EmmaKrizova EmmaKrizova komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Řekla bych , že toto je pro pokročilé čtenáře. Do posledního odstavce jsem čekala,, že se to ještě něják rozhoupe a ono nic. Což o to já mám představivost, tak si to domyslím. Je to spíš takový popis závislosti, Ale je to pěkné , české. Mně se to líbilo prostě. Jen je škoda že to nemělo aspoň nějaké zakončení.

17.04.2018 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Jedna z těch knih, co mi daly zabrat. Všechno se to dalo pochpit. Je třeba si uvědomit, že matka je taky jen člověk. Jůlie dostávala ke konci pořádně pokouřit. A bez té lži by to asi dopadlo stejně, možná i hůř. Vychovávat cikánečku na pražským sídlišti asi nebyl dobrej nápad. Líbilo se mi téma i styl. Další super kus současné české literatury.

08.04.2018 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Tak myslím že k demonstraci co že je to za knihu postačí citace jedné věty.
" Doprdele, to je zkurvená čarodějnice jak v nějáké zkurvené pohádce" popř "Zhroutil se pod přívalem kluzkých střev" Na druhou stranu, číst knihu je jak sledovat seriál, který podle ní asi nikdo nikdy nenatočí , protože to je Slovanská fantasy, nikoli Anglosaská. A pan Juraj narpzdíl od pana Jiřího Kulhánka nemá problém s respektováním základních zásad morálky. A v knize je taky jeden mlhoš jménem Libuše a Vlk. Knihu jsem si ale měla přečíst dřív , zdá se mi.

08.12.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

TOTALNI brak, upadek a propadak.knize odpustim všechno, ale amorálnost nikdy. Moje máma pracovala mnoho let u policie, hlavní hrdina vraždí policisty, kteří jen dělají svou práci. Po desítkách. A nazývá se dobrým chlápkem. Vraždí i další nevinné. Obcas se kniha jevila jako paradni alegorie na lidskou hamižnost , ale. četla jsem dál a byl to jen omyl autora. Dokonce i ten pohádkový začátek se mi líbil. I to by omyl , později utopený v hektolitreh krve. Autor má možná fantazii, (viz kocour) ale slovní zásobu nemá. Pokud máte v plánu dát za knihuvíc než30 kč, příjďte, vysměju se vam do očí. Jaký to posunod Foglara. O TEMPORA O MORES.
Ps. Předpokládám, že většina chlapců dala tu pátou hvězdu za ty tři krásný, mrštný a silný lesby. Já dala tu jednu za to, jak rychle se to četlo.

12.06.2017 1 z 5

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Petr Fidler měl skvělý nápad s těmi židovskými detektivkami. na šábes se nevraždí byla skvělá kniha. Ale nechápu v jaké že, asi pražské socialní bublině se to pohybuje. A proč tím obtěžuje čtenáře. Na internetových diskuzích jsem prožila bohužel dost času, ale nikdy jsem nezažila, že by nějácí bílí náckové nenáviděli židy. Naopak jsem slyšela, že židé se stěhují z Francie kvůli přemnožení muslimů. Také to připomínání utrpení židů za Gotwalda je poněkud zvláštní.

09.09.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nectete pred prectenim. Nerikam, ze by se tohle strasne Tema Melo tabuizovat. Ale spis by to melo byt Tema odborne literatury. Pokud mate chut knihu v pulce vyzvracet, neni to pro me ten spravny efekt. Bohuzel, schema klasicke, pribeh predvidatelny, a zadne pouceni z neho pro me neplyne. JE TO jak s holokaustem. Nezazije, nepochopis, zazijes, asi nepochopis stejne. Vzdycky jsem si myslela, ze se to dnes tyka jen rodin chudych, nevzdelanych, a pri problemech s alkoholem a drogami. Vzdyt byt uspesny znamena take ovladat se. A spolecnost je tolerantni a otevrena ke kazdemu, kdo nikomu neublizuje. A Jake strasne nasledky to pro celou rodinu vzdy ma, je zname. Nejvetsi prednosti pro me byl ten houbovy byznys. Skoda toho okolo, dozivotni trauma muze vzniknout z ledasceho. A obalka je na druhy pohled podle me opravdu nevkusna. Nekdo projevil ponekud hloupy smysl pro humor. Dodatek: Ja vkus mam, tak vam povim vtip. Pise Aranka dopis: mile Bravicko, je mi 12 let, sem stale
pana, je muj tatinek homosexual? JAnezka se mi libila mnohem vic...

