Eva193 Eva193 komentáře u knih

Záležitost srdce Záležitost srdce Mary Balogh

Moc pěkné. Jednoduchý optimistický příběh, který mě chytil od první stránky a protože ani není moc dlouhý, tak jsem ho přečetla během jednoho dne. Opravdu doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Docela dobré čtení do vlaku. Některé historky byly super, některé byly slabší, pár jich bylo přestřelených...takový mix, asi každý rodič si tam najde tu svoji historku.

22.02.2023 3 z 5

Křižácká dívka Křižácká dívka Lynna Banning

Moc pěkná knížka, dobrodružná, hrdinové si k sobě postupně nachází cestu, komunikují spolu a je jednoznačné, že tím hlavním co je přitahuje na druhém jsou jejich povahy, nestojí to celé na neodolatelné fyzické přitažlivosti, jak je v žánru až příliš časté. Jen konec byl už trochu rozvláčný.

17.02.2023 4 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Příběh z minulosti je zajímavý, kdyby autorka vzala jen ten a napsala historický román, tak by to byla pěkná knížka. Příběh ze současnosti byl divný, nepravděpodobný a překombinovaný a v celé knize zůstalo dost linií příběhu otevřených. No, jednu hvězdičku přidávám za odvahu volby historického tématu, tohle je cesta po velmi tenkém ledě a autorce se to docela povedlo. A taky se mi líbí obálka.

07.02.2023 3 z 5

Londýnský skandál Londýnský skandál Mary Brendan

Pěkný příběh, ve kterém bylo i dost zajímavých vedlejších postav. Kniha budila dojem, že je tak čtvrtou knihou pětidílné série.

17.01.2023 4 z 5

S kým voní noc S kým voní noc Stephanie Bond

Docela pěkné, čtivé. Hrdinové sympatičtí a svou roli hraje karanténa :-D.

16.01.2023 3 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Zajímavý příběh, vlastně to ani nemusela být detektivka a v pravém slova smyslu jí ani není. Dozvěděla jsem se hodně o Shakespearovi a událostech doby v které žil. Místy to bylo zdlouhavé, ale nevadilo to, alespoň byl prostor na vstřebání nových znalostí a nějaké to hledání na internetu. Jediné co mi bylo nepříjemné, tak zbytečně moc mrtvých, příběh by byl zajímavý i kdyby tam nebyla žádná mrtvola. Určitě si přečtu i další díla autorky.

09.12.2022 4 z 5

Řecký magnát / Advokát a zahradnice Řecký magnát / Advokát a zahradnice Cathy Williams

Řecký magnát by byl na pět hvězd*****, pěkný a věrohodný příběh - což v žánru není pravidlem.
Advokát a zahradnice by bylo tak na tři hvězdy***. Pěkný příběh, jen já tu osudovou lásku na první pohled postavenou hlavně na fyzické přitažlivosti moc nemusím.

Chudá snoubenka Chudá snoubenka Nicola Cornick

Moc pěkná romance. Sice trochu nepravděpodobná (v duchu žánru), ale jinak zajímavá.

Toulavé boty Toulavé boty Janet Dailey

Tohle se četlo pěkně, jednoduchá romantika, všechny postavy sympatické. Velmi příjemné čtení na jedno odpoledne.

Modré z nebe Modré z nebe Vlasta Javořická

Moje první knížka autorky. Je to trošku jiná četba, taková exkurze 100 let zpátky: do myšlení lidí, jejich způsobu života a pohledu na společnost a hodnoty. Celkem mě to bavilo a nakonec jsem i byla napjatá, jak to vlastně dopadne. Určitě si toho od autorky přečtu více.

18.05.2022 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nedočteno - Tak určitě nejsem cílová skupina, ale chtěla jsem zkusit něco jiného než obvykle. Kniha, přestože má krásný sloh, kapitoly nepostrádají i vtipné momenty a je určitým způsobem dojemně lidsky moudrá, na mě celkově působila strašně depresivně. Hokeje (uznávám, že mám vůči tomuto sportu předsudky) je tam na mě až příliš, ale to se bude fandům hokeje naopak moc líbit. Asi je to pěkná kniha .... jen ne pro mě.

