektiv autorů

Poutavá knížka pro zvídavé děti, která formou obrázků a popisů provádí malé zvědavce k výsledkům pokusů. U každého pokusu je vlevo obrazně znázorněno co vše bude potřeba k pokusu a vpravo je poznámka s vysvětlením proč to tak je. Syn byl nadšen a byl rád, že si může zahrát na vědce. Procvičil si zručnost a trpělivost a také se něco dozvěděl. Není nic krásnějšího vidět dítě pídit se za poznáním.

25.04.2020 5 z 5

Nostradamus - Velká kniha předpovědí Nostradamus - Velká kniha předpovědí Stephen Skinner

Rozšifrovaná čtyřverší astrologa Nostradama, doplněno dobovými obrázky. Pěkně zpracovaná kniha.

Budeme bohatí Budeme bohatí Vladislav Kučík

Příběh Kamila Kameše, který se vyrovnává se svým handicapem a zároveň řeší problémy se zajištěním své rodiny. Kamil je postaven do mezní životní situace, kterou zaviní chování jeho syna. Za každou cenu však chce zabezpečit svou rodinu a jistými kroky získá pro ni i pro sebe vše potřebné. Za jakou cenu?

23.07.2012 4 z 5

Svět starého Egypta Svět starého Egypta Jaromír Málek

Nádherná kniha, kde otevřete, tam čtete. Kniha je pěkně rozčleněna na část zeměpisnou, archeologickou, historickou, část zabývající se uměním a architekturou. Provází nás po proudu Nilu s 90 zastávkami na místech významných objevů či pozoruhodných památek. Výklad je doplněn zvláštními přílohami, obrázky, popisky. Zvláště pro tuto knihu byly s velkou péčí vypracovány nové, přesné a podrobné mapy.

Vášeň pro broskve Vášeň pro broskve Věra Chase

Zajímavě napsáno - společenská fikce s prvky sci-fi, postkatastrofální próza a pohádka. Dobrodružné putování po magickém, dosud neznámém světě - dvou protipólních společenských seskupeních - čisté, leč povrchní Konvence a špinavé, chaotické Dekadence ...

23.07.2012 5 z 5

Muž, který se proměnil v sebe sama Muž, který se proměnil v sebe sama David Ambrose

mistrně napsáno, napínavé vyprávění, působivé a šokující

06.07.2012 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Velmi poutavě napsáno, přečetla jsem jedním dechem. Hodně na mě emocionálně tento příběh zapůsobil. Doporučuji k přečtení.

01.06.2012 5 z 5