Erika017 Erika017 komentáře u knih

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Čekala jsem trochu něco jiného, ale jinak proč ne, bylo to dobré. Někdy mě Mei hrozně vytáčela, dělala hloupá rozhodnutí ve stylu- Nemůžu mu to říct, naštval by se... a nakonec mu to stejně řekne někdo jiný a je to ještě horší. Nebo něco pořád odkládala, až bylo pozdě. Toto mi v některých knihám hrozně vadí.
Znám spoustu lidí, kteří tuto knihu naprosto miluji, a někteří ji zase úplně zavrhli a nelíbila se jim. Já jsem tak nějak mezi tím:)

31.03.2022 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Skvělá kniha, která stojí za přečtení. Doporučuji

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak jak říkali mnozí přede mnou, tak jak budou určitě říkat i mnozí po mně, ta kniha i celá série je naprosto skvělá. Svět jako takový je také skvěle vymyšlený a v knize hezky vykreslený. Na to, že se má jednat o budoucnost, se mi spíš zdálo jako bychom se vrátiIi do minulosti, ale i tak to bylo příjemné čtení. America je skvělá a Maxon! Kdo by neměl rád Maxona?! :)
Celesta mi lezla na nervy, ale Marlee byla andílek. Úžasná kniha. Doporučuju

Stíny v duši Stíny v duši Radka Zadinová

Autorka to se slovy umí, krásná kniha. Děkuji..:)

09.11.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha jako taková byla dobrá, docela rychle se četla a prostředí i téma bylo zajímavé. Nicméně nevím jestli mě to bavilo natolik, abych se pouštěla do dalších dílů. Trochu mě totiž štvala hlavní hrdinka. Zdála se mi příliš naivní a hloupá a některým jejím rozhodnutím jsem nerozuměla. Taky se kniha mohla víc zabývat romantickou linkou. Chápu, že se jedná o sérii a pravděpodobně jí bude dán prostor v dalších dílech ale i tak, od knihy jsem asi čekala víc. I tak to byl docela zajímavý příběh. 3,5*/5*
(Bylo tam dost italských slov. Docela mi to vadilo, protože jsem nevěděla co to znamená, bohužel jsem si až po dočtení všimla na konci knihy slovníčku.)

30.04.2023 3 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Taková průměrná knížka, nic moc jsem nečekala a nic extra jsem nedostala. Nicméně jako oddechovka ideální. Poměrně nenáročný, ale zajímavý příběh, který, dle mého, skončil opravdu zajímavě. Kromě toho je příběh vyprávěn z pohledu kluka, což je zejména u dívčích románů opravdu netradiční. 3,5*/5*

23.08.2022 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Od knihy jsem čekala trošku něco jiného, ale jinak se mi líbila. Taková typická Kasie West. Doporučuji

09.06.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

No pořád to nemá na normální knížky, ale i tak se mi to líbilo. Bylo to milé a rychle se to četlo. Rozhodně se mi to líbilo víc, než předchozí díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

25.04.2022 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Hezké ukončení série. Doporučuji
Některé věci a situace se mi zdály trochu klišé, ale jinak fajn.

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Mě se to líbilo, takový příjemný dívčí příběh, který se dobře četl. Doporučuji

(Musím taky zmínit původní obálky, abych pravdu řekla, líbí se mi o dost víc, než ty filmové, ale to je věc názoru.)

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příjemná oddychovka, velmi mile čtení, dobře se to četlo, ale po takovém vysokém hodnocení a chvále, kterou jsem na knihu slyšela mě malinko zklamala. Ale to bylo možná proto, že jsem měla příliš vysoké očekávání. Jinak rozhodně doporučuji

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Zajímavé, dobře se to četlo a jako celé ukončení série skvělé, i když musím říct, že u tohoto dílu víc, než u kterého předtím, na mě dolehla taková tíseň a bezmoc, kterou jsem z knihy vycítila. Jinak opravdu dobré, doporučuji.
(Musím taky zmínit, že se v této i předchozí knize už neobjevovalo tolik ,,scén" jako v první trilogii.)

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Nebylo to tak dobré jako původní trilogie, ale i tak to bylo fajn. Příběh o Gideonovi mě moc nebavil, ale vyprávění o Eastonovi bylo už lepší. Jsem zvědavá, jak to dopadne, protože stejně jako u předchozích dílů, to skončilo velkým a překvapivým odhalením. Doporučuji

Siréna Siréna Kiera Cass

,,Zajímavé" řekla bych, že tohle je to slovo, které vystihuje tuto knihu. Zajímavá zápletka, zajímavý děj. Nebylo to tak dobré jako Selekce, ale rozhodně to stojí za přečtení. Doporučuji

Dcera Dcera Kiera Cass

I přesto, že první trilogie je o dost lepší i tento příběh mě velmi bavil. Líbilo se mi, že jsme mohla sledovat jak příběh samotné Eadlin tak i život Americy a Maxona a mnoha dalších, které jsem znala už z předchozích dílů. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Myslela jsem si, že to bude nějaký jednoduchý příběh, ale kniha mě velmi mile překvapila, četla se rychle a zároveň tam bylo i spoustu závažnějších témat. Leina nemoc tam byla hezky vykreslena, aby každý pochopil jak to má složité a jak je důležité, aby měl člověk někoho, na koho se může spolehnout. Doporučuji.

Spoiler: I když se mi zdá nepravděpodobné, že by se devatenáctiletá holka chtěla nastěhovat k někomu cizímu do bytu. A ještě, když ho předtím nachytala při krádeži. Jinak to bylo dobré.

Nové začátky Nové začátky Victoria Schwab

Krásný, ale i smutný příběh. Knihu jsem četla v páté třídě, kdy jsem sama měla přestupovat na jinou školu. Hezká zápletka s andělem Arií, který pomáhá dívkám, aby si vysloužil svá křídla. Ze série se mi líbily všechny knihy. Doporučuji

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Autorka Kerstin Gier prostě umí psát. Zámek v oblacích patří stejně jako série Drahokamy (taky od Kerstin Gier) mezi mé nejoblíbenější knihy. Líbilo se mi, jak se takový příjemný dívčí příběh změnil v detektivku. Doporučuji

Noc, kdy padaly hvězdy Noc, kdy padaly hvězdy Radka Zadinová

Ze série se tato kniha zabývá asi nejzávažnějším tématem. Byl to smutný, ale zároveň poučný a určitým způsobem i krásný příběh. Určitě doporučuji.

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Moc fajn oddychovka, četlo se to rychle a i přesto, že to nemělo nějaký extra nečekaný děj, tak to bylo opravdu dobré a čtivé. Můžu jen doporučit 4*/5*
(I když mě trochu štvalo, že hlavní hrdinka je slepá jak krtek, protože jí to mělo dojít už minimálně v půlce knížky, ale tak chápu, že o něčem to být musí:))

20.02.2024 4 z 5