06.05.2022

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Příběh má zajímavý námět, ale pak je rozpracován tak nějak kostrbatě. Vztah hlavních hrdinů je založen hlavně na fyzické přitažlivosti a vlastně tam ani moc popsaný není a zápletku tvoří v podstatě to, že si navzájem nevysvětlí své cíle a motivace. Chyběla mi tam plynulost děje a rozčilovaly mě zbytečné odbočky k čarování. Konec byl trochu uspěchaný. Ale kdo rád středověké romance, tak se oči přimhouřit dají a kniha bude bavit.

04.05.2022 3 z 5

Za hlasem srdce / Požádání o ruku Za hlasem srdce / Požádání o ruku Caroline Anderson

První příběh mě moc nezaujal, ale četl se dobře. Druhý příběh je opravdu zajímavý a za něj jsou ty 4 hvězdy, první je tak na 3.

03.05.2022 4 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Čtivý, byť i v rámci žánru dost nereálný příběh. Letty byla přehnaně naivní a Richard neměl žádný pořádný důvod být "bez srdce", což mi vadilo asi nejvíc. Ale je tu spousta vtipných scén, protože Letty je chodící katastrofa s laskavým srdcem a příšerným psem. Takže pokud se přenesete přes pár absurdit v ději, tak se jedno odpoledne dobře pobavíte.

02.05.2022 3 z 5

Lucyin hrdina Lucyin hrdina Marie Ferrarella

Nedočteno (přečetla jsem polovinu), těch popisů osob a pocitů... bylo to jak v dokumentech, kde každých deset minut od začátku opakují o co tam jde....oba tak dokonalí s promyšleným životem....jasně, že na konci určitě všechno hodí za hlavu....ale působí to celé divně....možná mi to jen nesedlo..

19.04.2022

Divocí koně Divocí koně Ruth Jean Dale

Pěkný příběh, nekomplikovaný, oba jsou nezadaní, nemají šrámy z minulosti, znají se od dospívání. Tohle klidně můžete nechat číst i 12letou dceru. Děj se pořád točí okolo divokých koní, sledují je v divoké krajině, táboří ... romantika. Musím ale přiznat, že mě to moc nevtáhlo.

08.04.2022 3 z 5

Najdu tě! Najdu tě! Bethany Campbell

Kniha má zajímavý námět, určitě by to byl skvělý film. Ale nějak se to těžce četlo a bylo tam příliš popisů jak kdo vypadal. Samotné hledání Tima v lesích (počasí odpovídá listopadu u nás) je popsáno zajímavě a vlastně to byl důvod, proč jsem knihu dočetla. Laura mi přišla místy dost iracionální a hádavá, ale možná je to jen tím, že tenhle typ hrdinek moc nemusím.

04.04.2022 3 z 5

Po bouřce Po bouřce Janet Dailey

Ty dvě hvězdy jsou za čtivost, ale hlavní hrdinka Lainie si čtenáře nemá šanci získat, pro svoji nulovou snahu pochopit Rada, který se prostě zamiloval do mladé zpovykané naivky, která ani po pěti letech příliš nevyspěla. Autorka mu také nevěnuje moc pozornosti a stále obrací čtenářovy sympatie k Lainie, takže ve finále moje emoce z knihy byla: "chudák chlap..."

04.04.2022 2 z 5

Tajná dohoda Tajná dohoda Helen Brooks

Tohle mě docela bavilo. Začátek byl trochu podivný, ale pak knížka pěkně plynula. Odehrává se ve francouzském malém městečku od konce léta do podzimu a děj je rozložen do několika měsíců, větami typu: "dalších pár dnů, týdnů byla .... " což činí příběh důvěryhodnější. Hrdinové jsou sympatičtí a vědí co chtějí, jen se musí přenést přes nedorozumění a nedůvěru.

29.03.2022 4 z 5