Ennie Ennie komentáře u knih

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Dlouho jsem se nemohla začíst do žádné knihy až přišla tahle. Vtáhla mě do děje, bavila mě a rozhodně ji doporučuji :). Více mě bavila část z přítomnosti a ocenila bych trochu více romantiky. Ale jinak si nemůžu stěžovat.

29.03.2019 5 z 5

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Příjemná kniha. Krátká a čtivě napsaná, proto bych doporučila každému, kdo by se chtěl seznámit se "zákonem přitažlivosti". Pro "fungování" je důležité věřit a brát život s lehkostí :).

09.01.2019 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Moc krásný díl. Druhý mě zklamal, ale jsem ráda, že jsem tomuhle dílu dala šanci. Fakt paráda.

29.10.2018 5 z 5

Polibek smrti Polibek smrti Marcus Sedgwick

První díl se mi líbil více, ale jinak je to taková milá oddechovka.

16.10.2018 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Moc dobré téma, ale zpracování už je horší :(. Dost mě to mrzí, mohl to být hodně dobrý příběh! Jako další čtenáři jsem určité části jen prolétla očima a četla dál...

25.08.2018 3 z 5

Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Pierre Franckh

Líbilo se mi, jak je knížka napsaná (obsahově i po vzhledové stránce). Čte se lehce a svižně. Na její každodenní čtení jsem se přímo těšila.

20.08.2018 4 z 5

77 pravidel pro úspěšná přání 77 pravidel pro úspěšná přání Pierre Franckh

Přišlo mi, že se to pořád opakuje - v podstatě je to stejné jen jinak řečeno, aby se to roztáhlo na těch 77 pravidel. Myslím si, že pokud někdo o Zákonu přitažlivosti skoro nic neví, tak je to docela dobrá kniha - jinak nenabízí nic nového :).

Za mě od autora spíše doporučuji "7 klíčů k lehkosti bytí" a "Jak si správně přát".

29.07.2018 3 z 5

Křič! Křič! Karen Rose

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, moc dobrá detektivka. Tenhle díl se mi líbil o hodně více než první.

Nepřijde mi, že by se ve jménech nedalo orientovat a ani překlad se mi nezdál nějaký zmatečný nebo nesmyslný.

18.07.2018 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Za mě tedy průměr. Kdybych byla mladší kluk, tak by mě kniha bavila více, ale i tak měla své nedostatky. Za mě spíše Erebos, i když byl cílen na mladší čtenáře, tak byl vážně super.

09.06.2018 3 z 5

Záleží, co od knihy očekáváte. Pokud se zajímáte o život Dánů, tak je to přesně, to co si musíte přečíst. Pokud se v životě nudíte, naleznete zde tipy, co podniknout. Každopádně oceňuji krásné fotografie, kterými je kniha doplněna.

Ale já osobně nepotřebuji tak dopodrobna vědět, jak Dánové tráví svůj volný čas. Kniha má však čtivou formu.

30.05.2018 3 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Kniha, která Vás namotivuje a donutí začít žít. (Hm, možná trochu přeháním. Ale myslím si, že na někoho by tak mohla zapůsobit. Hlavně na ty, kteří mají strach, strach vystoupit ze své ulity, z běžného života (každý den chodit znudeně možná znechuceně do práce?), … Určitě bych ji doporučila přečíst někomu, kdo se ještě s motivačními knihami moc nesetkal - je to takový dobrý lehčí úvod. Určitě, ale nabídne něco i lidem, kteří žijí svůj vysněný život. Moc příjemně napsaná kniha :).

24.05.2018 4 z 5

Úlomky ženy Úlomky ženy Katarína Krnáčová

Moc krásně napsané. Skoro se vším v té knize souhlasím, pomalu jako kdyby to bylo napsané mnou (až na to, že jsem si všechno naštěstí neprožila). Knihu jsem si schovala a pokud se někdy objeví temnější období, určitě po ní sáhnu. Myslím, že v období smutku, dokáže pomoct - rozjasnit den a uvědomit si, že na tom, čím si procházíme není nic špatného - je to součást života a časem se budeme cítit lépe. A díky tomu nás čeká něco mnohem lepšího.

05.05.2018 5 z 5

Slepá bohyně Slepá bohyně Anne Holt

Prvně jsem četla druhý díl, který mě moc neoslovil (dvě hvězdy), ale i tak jsem dala šanci prvnímu dílu a nelituji. Kniha se mi moc líbila, dobrý děj i propracovaný, líbily se mi i vedlejší linie knihy. A rozhodně si přečtu i třetí díl.

01.04.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha se četla dobře, stejně jako všechny ostatní od Browna, ale když se ohlédnu zpátky, tak mi přijde děj knihy docela takový jednoduchý - žádné honění za šiframi apod. Takové nepropracované na takového autora, napsat to někdo jiný, tak je to bezpochyby skvělá kniha, ale víte jak … :)

01.04.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ze začátku byla kniha na mě moc smutná a nijaká. Ale pak se to změnilo a nemůžu se dočkat čtení dalšího dílu.

05.02.2018 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Dá se chápat, že ze začátku kniha působila slabším dojmem - kdyby to bylo složitější, těžko by si člověk zvykal na to, že "jde vlastně pozpátku". Ale pak si člověk zvykne a nemůže se dočkat, co se dozví dalšího. Byly tam momenty 'wow, tohle jsem nečekala'. No ke konci jsem se dočkala hodně emocí a byla jsem i rozporuplná (přišlo mi to trochu příliš). Ale nakonec hodnotím hodně kladně - myslím, že to bylo dobře promyšlené :).

02.02.2018 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Velmi se mi líbilo, jak to skončilo :). Ale nesedl mi styl vyprávění a zbytek knihy byl průměr …

08.01.2018 3 z 5

URBEX – Opuštěná místa v Čechách URBEX – Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Místa byla vybraná fajn, text mi také nijak extra nevadil (určitě byl čtivý), ale chybělo mi více fotek a jak zmiňují další lidé - lepší kompozice by bodla.

23.11.2017 3 z 5

Fenomén Facebook Fenomén Facebook kolektiv autorů

Knihy s podobnou tématikou mají ten problém, že sociální sítě (a tudíž i Facebook) se vyvíjí velmi rychle a proto se tyto knihy stanou rychle neaktuální.

19.11.2017

Tři roky prázdnin Tři roky prázdnin Jiří Žáček

Poezie do kapsy s milými ilustracemi :).

15.09.2017