Ethela Ethela komentáře u knih

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Moje první kniha od Irvinga. A byla jednoduše skvělá, poslední věta mě rozplakala a to se mi zas tak často nestává.

02.01.2016 4 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Uznávám, že se tam dalo najít pár dobrých pasáží. Ty ale byly podány tak špatně, že to vyznělo jako klišé, které se nám autorka snažila mermomocí podsunout. Ale to bych ještě překousla. Nic neříkající děj bych Messudové taky odpustila. Ale co nepřekousnu je ta vulgárnost. Nejsem úzkoprsej člověk a sprosťárny mi nevaděj, ale ve spojení se spoustou gramatických chyb a tím "duchovnem" to úplně bilo do očí! Jsem toho názoru, že když někdo neví, jak správně napsat Brooklyn, tak si to prostě a jednoduše nemůže dovolit.
Pro mě to bylo akorát jedno velké zklamání a určitě bych to nikomu nedoporučila.

06.07.2015 1 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvělý popis postav, jejich charakterů, myšlenek, strachu, viny a výčitek svědomí.
Můžu jen vřele doporučit!!

22.06.2015 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Bohužel pro nás... V překladu se nám ztratilo to krásné a krákavé Poovo "Nevermore!". "Už víckrát ne" je sice v češtině nejlepší možný překlad (asi, zatím jsem na nic jiného nepřišla), ale nemá to tu správnou havraní krákavost, s tím se ale holt nedá moc dělat.

Jinak co se básně samotné týče. Miluji, miluji, miluji! Má to správnou, temnou a tajemnou atmosféru. Dokáže to člověka tak vtáhnout do děje, až z toho jakoby zdálky slyší ťukání na okno a nutí ho to schovat se pod peřinu.

03.03.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

A jaký dveře mám já? :)

28.02.2015 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Moje kniha z dětství! Doteď si pamatuju jak jsem z ní byla úplně paf :)
Asi si ji přečtu znovu :)

15.02.2015 5 z 5

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Pane jo! To bylo teda něco! :D Většinou mě detektivky moc neberou, ale tohle byla prostě bomba! Doufám, že i ty ostatní knihy jsou tak skvělé, protože mám v plánu je všechny přečíst! :D

Drahá Silvie Drahá Silvie Dawn French

Já nějak nevím... Na jednu stranu tam byly skvělé části a na druhou jsem se místy dost nudila. Ale zase abych nebyla nespravedlivá, tak přiznávám, že jsem se i rozbrečela a říkala si "Sakra Silvie, tak už vylez z tý postele a jdi obejmout Eda!". Neskutečně kouzelná byla její sestra Jo a její pokusy o probuzení Silvie :D
Knížka Tak trochu úžasní, kterou jsem četla předtím, nastavila laťku docela vysoko a Drahá Silvie na ní nemá, bohužel.

14.02.2015 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Tak trochu užasná! :)))

14.02.2015 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Konečně pořádný upír! Po upírech typu Edward, je tohle pohlazení pro duši.

Dracula je prostě klasika a vůbec nechápu, proč jsem ji nepřečetla už dřív. Sice je pravda, že než si člověk zvykne na to, že to není souvislý text, tak už má za sebou třetinu knížky, ale stojí to za to. Když o tom teď tak píšu, mám chuť si to přečíst znovu. :)

14.02.2015 4 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Nedokázala jsem se od téhle knížky odtrhnout!

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Při dočtení jsem si jen říkala "Sakra, Ester, nemohla jsi to ještě chviličku vydržet?"

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Spousta skvělých myšlenek. Byla jsem naprosto unešená! Spojitost všech tří příběhů je (alespoň pro mě) neočekávaná. Skvělá kniha, zaslouží si všech 5 hvězd.