Erna601 Erna601 komentáře u knih

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Ranhojič, znamenal první setkání s Noah Gordonem a velkou radost z četby krásného příběhu, ne úplně vymyšleného, ale s historickými reáliemi. A tak je to se všemi jeho díly. Jistě jsem zhlédla filmové zpracování, které mě bohužel zklamalo, nechci odrazovat, kdo nečetl knihu, jistě se pobaví. Ranhojič má pokračování, tedy jeho potomků, v Šamanovi a ještě v časovém odstupu v Lékařce. Nádherná, úžasná a bezchybná četba, to platí také pro další díla Noaha Gordona.

28.11.2020

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Posledního žida jsem si nedávno přečetla podruhé, jako byste s tím klukem utíkali, strachovali se a chválili ho za jeho odvahu a koukali, jak se vyrovnává s nástrahami doby. Hodně se naučíte, jeho cesty jsou popisné a promýšlení situací inspirativní. Mám tuto knihu velmi ráda, vřele ji doporučuji. Obdivuhodný Noah Gordon.

28.11.2020

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Narcis a Goldmund patří mezi mé největší čtenářské zážitky.

09.04.2021 5 z 5

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

O čem to může být, říkala jsem si, než jsem se rozhodla, že si knížku přečtu. Díky recenzím jsem tušila, ale skutečnost byla mnohem silnější. Velmi jsem soucítila s mužem, přemýšlela jsem, jak bych se zachovala já. Přece nemůžu takhle bídně zmizet ze světa, jen proto, že je nutné zůstat. Proč, nechápu ještě dnes.

26.11.2020

Malé radosti Malé radosti Hermann Hesse

Malé radosti Hermanna Hesseho jsou velkou radostí pro mě. Dávkuji si každý večer pouze dvě povídky, abych si je náležitě vychutnala. Jsou pro mě pohlazením a potěšením. Hermann Hess je úžasný a výjimečný spisovatel, jeho knížky mě velmi obohacují.

09.04.2021 5 z 5