EvaHonsová EvaHonsová komentáře u knih

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Velmi čtivě zapsaný skutečný příběh. Zajímavé jsou i zkušenosti z psychologie, které autorka přidává k lepšímu.

15.10.2023 5 z 5

Wakan Tanka Wakan Tanka Marek Vácha

Skvělé počtení. Moc se mi líbila v knize řada myšlenek. Konkrétně, že člověk je dospělý, až když přestane vzhlížet k autoritám a je jedno jestli je to otec, matka, učitel, farář... Začne žít sám za sebe, na plno s tím nejlepším předsevzetím. Každý z nás má mantinely (desatero) od narození naprogramované v sobě. Další velice podnětný postřeh: "Není potřeba stále něco, lajkovat, kritizovat, hodnotit..." To je skutečně osvobozující lehkost. Skvělá kapitola je i o pravidlech fotbalu ve srovnání s pravidly křesťanského života. Vynikající výběr příměrů, citátů, typů na filmy. Doporučuji.

17.09.2023 5 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Netradičním způsobem vykreslený příběh muže s epilepsií, který prožívá konec války se svými včelami a pomáhá židům.

07.09.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět velmi přesvědčivě popsaný příběh velmi přizpůsobivé Rusky za různých režimů. Hlavní postava je neuvěřitelně povahově prokreslená, až člověka mrazí v zádech.

29.08.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příjemně lehce čtivá kniha o mládí a utrpení v lásce. Zamyšlení nad smrtí. Úžasný závěr, jenž je inspirován biblí. Vadí mi občasné překlepy ve slovesných tvarech.

05.06.2023 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Autorka vypíchla některé běžné věci, které asociují socializmus a které jednoznačně rozkrývají, jak se nám žilo za vlády KSČ. Doporučuji k přečtení. Psáno s lehkostí Markétě vlastní.

30.05.2023 4 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Kniha je psaná s lehkostí o velmi smutném životním osudu dvou dívek v 50. letech. Velmi se mi líbí záměr pisatelky z rádoby jednoduchého příběhu vytvořit velké překvapení.

28.03.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

3 povídky, které nenadchnou, ale ani neurazí. Za mě nejlepší 1. příběh.

08.03.2023 3 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Konečně perfektně napsaná kniha, díky za ni. Spousta myšlenek, které člověk zažil, prožil a vidí pozitivní řešení. Mám velkou radost, že Veronika Hurdová píše takovéto osvěžující knihy.

08.03.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nosné téma - Eliška, 9 -ti leté dítě, je psychicky poznamenaná vraždou svého nezvladatelného 5-ti letého bratra a sebevraždou matky. Otec se o ni odmítl starat. Vyrůstala u své tety, která byla zcela bez emocí. Celé své dospívání a mládí zasvětila hledání příčiny, proč to matka udělala.....? Odpověď nenachází.

21.02.2023 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

"Láska není příčinou vztahů, ale jejich důsledkem". Eva zjišťuje od svých nejbližších, jak poznali svou lásku, kde se láska po čase vytrácí? Zajímavý motiv knihy. Velmi čtivě rozpracováno. Jen tak dál.

26.01.2023 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha mě velmi zklamala. Očekávala jsem příběh, ale ten zde není. Přišlo mi to jako tlachání o ničem. Nevím, zdali je autorka placena za počet napsaných stran...

07.11.2022 1 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Opět vynikajícím způsobem napsaná kniha pro děti. Elen Ferrante nikdy nezklame.

15.10.2022 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krásně zpracovaný silný smutný příběh s výtvarnými ilustracemi.

11.04.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Od autorky jsem četla Sítě a ty mě skutečně moc bavily a vtáhly do děje. Pláňata byla neslaná, nemastná, do čtení jsem se musela nutit. Závěr knihy je dost podobný Lesu v domě....tato kniha byla ale naprosto úchvatná.

20.02.2024 2 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Filozofické pojednání v kratičkých zamyšleních nad lukem, šípem, terčem,... je nádherně propojeno s životem, který každý z nás chce mít naplněný. V přirovnáních promyšleno každé slovo. Úžasné myšlenkové zastavení a zamyšlení nad činy člověka. Pro mě TOP kniha.

30.01.2024 5 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Do 90 strany zcela nezajímavé. Pak se to lehce prolomilo a oceňuji, že jsem se alespoň něco málo dozvěděla o Tchajwancích a způsobu života v této destinaci. Do četby jsem se musela nutit.

20.01.2024 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavé téma, ale ne příliš čtivě zpracované. Otevřený konec...

15.10.2023 3 z 5

Samuraj Samuraj Šúsaku Endó

Od autora jsem přečetla jedním dechem Mlčení. Těšila jsem se na Samuraje, který mě trochu zklamal. V knize se příliš často opakují ta stejná slova a myšlenky. Šúsaku Endó se snaží do knihy vpravit evangelium, což je chvályhodný záměr, ale jeví se mi trochu násilný.

29.08.2023 4 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Autorka se nebojí vyjít na slunce se svými názory, to je velmi sympatické obzvlášť v dnešní době. Píše jasně, stručně, výstižně. Dává spoustu tipů na zajímavé autory současnosti a na divadelní představení. Kniha je autobiografická s vhledem do jejího cítění. Doporučuji.

02.05.2023 3 z 5