erulka erulka komentáře u knih

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

První díl jsem nečetla, pouze jsem viděla film. A jelikož to bylo už nějaký pátek zpět, tak jsem si při čtení druhého dílů ze začátku neuvědomovala kdo je kdo. Přesto že mi první půlka knihy přišla dějově o ničem, četlo se to samo. Nevím, jak to autor dokázal, ale jeho styl psaní mě nutil číst dál a dál, i když mě děj nijak neuchvacoval. Ovšem pak to přišlo. Druhá půlka knihy byla naprosto skvělá. No a konec byl geniální. Někdy se mi sice stávalo, že jsem v některých pasážích nevěděla, na co "mimozemšťani" naráží, o všem ve většině případů jsem na to dostala odpověď později. Určitě se hned vrhnu na závěrečný díl.

27.09.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherné čtení. Kniha se četla sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příjemně mě překvapil princ Maxon, jelikož je to princ a ještě jedináček, čekala jsem, že bude namyšlený a rozmazlený. Ale byl pravý opak. Musím se přiznat, že jsem čekala daleko víc rivality a intrik mezi soutěžícími, když šlo o takového krasavce (alespoň tak jsem si ho představovala) a skvělou partii. Ve většině knih nemám moc ráda milostný trojúhelník (i když teď je to v knihách velmi moderní), jelikož to vždy přeji jen tomu jednomu a unavujeme nerozhodnost hlavní hrdinky. V Selekci jsem to ovšem měla trochu jinak. I když jsem fandila a pořád fandím víc princi než Aspenovi, i tak jsem z příběhu vycítila, že Aspen Americu miloval a chtěl jí akorát zajistit lepší život. Bylo mi ho i místy líto. Už se moc těším na Elitu a na to, jak se opět dostanu do světa princů a princezen, jelikož si myslím, že většina dívek by si přála alespoň na chvíli vyzkoušet, jaké to je být princezna.

15.09.2017 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Oproti předchozímu dílu mě kniha zklamala. Musím říct, že mě vůbec nebavila, obzvlášť kapitoly "Tehdy". Měla jsem nutkání tyto kapitoly přeskočit, ale nakonec jsem je vždy přečetla. Doufám, že závěrečný díl bude lepší.

06.09.2017 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Život bez lásky jako námět mi přišel skvělý. Děj byl plynulý a velmi čtivý. Lena jako hlavní hrdinka se mi líbila. Líbilo se mi, že zprvu nepochybovala o správnosti a důležitosti systému, ve kterým žila. Je jasné, že pokud v něčem vyrůstáte odjakživa, tak to na vás zanechá stopy. Oceňuji i nejrůznější úryvky na začátcích kapitol. Byla to skvělá oddechovka na dovolenou.

06.09.2017 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Z celé série mi tento díl přišel nejslabší, což ovšem neznamená, že jsem ho nezhltala za dva dny. Nejlepší části byly, když byli Perry a Árie spolu. Velmi mě mrzela smrt Liv. Ze začátku jsem tomu nemohla uvěřit a čekala jsem, že v dalších kapitolách bude řečeno, že její zranění nebylo smrtelné. Nestalo se. Bohužel jí v knize nebylo dopřáno moc prostoru. Kniha byla ovšem výborným naladěním na závěrečný díl.

14.08.2017 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Úžasný závěrečný díl celé série. Kniha byla plná emocí a nechyběla v ní ani pořádná akce. Neustále se něco dělo. Četlo se to samo. Díky tomuto dílu jsem začala mít ráda Sorena. Líbily se mi jeho jízlivé poznámky, které mě vždy pobavily. Bylo mi hrozně líto některých postav, které umřeli - Uhlík a Liv.
Kniha ve mně vyvolala mnoho emocí a bude těžké se s ní rozloučit. Děkuji autorce za sepsání této skvělé trilogie.

14.08.2017 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Suprová kniha. Ze začátku jsem se do knihy sice nemohla začít, ale po pár kapitolách jsem ji už nemohla odložit. Bylo úžasné pozorovat postupně měnící se vztah mezi Árií a Perrym. Hned jsem začala číst další díl. Škoda jen, že knihy nejsou nikde k sehnání. Hned bych si jimi obohatila moji knihovničku.

14.08.2017 5 z 5