Eulalie Eulalie komentáře u knih

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Tak tohle byla naprostá pecka. I když se mi na začátku zdálo, že je tam jedno klišé za druhým. I když tam bylo tolik postav, že jsem se místy ztrácela. Pak to ale všechno zapadlo, asi i díky fantastické atmosféře a tomu otravnému hlavnímu detektivovi Rathovi, který je tak trochu osina. První knihu furt kňourá kvůli zádům a druhou je jen nesnesitelný. Ale naprosto uvěřitelný. A i přesto, že pořád smrdí, byste ho prostě chtěli mít za kámoše. Famózní je taky překlad, velký klobouček, protože ta angličtina je vážně těžká. A ten skoro až noirový konec je obrovská třešeň. Doufám, že bude další díl série z Canaanu. Jo. A 5* skoro nikdy nedávám a detektivkám už vůbec, ale tohle je jedna z mála výjimek. Díky, Ericu.

05.04.2023 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Tak já vám nevím. Bussi patří k jedněm z mých nejoblíbenějších autorů poslední doby. Vážka byla fantastická, Černé lekníny, kde si hrál s realitou víc, než je reálné, snad ještě lepší. Nepouštěj se mé ruky mi přišlo trochu slabší, ale i tak jsem poskočila, když vyšlo Nikdy nezapomenu. Miluji jazyk, jaký používá, i to, jak skládá věty. A taky skutečnost, že skoro nemáte šanci odhadnout, kdo je vrah. Myšlenka, že vrahem je hlavní postava, mi vždycky přijde zajímavá, i když jsem se s ní už samozřejmě párkrát setkala. A musím i říct, že se jako obvykle nový Bussi četl skvěle. Hlavní zápletka byla ale tak moc přitažená za vlasy a tak moc nepravděpodobná, že mi po dočtení zůstala hořkosladká pachuť v puse. Takže i když je to čtivé a Bussi spolu s českým překladatelem udělali co se jazykové stránky týče skvělou práci, nakonec bych byla šťastnější, kdyby se mi tenhle čtenářský zážitek vyhnul. Ano, dalšího Bussiho si přečtu, ale asi se budu muset trochu přemlouvat.

21.02.2019 2 z 5