essterkaa essterkaa komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha, která Vás upoutá napínavým, postupně se odkrývajícím dějem. Doporučuji. :)

01.08.2021 5 z 5

Manželství Manželství Jan Graubner

Milá kniha k zamyšlení pro lidi, kteří žijí v manželství nebo o něm uvažují.

22.03.2021 5 z 5

Život svatého Jana z Boha Život svatého Jana z Boha Odile Haumonté

Stručný, ale dostatečný životopis o sv. Janu z Boha. Velmi inspirativní svatý, od kterého se máme mnoho co učit.

15.03.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Velmi milá kniha o běžném životě našich předků. Vzpomínám si, že jsem se knihu pokoušela číst někdy ve 12 letech, ale knihu jsem hned odložila a nedočetla ji. Nebavila mě. Myslím si, že jsem ke knize musela tak nějak dozrát, protože teď po 10 letech mi rozhodně přišla zajímavá. :)

15.03.2021 5 z 5

DOCAT - Sociální nauka církve pro mladé DOCAT - Sociální nauka církve pro mladé kolektiv autorů

Další díl zjednodušeného katechismu pro mladé, tentokrát o sociální nauce církve. Vše je zde velmi srozumitelně popsáno. Je vždy položena nějaká otázka, kterou si čtenář může klást, na niž je uvedena odpověď dle nauky církve.

13.03.2021 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Velmi neobvyklá kniha, která děti osloví svým dobrodružným a napínavým dějem. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale jinak má kniha zajímavou myšlenku.

12.03.2021 4 z 5

Ruku v ruce s Ježíšem Ruku v ruce s Ježíšem Elias Vella

Velmi povedená kniha, která obsahuje mnoho zajímavých myšlenek. Do současnosti mi dala opravdu hodně podnětů. Ke knize se určitě ještě v budoucnu vrátím. Mám pocit, že jsem neměla šanci všechny ty zajímavé myšlenky napoprvé pochytit. :)

08.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi silný příběh. Předválečné i válečné období je zde velmi dobře popisováno. Člověk si udělá obrázek, jaké to musely být hrozné časy. Konec poměrně nečekaný. Knihu rozhodně doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Andílek ve vodách Andílek ve vodách Regina Doman

To je tak krásná a dojemná knížka. Četla jsem ji v těhotenství a moc se mi líbila. :)

03.02.2021 5 z 5

Neobyvatelná Země Neobyvatelná Země David Wallace-Wells

Velmi děsivá kniha o tom, co se může stát, když nezměníme své chování k naší planetě a budeme dál téměř nečinně přihlížet globálnímu oteplování. Výroky jsou hodně děsivé a frustrující, přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Člověk si uvědomí opravdovou vážnost situace a více se začne zamýšlet nad svými činy. Takový dopad to alespoň mělo u mě. :)

15.01.2021 5 z 5

Evangelium na každý den 2021 Evangelium na každý den 2021 Angelo Scarano

Kniha obsahuje evangelium na každý den s krátkým zamyšlením. Čteme každý den před spaním a často nás nepustí zajímavé myšlenky.

14.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi čtivá a napínavá kniha. V několika pasážích mě dokonce rozplakala, což se mi u knížek příliš často nestává. Je to opravdu krásné dílo, kterému přidává na hodnotě, že je napsané podle skutečných událostí.

12.11.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc mě to mrzí, ale kniha mě vůbec neoslovila. Dala jsem jí více šancí, ale nakonec jsem knihu nedočetla. V mém případě je to opravdu zlé, protože knihy zpravidla dočítám, i když z nich zase až tak nadšená nejsem. Ale tahle kniha mě zkrátka hodně nebavila...

21.09.2020

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Opět velmi povedená kniha od Agathy Christie. Velmi napínavý děj a nečekaný konec.

22.07.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi dojemná kniha. Věci zde popsané jsou opravdu kruté a neuvěřitelné. Při čtení jsem si říkala, jak tohle mohl někdo přežít?! A přece! Kniha je totiž plná neuvěřitelné síly a touhy k životu. Rozhodně doporučuji k přečtení všem, kteří se chtějí dozvědět něco více o holocaustu a také všem, kteří se chtějí zamyslet nad svým životem. :)

13.05.2020 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Opravdu úžasná kniha! Velmi čtivá a záživná. Když jsem knihu dostala, popravdě jsem lekla toho, kolik má stran, ale musím říct, že rozhodně kniha stojí za to. Až do konce nevíte, jak to s hlavními hrdiny dopadne a musím říct, že takový konec jsem vážně nečekala. Rozhodně knihu doporučuji!

21.04.2020 5 z 5

O smrti smrťoucí O smrti smrťoucí Pernilla Stalfelt

Velmi zvláštní zpracování. Ilustrace jsou celkem fajn, popis smrti však absolutně ne. Dětem bych knihu nikdy nečetla.

03.04.2020 2 z 5

Pojďte s námi za obrazy aneb... Malování zvířat Pojďte s námi za obrazy aneb... Malování zvířat Josef Brukner

Kniha mě vůbec nezaujala. Popisy zvířat jsou velmi nudné a subjektivní. Jediné, co oceňuji, jsou básně. Kdybych knihu nepotřebovala přečíst do školy, tak ji odložím hned na začátku.

03.04.2020 2 z 5

Anna a Anička Anna a Anička Martina Špinková

Krásná kniha s překrásnými ilustracemi. Myslím si, že dětem může pomoci velmi nenásilně pochopit stáří a smrt.

21.03.2020 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Ze začátku se mi kniha velmi líbila. Konec mě ale doslova zklamal a poslední věta to opravdu zabila. Je to škoda, protože kniha měla velmi dobrý náběh.

11.03.2020 3 z 5