emma_belle emma_belle komentáře u knih

Opět chválím i pokračování - jen by snad hlavní hrdinka nemusela kouřit jako továrna.
Edward byl super, jen mi přišlo trošku moc, jak rychle Diane přijala Edwardova rodina..

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Hodnocení něco mezi 4-5.
Hrdinčin život opravdu není lehký a zdá se, že jí štěstí opravdu moc nepřeje a nikdo to nevidí a kromě kamarádky, která jí ale ve výsledku taky podrazí, se o ni nikdo nestará.
Za velký bonus knihy považuji otevření tématu rakoviny prsu - i když při čtení jsem z toho někdy měla až paranoiu.
Příběh hlavního hrdiny je taky zajímavý - postoj rodičů je těžko pochopitelný.
No hnusné bylo jak je hl. hrdina vlastně slepě využíván ženou, která si ho vybrala jako náhradníka až po scénu, kdy přichází o děti - to mě jako čtenáře opravdu naplnilo beznadějí a evidentně to poukazuje na to, že člověk má víc používat mozek a nenechat se ovládat jen pudy..
Celkově hodnotím jako velmi dobrou knihu, ale jestli čekáte oddechovou pozitivní pohodovku, šáhněte jinam.

13.09.2017 5 z 5

Nejlepší kniha - román, který jsem za poslední dobu četla. Nevím, jestli je to příběhem, nebo mistrným umění překladatele, ale ten jazyk je fakt brilantní.
K hlavní hrdince bych si moc ráda skočila na kávu a užila si ten Pařížských ruch a svůj croissant..

13.09.2017 5 z 5

Hodně se opakující původní kniha Deníček moderního fotra - kdyby nebyl přidaných pár scén s kočárem, labutěmi a vybíráním snubních prstenů (fakt může být někdo takový buran?), pak bych si myslela, že čtu jedničku. Konec deníčku to zabilo - zbytečně dlouhá pasáž dopisu, který jsem už opravdu nedočetla..

13.09.2017 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

A přece jsem doufala že, Táňa se dá dohromady se svoji tajnou láskou a ne že tu budeme mít skoro nepotvrzený incest.. :)
Super pokračování.

13.09.2017 5 z 5

Kuchařka z románu s vůní kávy a špetkou skořice Kuchařka z románu s vůní kávy a špetkou skořice Lenka Požárová

Do této knížky jsem se zamilovala na první začtení. Lenčin první román má spoustu do sebe, ať už jde o exotický vztah nebo exmanžela.
Velmi čtivé a čtenářka se v tom snadno může najít.
A že je to i o požitcích a o jídle je pěkný bonus.
Těším se na další.

13.09.2017 5 z 5

První díl byl opravdu dobrý - ke konci se to už dosti opakovalo, ale dokážu si představit bezradného Landsmana, jak drží dítě za jednu nohu nad záchodovou mísou, poté co mu 3x potentovalo čistou plínu, rozpatlalo špenát po stěně a do elektrické zásuvky narvalo klíče od auta.
Je to odlehčená forma popisující mateřskou dovolenou českého muže.
Přečteno za 3 dny, hodinově asi za 7h.

13.09.2017 4 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Pro bezdětné nebo plánující děti to může být nebezpečné čtení, jelikož hrozí, že si to mateřství rozmyslíte.
Kniha je asi ze 3/4 laděna do negativní vlny, až na konci přichází jakési pozitivní obrození a čtenáři se uleví, že matka své dítě nespláchla do záchodu.
Trochu mi taktéž vadily vulgarity, i když si dokážu představit, že s věčně řvoucím miminkem zoufalé matky používají zoufalé výrazy.
Kniha se dala přečíst, svým způsobem byla i chytlavá, ale nemyslím, že bych se k ní vrátila.. I když kdo ví - mateřskou mám ještě před sebou.

13.09.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Celkem chápu úspěšnost autora a proč je tak In. Hodně mi připomíná Michala Viewegha - ale ne tím, že by ho kopíroval, ale tím, že při jeho knihách mám podobný pocit a taky nutkání je dočíst až do konce.
Přečteno i pokračování a těším se na další knihy.

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Knížku jsem si pořídila na základě jednoznačného zamilování knížek Štastní lidé..
Tento příběh je opět velmi dobrý a plyne naprosto přirozeně.
To paření kamarádů na začátku mi nebylo úplně blízké, ale zase já nikdy nebyla takhle divoká, takže nemůžu posoudit. Líbí se mi ten přerod v kariéristku a jak můžeme cítit prázdnotu hlavní hrdinky.
A samozřejmě budeme mít happyend (který by mohl být trošku delší..).

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Příjemně se čte, i když z počátku jsem si nebyla jistá typem příběhu.
Něco mezi románem a malinko hlubší úvahou - o dívce ze ,,zámožné" rodiny, která rebeluje a párkrát se nechá vyhodit z práce. O dívce, jíž otec nesnáší a ona se díky výchově naučila lhát a docela se jí to daří až do doby než se setká se Životem.

13.09.2017 4 z 5