Ema24 Ema24 komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě teda velké zklamání, ale zároveň otevření očí ohledně Nesba a za mě až moc přepopularizovaných knih. Podle recenzí mi měl Sněhulák nabídnou nepředvídatelný děj, od kterého se nebudu moci odtrhnou a po kterém mi bude běhat mráz po zádech, spoustu brutality a až skoro geniální zápletku.

Až na brutalitu to kniha nesplnila. Děj byl předvídatelný, a kdybych měla za každý svůj správný typ dostat padesát korun, byla by ze mě milionářka. Děj mi upřímně připadal jako jedno velké klišé.
Konec je kapitola sama o sobě. Ten raději ani nebudu komentovat.

Postavy mi taky připadaly nic moc, ale překvapivě mi nevadila ani jména ani jejich velký počet (za mě jich tam bylo pořád ještě celkem málo :)).
***
Abychom si rozuměli detektivky/thrillery mám moc ráda, obzvláště pak od Christie, ale tahle mi přišla pěkně špatná.
A pokud je tohle nejlepší kniha od Nesba tak se bojím, jak vypadají ty ostatní

06.06.2023 1 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moje v řadě třetí kniha od Ruty Sepetysové a já opět žasnu! Kniha, tentokrát nahlíží pod pokličku diktatury ve Španělsku. A já ji mohu pouze doporučit!

02.07.2022 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Knížku jsem začala číst kvůli povídce Ptáci (jako asi spoustu dalších :)) a vlastně jsem ani moc nevěděla do čeho jdu.
S jakou lehkostí plynula každá povídka a s jakou přirozeností dokázala autorka vyprávět i ty nejšílenější jevy, mi vyrazilo dech.
Knížka mě úplně pohltila a nemůžu jinak než ji doporučit i vám.

29.03.2024 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Povinná četba, která je velmi příjemná a nedá se jí odepřít nějaké to kouzlo.
Pro mě byla ovšem kniha mnohokrát zdlouhavá a neoslovila mě tak moc jako jiné knihy ze seznamu, které jsem již četla...

21.01.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Velmi příjemná kniha na odpočinek, dobře se četla a prostředí nádherné. Příběh je samozřejmě lehce předvídatelný, ale to se u těchto románů dá očekávat. :)))
Jediné, s čím mám problém je povaha hlavní hrdinky, je hrozně tvrdohlavá, nerozhodná a celkově mi přijde lehce natvrdlá...
Ale i tak se těším až si přečtu další díl!

25.04.2022 4 z 5