26.11.2018 3 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

To bylo hroznyyyy! At Moba prejmenuje tu edici na Nejhorsi ceska detektivka. Takhle je to zavadejici a nekdo muze byt I zklamanej.

08.10.2018 2 z 5

Cesta zrady Cesta zrady Laura Joh Rowland

Cesta zrady je opět jeden z dobrých dílů. V tak zajímavém prostředí to autorka rozehrála, že I některé nelogičnosti se snadno odpustí. Škoda, že postavy jsou černobílé, a ta nenávist a intriky takové už fádní.

04.06.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Tato kniha mi trochu připoměla seriál Báječná léta. Tolik sentimentu, to já nemám ráda, zabírá to místo jiým, důležitým věcem. Z linky okolo pozemků se dalo vytěžit trochu víc, a kniha by byla dokonalá.

06.05.2018 4 z 5

Záhadní Etruskové Záhadní Etruskové Jan Burian

Ze začátku je kniha dosti nudná. Různí lidé s těžko zapamatovatelnými jmény prosazují různé teorie, jak je to v každé knize tohoto typu. Světlým momentem byla odpověď jednoho vědce druhému, který se snažil o luštění Etruštiny Řečtinou- tak ony ty jazyky si byly podobné , a Řekové si ani nevšimli. Kapitola věnovaná původu je taky pasé, internet dnes už ví a bere jako fakt , že východní teorie je správná a Etruskové připluli odněkud z dnešního Turecka. Autoři v knize napsané před padesáti lety se nekloní k žádné straně , ale přesto se v knize vrší argumenty pro východní teorii. Kapitola o písmu budí v čtenáři zvědavost , nakolik se to bádání pohlo. Už víme jak se řekne otec, a našly se další texty, našla se bilingva? Víme toho opravdu málo, a to hlavně od Římanů. A ti, vděčící Etruskům za tolik, se kolikrát spíš snažili zahladit stopy. O kolik bychom bylu moudřejší , kdyby se neztratila ta kniha Císaře Klaudia o Etruscích. Celkově jsem spokojená , od půlky je kniha výborná a text působí i moderně. V knize jsou krásné perokresby ale fotky snad fotili sami Etruskové. Ps. A nutně musím navštívit Toskánsko, nutně!!!

23.04.2018 4 z 5

Až přijde noc Až přijde noc Favel Parrett

Knížka mě nalákala krásnou obálkou a kvalitním bílým papírem. Měla jsem před sebou dlouhou cestu vlakem k zubaři a zpět ale bohužel, náladu mi nezpravila. Styl mi připimíná Arnošta. Lustiga a také se z části odehrává na místě, ze kterého nelze utéct. A to bohužel není nic pro mě. Už sice tuším kde je Tasmánie, ale podívat se tam vůbec nepotřebuju. Proč autorka musela absolvovat tu plavbu, když kniha je o pocitech, nechápu. A proč byla kniha přeložená, když byla evidentně určená pro Australany, nechápu. Evropan může být tak akorát naštvanej, že se nic nedozví. Že i lidé v Tasmánii mají mezi sebou vztahy jsem tušila. Pokud máte rádi lodě a Lustiga, napište, pošlu vám knihu za poštovný mám malou knihovnu a málo místa. A málem bych zapoměla , co mě na tom fakt štvalo. Oba přemýšleli stejně. Nevyjadřovala se jako malá holka, nevyjadřoval se jako kuchtík. Malému děvčeti dost těžko v okně trylkují ptáci. Nepůsobilo to důvěryhodně.

