Eva193 Eva193 komentáře u knih

Ostrov lastur Ostrov lastur Bethany Campbell

Pěkný příběh, pěkné prostředí. Škoda, že je to jen krátký příběh, určitě by se mi moc líbil, kdyby byl rozpracovaný na 300 stran. Takhle to působilo jako trošku osekané.

26.09.2022 4 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Moc pěkný příběh, některé scény bych nemusela tak podrobně, ale to se dalo přeskočit. Zajímavý vhled do života vozíčkářů.

06.06.2022 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Skvělé vyvrcholení příběhu ze dvou předchozích knih.

05.04.2022 5 z 5

Planá růže Planá růže Kimberly Cates

Tak tuhle knihu buď přečtete jedním dechem a budete nadšení (jako já), a nebo ji otráveně odložíte. Je totiž pro úzkou cílovou skupinu. Celá kniha má děj se zajímavou zápletkou i rozuzlením, ale plyne jen jakoby na pozadí vztahu hlavních hrdinů. Rhiannon je optimistická, veselá a milující. Lionel je zraněný nejen fyzicky, celá kniha je o uzdravení jeho srdce a jakémsi emocionálním a osobnostním vyzrání. Příběh je kompaktní, bez nedotažeností a zbytečných odboček. Ale opravdu je to červená knihovna v té nejryzejší, krásné podobě žánru. Srdcařkám se bude moc líbit, kdo dává přednost napínavému příběhu plnému zvratů, sáhněte raději po jiné knize.

04.04.2022 5 z 5

Nerozumná sázka / Rozpustilá Kitty Nerozumná sázka / Rozpustilá Kitty Lucy Muir

Nerozumná sázka - mě se to líbilo moc, děj byl svižný, hrdinové sympatičtí a reálie byli vcelku uvěřitelné.

13.11.2023 5 z 5

Kočka, která viděla rudě Kočka, která viděla rudě Lilian Jackson Braun

Tohle díl se mi také moc líbil, jsou tu jasné postavy, jsou různorodé a kočky jsou zábavné, jen ten knír nemusím :-)

12.10.2023 5 z 5

Slib v Řecku / Manželka pro miliardáře Slib v Řecku / Manželka pro miliardáře Susan Stephens

Slib v Řecku - špatné to úplně nebylo, ale bylo to dost nereálné.

11.09.2023 2 z 5

Síla lásky Síla lásky Virginia Henley

(SPOILER) Za mě tedy zklamání. Tohle není ani historický román, ani romance. Pro jedno mu chybí dostatečné zpracování historických faktů a rozmanitost postav a pro druhé je tam příliš násilí, nemoc a vrcholem všeho nevěra a jednání hlavních hrdinů v poslední třetině knihy. Postavy často jednaly nelogicky. Chvíli byl příběh cukrkandlově ideální a chvíli zas zbytečně drsný. A závěr "strašně dramatického" příběhu najednou hloupoučce jednoduchý. Chtěla jsem dát nula hvězdiček, ale nelíbí se mi to odpad! To si nezaslouží asi žádná kniha.

14.08.2023 1 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a jenom proto jsem ji dočetla. Začátek byl strašně rozvláčný a kde jsem čekala akci bylo nekonečné rozebírání emocí. Prostředek byl zajímavější a místy měl děj spád, ale neorientovala jsem se v postavách, spousta linií příběhu se zničehonic objevila a pak jako by na ně autorka zapomněla. A konec mě překvapil tím, že přišel nečekaně. Malé zafilozofování a mapy a dovětky, byla jsem v šoku, jako by to autorku přestalo bavit a jednoho rána si řekla, že to prostě uzavře a přilepila tam dvě stránky. (četla jsem v el. podobě a nesledovala jsem, kde v knize jsem).
Vyzkouším radši nějaký historický román autorky, to byly části, co mě bavily. Ale myšlenka a filozofie příběhu byly skvělé, pokulhávalo jen zpracování.

03.07.2023 2 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Četla jsem pro čtenářskou výzvu, napsané je to pěkně, čtivě. Můj šálek čaje to ale není.

22.06.2023 3 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Pěkný příběh se zajímavým dějem a sympatickými hrdiny.

11.04.2023 4 z 5

Nevinná Nevinná Gayle Callen

Pěkné, čtivé... klasika. Sympatické vedlejší postavy a hlavní hrdina. Julia byla taky fajn i když s její minulost by byla v pohodě dnes, do dané doby mi moc nesedí, ale proč ne.

28.02.2023 3 z 5

Popelčiny slzy Popelčiny slzy Annie Burrows

Četlo se to docela pěkně, jen závěr mohl být zajímavější.

23.01.2023 3 z 5

Vyvolené srdce Vyvolené srdce Barbara Cartland

No, autorka má rozhodně i lepší příběhy. Ráda se k ní vracím, je to jako číst svou oblíbenou jednoduchou pohádku stále dokola. Už jsem jich četla hodně, ale takto slabý příběh ještě ne. Do poloviny to bylo fajn, ale pak to skončilo divně.

14.11.2022 2 z 5

Jak ulovit nevěstu Jak ulovit nevěstu Helen Bianchin

Nedočteno, je tam popsaná snad každá pohovka a závěs všech interiérů, veškeré oblečení všech postav.... Hrdinka jedná fakt divně a nelogicky a hlavně, všichni jsou úžasně krásní. Přečteno cca 20% knihy.
Jinak já mám Harlequinky ráda a čtu jich hodně a taky je často i dobře hodnotím.

12.09.2022

Únos vévodkyně Únos vévodkyně Louise Allen

Docela se mi to líbilo, je tam i poměrně dost akce. Hrdinové jsou vcelku sympatičtí.

11.07.2022 3 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Knížka se pěkně četla i když zápletka mi přišla místy překombinovaná. I tím, že je součástí série, tak tam bylo hodně postav a odboček. Ale protože hrdinka je, až na závěr, příjemně pragmatická, což je v žánru neobvyklé dávám hvězdičku navíc.

16.05.2022 4 z 5

Radost nad radost Radost nad radost Jan Čarek

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla si knihu najít a koupit. Podařilo se mi získat vydání z roku 1956. Knížka je to nádherná. Překrásné ilustrace a prostá čistota, pokora, jednoduchost a radost z běžných věcí, které jsou v básních obsaženy jsou laskavé a dojemné. Tímto děkuji všem předchozím komentujícím, že mě motivovali ke koupi knihy.

19.04.2022 5 z 5

Na dvoře si děti hrály Na dvoře si děti hrály Ondřej Sekora

Jedna z mých oblíbených dětských knížek, ke které jsem se opakovaně vracela. Má nádherné ilustrace a příběhy jsou moc milé.

07.04.2022 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl série, který bez prvního nedává smysl. Tady mi to přišlo trošku rozvleklé a místy překombinované, ale napětí to neztratilo.

05.04.2022 4 z 5