Emily82 Emily82 komentáře u knih

Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

I druhý díl je skvěle humorný, zábavný a nenáročný. Možná mě bavil i více než ten první.

15.12.2020 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Eca mám ráda, novinářské prostředí slibovalo zajímavý příběh, ale přiznám se, že mě pak už ty konspirace tolik nebavily a čekala jsem lepší rozuzlení či větší zamotání příběhu.

20.08.2020 4 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Oddychovka na dovolenou.
Kniha je chvílemi vtipná, jindy smutná a dojemná. Někdy sladká jak z červené knihovny, jindy nutí k zamyšlení.
Výsledkem je zajímavý pelmel přečtený během chvilky. Ráda jsem knihu přečetla.

10.07.2020 4 z 5

Roaryho první den Roaryho první den neznámý - neuveden

Syn si ji pujcil v knihovně, přečetli jsme za jeden večer a šel spát. Příběh bez větší pointy, ale úsměvná kniha.

21.05.2020 3 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Zajímavá útlá kniha, která dobře vystihuje, jak se žije v kibucu či jiném obdobném zařízení.
Musím říci, že čtení to bylo hodně smutné a beznadějné. Lidé, kteří měli žít podle jejich ideologie pospolu jako jedna velká šťastná rodina, bojují s osamělostí (nebo už svůj boj vzdali).
Kniha je plná rezignací a nedává moc pozitivních vyhlídek do budoucna. Za mě jsem se utvrdila v tom, že jsem šťastná, že žiji, kde žiji a podle svého.

08.07.2019 4 z 5

Jako každá kniha osobnostního rozvoje je i tahle souhrnem moudrých myšlenek, které jsem si vzala k srdci, těch, které kolem propluly aniž by mne zasáhly, a těch, u kterých vím, že se jimi řídit nebudu či nechci.

12.02.2019 4 z 5

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Parádní kniha. Syn ji miluje a jelikož se mi líbí taky, nevadí mi, že se uspávání protáhne. Kniha milá, vtipná, kouzelná.

12.02.2019 5 z 5

Tato kniha mne zaujala tak mocně, že jsem začala tančit a toužím tančit dále tento spontánní tanec.

04.02.2019 5 z 5

49°27'45.249"N, 17°58'36.107"E 49°27'45.249"N, 17°58'36.107"E Anna Prstková

Poezii obvykle nečtu, je to proto pro mne hodně těžké hodnotit. Ono přečíst útloučkou knihu poezie, kde každá stránka má pár řádek, by se mohlo zdát jako nic. Přesto mi to trvalo několik dní, nezvládla jsem více než pár básní za den a pak jsem se k nim vracela.
Nedalo mi to a musela jsem si najít v mapách, kam ukazuje název knihy - do nemocnice ve Valašském Meziříčí? Proč? Asi další věc, která jde mimo mé poetické chápání, které se zastavilo u Hraběte a Skácela...
Objektivně mi některé básně neřekly vůbec nic, ale s některými jsem se dokázala i ztotožnit a více se nad nimi zamyslet.
I když má kniha jen nějakých 32 stran, víc bych asi nestrávila.
Bez hodnocení proto, že si nepřipadám jako člověk, který by mohl knihu hodnotit.

04.02.2019

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Otřesná výpověď ženy, která zažila krutost ze strany svých nejbližších. Nejhorší pro mne bylo, že opravdu nebyl nikdo, kdo by se jí zastal. Okolí bylo slepé, hluché.
Autorka musela být opravdu silnou osobností, když to přežila, postavit se jako dítko té vší krutosti.
Při čtení mne napadlo, kolik takových příběhů se odehrává tiše kolem nás a my je nevidíme nebo nechceme vidět.
Knihu je těžké hodnotit ze stylistického a jazykového hlediska, je to spíše vnitřní zpověď.

17.01.2019 4 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Největší zajímavost během čtení bylo zjištění, kdo je Fern. Jinak mne kniha zásadně neoslovila. Neurazila, nenadchla.

09.01.2019 2 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Kniha čtivá, má spád. Jediné, co bych vytkla, jsou velké historické nepřesnosti. Chápu drobnosti, ale že Zdislava zemřela dříve než nastoupil POII. mne zarazilo hned...Navíc nebyla bezdětná, měla 4 děti.
Byla to první kniha VV, kterou jsem četla, třeba budu příště shovívavější, třeba u jiných témat. Ale zrovna Zdislava mne hodně zajímá, tak jsem si toho všimla. :)

17.12.2018