13.04.2018 2 z 5

Nelítostná vražda Nelítostná vražda Stanislav Češka

Knihu jsem si přečetla. Neb jsem byla zvědavá , jestli bude kniha po stilistické stránce tak strašná jak Případ kněze z Bojné. Už to není tak strašné, a myslím, že slohovou prací u maturity by dnes už Pan Spisovatel prošel. Snaží se popsat jak probíhá vyšetřivání od a do z, a to je jediná přidaná hodnota knihy. Vztahy mezi policisty, to je jedna velká idilka . Máma taky dělala operativce na Kraji v Brně a popisuje to tedy trochu jinak, ale iluze vám brát nebudu. Navíc nezná pna Motla ani paní Motlovou, jeden Berka tam prý sloužil , ale na autech, tak mi to hlava moc nebere. Příběh byl jednoduchý a bylo znát, že se opravdu stal. Postrádal tím
pádem ale napětí. Chování vrahů bylo naivní a chování všech takové cikánaké. Tipuju že se vražda stala mezi cikány a autor jen neměl odvahu. To, pokud vím udělal naposled Čapek v povídkách a stálo to za to. Kdyby mi dal knihu přečíst, navrhnu mu ať knihu přejmenuje na Cikánská vražda. V té záplavě je čím dál těžší najít originalní motov, tak to chtělo aspiň opravdu zajímavé prostředí. Pro inspiraci na další knihu nechť si autor zajde na Bratislavskou. Mimochodem taky jsem pochopila, proč jsou někteří lidi schopní přečíst 6 knih za měsíc. Není stránka jako stránka, a mně stačilo přečíst každé třetí slovo, aniž bych se ztratila. Vydat první vydáni takové ne moc originální knihy v roce 2017 se pro mě osobně téměř rovná škodě Papíru. Nicméně věřím že své lidi kniha najde. A udělá je šťastnými.

30.03.2018 3 z 5

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

Ještě se mi nestalo, že by hlavní hrdinka chodila po náměstí, kterė dobře znám. Zajímavá byla i společnost potomků Ruské emigrace. A spoustu receptů z Ruské kuchyně. Já dnes k obědu budu mít Stroganova, teda něco jako. Za velkou slabinu považuji způsob vyšetřování, zcela odtržený od reality a celkově jsou všechny postavy neuvěřitelné, jejich jednání podivné a vtípky jakoby přepsané z jiné knihy. Rodiče hlavní hrdinky a její teta se mi ale líbili. Vražda byla v této detektivce jaksi zbytečná. Přesto se mi líbila a můžu doporučit.

22.12.2017 4 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Zhodnotila jsem to tak, že jsem na knihu moc stará a cynická. Podle mě to oscilovalo mezi Pytlákovou schovankou a nějákou méně oblíbenou knihou od Foglara. Bernadetu netřeba rozebírat. Málokdy se vidí tak nepovedená postava. Harry mě ke konci nesmírně zklamal. Ženy to přece vidí jinak. Zvláštní , že to takhle napsala žena. Není to pro děti , není to pro dospělé. JE TO...

03.12.2017 3 z 5

Na počátku byl Sumer Na počátku byl Sumer Vojtech Zamarovský

Kniha je krásně napsaná, mâm pocit, že by donutila i ignoranta zajímat se. Jen tam bohužel chybí poslední kapitola. Co ukradli, co zničili... Naštěstí je prý v iráku ještě 90% pod zemí.

09.10.2017 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Mě se to moc nelíbilo, a četla jsem to asi 2 měsíce . A obyčejnej policajt lítá služebně z Brna do Prahy letadlem. A stačí mu k tomu říct kolegovi: Objednej mně na zítra aerotaxi-.(To beru jako důkaz toho, , že za komunistů to mělo všechno vyšší úroveň) A Exner neví co to je Věstonická Venuše. Ale v restauraci si dává bramborovej salát s klobásou, a nikdo nemá mobil, a jeho holku budoucí tchán zavírá doma, i když už je dávno na vysoké, tudíž jí je přes 20. Takže dobrý retro. Taky bych vyzvedla opravdu krásnou, vkusnou a k věci obálku od Moby. V práci se mi smáli, že čtu porno.

09.04.2019 3 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Snad se to pocita, I kdyz jsem ji Jen poslouchala. A tak to bylo moc dobre. Vysetrovani Ludmily se mi naopak libilo a konec byl, jako vzdy dojemny a zachranil co se dalo.

23.02.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Proc vymyslet pribehy, zivot je lepsi. Pise na stridacku. Jen dva zanry. Cervenou knihovnu a psychotriler. Jak chuda nezkusena divka k hospode, hezkemu mladenci a peti detem prisla. A pak to psycho. Ocenuji hlavne to, ze k napsani knihy byl urcity duvod. A to se mi libi. Takovych je malo.

02.02.2019 4 z 5

Zamrznuté v čase Zamrznuté v čase Peter May

Nejvic se mi libila Charlotta. Krasny priklad dekadence zapadu. Sama sobe psychologem. A v originalu to moc cist neradim, autor ma velkou slovnik zasobu a nevaha ji pouzit.

07.12.2018

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Kniha z kategorie tak mimo realitu, AZ uplne ze zivota. Moc se mi libila.

05.10.2018 5 z 5