Eryl Online Eryl komentáře u knih

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Knížka mě nijak nepřekvapila......protože je přesně tak dokonalá, jak jsem si ji představovala. Nenacházím jedinou věc, která by mi vadila. Je to jako když máte pocit, že tahle knížka byla napsaná právě pro vás. Opravdu dopuručuji.

11.02.2013 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Z počátku jsem si myslela, že to bude jen další tuctové fantasy, ale jakmile jsem se seznámila s Drizztem, jeho osobností a životem, byla jsem naprosto unešená.

07.10.2012 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

velmi vydařený díl, dobré pokračování milostných zápletek a napínavý konec

21.09.2012 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Dlouho, dlouho jsem čekala na tento díl a pak konečně vyšel. Hned jsem se do něj zakousla a nedokázala se odtrhnout. Celou knihu jsem přečetla rychlostí světla, tak moc mě bavila. Jediné, co mne trochu zklamalo byla závěrečná bitva Eragona s Galbatorixem. Sice se mi líbil způsob, kterým Eragon krále porazil, ale všechno se událo trochu moc rychle. Zato konec knihy se velice vyvedl, opravdu velice. Pro tuto sérii perfektní zakončení.

15.09.2012 5 z 5

Pohádky japonských dětí Pohádky japonských dětí Joe Hloucha (p)

Dokonale zpracovaná knížka, jejíž nádherné obrázky a krásné pohádky vás přímo vtáhnou do tajů a historie Japonska.

25.03.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak konečně se mi dostala do ruky. Byla jsem celá napnutá a nemohla se dočkat, až mě kniha "převálcuje" svým skoro 90% hodnocením. Námět mě opravdu nadchl a byla jsem zvědavá, jak si s ním autorka vyhrála. Začátek vypadal velice slibně, ale postupně mně začalo docházet, že mé přílišné očekávání byl jen výkřik do tmy. Knížka rozhodně stojí za přečtení, ale milovníkům kvalitnější, složitější četby bude připadat asi jako další kapka ve vlně YA. (3,5*)

01.04.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha se tvářila, že přináší zase trochu jiný a netypický námět do světa fantasy. A musím říct, že v tom mě rozhodně nezklamala. Ale naprosto mě při čtení dusilo, jak tyto zajímavé prvky byly jakýmsi záhadným způsobem pohřbeny v ději, který jakoby čekal sám na sebe, kdy že má tedy vlastně začít. Pak mě ještě malinko zarážela skoro až dětská nedovtípivost postav, když jim teprve po pár set stránkách došlo něco, co bylo naprosto zřejmé hned ze začátku. Avšak i přes to všechno si mě knížka získala docela zajímavým rozuzlením milostného trojúhelníku, ze kterého se mi už dělala vyrážka a ... eeh ... no už ani nevím proč vlastně :P Asi si ji budete muset přečíst sami ;)

22.12.2014 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Přiznávám se bez mučení, chytla mě obálka :D Po přečtení recenzí, mě chytl i obsah, a pak "bum" a už jsem přežvykovala první stránky. A že mi chutnaly! Konečně jsem narazila na trochu reálnější podobu vztahu člověk & upír a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo :D Jediné čeho jsem litovala, jako když malé dítě dostane k narozeninám zase plyšáka, byl konec. Na můj vkus to moc brzo autorka ukončila a už jsme se nedozvěděli, co se stalo dál a nejsem si ani jistá, jestli dozvíme :/

25.08.2014 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Děj druhého dílu byl určitě dynamičtější a příběh měl tím pádem i větší spád. Jediné, co bych této sérii vytkla je, že je tak skvělá, že už ani nevím, co bych sem měla dál napsat :D

31.05.2014 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Na knížku jsem se velice těšila. Kvůli obálce, recenzím i komentářům :D A hned, jak jsem si přečetla prvních pár stránek, jsem si ji okamžitě zamilovala. Autorčin styl psaní mi až překvapivě dokonale sedl, i když někdo může tvrdit, že popisy byly moc zdlouhavé, děj moc předvídatelný, mně to tak rozhodně nepřišlo. Bylo toho přesně tolik, kolik má mít (podle mého názoru) dobrá nížka.

