EvaHrky Online EvaHrky komentáře u knih

Zrada Zrada Klára Janečková

Naprosto souhlasím s hodnocením hancky níže. Příběh ala španělská telenovela 90. let s krimi zápletkou. Nejvíce mi vadily ty strojené dialogy.
Ani se mi dobře nečetla, přímá řeč a odstavce jsou používány tak nahodile, že jsem občas měla problém s tím, kdo co komu řekl.

17.07.2021 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Měla jsem pocit, že autorka někdy vidí k nám do domu. Obyčejný život, obyčejné starosti, obyčejný chod rodiny. Celou knihou se táhne frustrace z dospělého života, skvělé byly pohledy muže i dětí. Co všechno je třeba přetrpět, abychom zjistili, že trpět nemusíme? Možná, že vůbec nic... Kniha byla silná, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Moje první kniha této autorky, určitě ne poslední.

10.07.2021 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Mno. Nechápu to vysoké hodnocení. Kniha začíná slibně, prvních 50 stran je čtivých, zajímavých, vtáhne do příběhu. Následuje 250 stran slovní vaty, kdy se nic neděje. Když už to vypadá, že by se k něčemu mohlo začít schylovat, otočka a nic. Pořád se dokola točí jedna nit, jen se mění lidé nebo kulisy. K ničemu se ale schylovat ani nezačne. Posledních 50 stran rozplétá případ. Konec a tím pointa celého příběhu je zbytečně překombinovaný, nedotažený až nereálný.

08.07.2021 2 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Nejodpornější kniha, kterou jsem zatím četla. Musela jsem ji odkládat, zdálo se mi o ní, pořád jsem na ni myslela. Musela jsem ji dočíst, protože tohle nejde odložit bez konce. Je hezky napsaná, čte se dobře. Ale ten obsah bych si nevymyslela ani v nejhorších nočních můrach.

06.08.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Silná kniha, přečetla jsem jedním dechem.

22.06.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížka se mi dobře četla, jde spíše o lehké čtení na dovolenou, kde jsem ji také přečetla. Po pár stránkách jsem měla pocit, že hlavní hrdiny znám. Můžou to být vaši sousedi, kamarádi, můžete to být i vy sami. Někdo píše, že tam je hodně sexu, tak to nevím, hodně sexu si představuju jinak. Příjemný román o obyčejných lidech, 2 rodiny, osudy každého z nich včetně psů. Konec mě malinko zklamal, chtěla jsem happyend v každém z osudů. Ale možná tam happyend byl, to záleží na úhlu pohledu každého z nás.

22.06.2018 5 z 5