28.05.2014 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Příběh popisováný v knize mě velice zaujal, ale po dočtení bych ho zařadila spíše do červené knihovny. Některé vztahy mezi postavami mně přišli možná až naivně jednoduché a dlouho připravovaná krize vždy vyšuměla už po pár stránkách. Ale i přesto všechno jsem propadla nádhernému vztahu Anny s Richardem a dozvěděla se hodně o tehdejší době.

08.01.2014 4 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Začátek knihy se vyvíjel celkem slibně, ale opět mně připadalo, jako by se zápletky opakovaly. Jak si potom můžeš vychutnat příběh, když víš, co se stane za rohem? Jak jsem se dostávala hlouběji do děje, zdálo se mi, že některé myšlenkové pochody a rozhodnutí nedávaly ke konci moc smysl. Posledních pár kapitol jsem jen vrtěla hlavou nad tím, jakou to nepochopitelnou představivost může někdo mít. A třešničkou celého tohoto dortu byla autorčina představa o Bohu. Jak může napsat, že je vševidoucí a všudypřítomný a v zápětí říct, že nemá čas ani na to, aby řešil problémy mezi anděli?! Nemůžu říct, že by se mi tato série nějak zvlášť líbila, už jsem četla lepší, ale nebyla to úplná ztráta času.

21.10.2013 3 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Co říct, nemám slov a to doslova :D Knížka mě velmi zaujala, bylo to zase něco trochu jiného, než na co jsem byla zvyklá. Jediné, čeho lituji je, že jsem ji tak dlouho nechala ležet doma na poličce a nepustila se do ní daleko dřív. Líbí se mi jak obal, tak i obsah. SPOILER: Maličkost, kterou bych příběhu vyčetla, je chování hlavních postav. Někdy tak v půlce knížky se totiž začali chovat jako naprostí ... idioti, je asi to správné slovo. Ale patří to do děje a je to můj osobní úhel pohledu. Takže chcete užitečný komentář? Určitě si knížku přečtěte ;)

01.10.2013 4 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Jak už bylo řečeno, druhý díl je rozhodně lepší a zajímavější než první a Bethany se, dalo by se říct, zbavila své najivity. Přesto nemůžu dát pět hvězdiček.

29.07.2013 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Musím se přiznat, že jsem hodnotila knihu podle obalu. Ale musíte uznat, že ten se opravdu povedl. Prvních pár kapitol jsem byla nadšená, protože to vypadalo na něco zase trochu originálního, ale bohužel ... Jako by autorce někde v půlce knížky došla "jiskra" a sklouzla do nudného předvídatelného stereotypu. Nemá cenu to dál rozvádět, neboť už jen to mluví samo za sebe. Na druhou stranu nemůžu autorce upřít výborné zpracování postavy Xaviera. Tak trochu netypicky představila jinou formu prince na bílém koni :)

26.07.2013 4 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Poprvé v životě se mi stalo, že bych nepřečetla celou knížku. Stáhnul mě totiž obal a to byla ta chyba. Vydržela jsem číst do půlky, ale nakonec to vzdala a přečetla si aspoň poslední kapitolu. Jak jsem předpokládala, nenašla jsem tam nic revolučního. Kniha se táhne v monotóním duchu, žádný nový nápad, žádná podstatná myšlenka, nic. Asi po týdnu skončila zpátky v regálu v knihovně.

17.01.2013 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Perfektní zakončení, víc snad ani říct nejde.

09.12.2012 5 z 5

Andělé světla Andělé světla Diana Cooper

Velice pěkná knížka, která zahřeje u srdce :)

01.11.2012 3 z 5

Světla andělů Světla andělů Diana Cooper

Velmi pěkná knížka, určitě doporučuji přečíst.

01.11.2012 3 z 5

2012: Budíček lidstva 2012: Budíček lidstva Diana Cooper

Moje první kniha o roku 2012 a musím říct, že mě nezklamala. Našla jsem tam tolik nových a zajímavých věcí, nestačila jsem se divit. Dopuručuji přečíst, i když těmto věcem třeba zrovna nevěříte.

01.11.2012 5 z 5