em75 em75 komentáře u knih

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Nikdy nečtu žádnou knihu 2x. Tuhle mám přečtenou už 3x a určitě ne naposledy. Chvíle čtení "rušily" jen výbuchy smíchu a od něj uslzené oči. Tuhle knihu prostě miluju..

01.02.2018 5 z 5

Štěstí se dá naučit : můj život bez strachů a bez rohlíků Štěstí se dá naučit : můj život bez strachů a bez rohlíků Karel Voříšek

Četla jsem od p.Voříška jako první knihu "Žij teď .." a byla jsem z ní nadšená. Po téhle jsem nijak nepátrala, když jsem ji ale objevila v Levných knihách, šla jsem do ní. Knihy se snažím vždycky dočíst, ale s touhle jsem hodně zápasila. Možná byla chyba číst před ní knihu, kterou jsem tady zmínila, ta měla hodně vysokou laťku.

01.03.2024 2 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Sagerovy (Ritterovy) knihy mám ráda, ale tahle mi proti nim přišla nejslabší.

03.06.2022 4 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Všechny to byly milé dámy a bylo hezké číst, že v sedmdesáti má život ještě šťávu .. Jen jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc zábavy a smíchu. Eddie mě už od začátku neskutečně štval a říkala jsem si, že není možné, aby s ním Jenny i nadále chtěla být. Taky se mi styl vyprávění zdál takový kostrbatý, nepřirozený. Ale možná je to jen můj pocit.

24.11.2021 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, taky jsem moc netušila, co od příběhu čekat .. Ale pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak to s Ellen a jejím Černým mužem dopadne. Vysvětlení pro mě bylo šokující. Trošičku mi to připomnělo knihu od S.Fitzeka "Pacient".

10.07.2021 4 z 5

Hotel García Hotel García Gabriela Bártová

(SPOILER) Na čtení jsem se těšila, protože miluju Korfu a ráda čtu o tom, jak někdo někde začíná žít nový život. Jenže tady ho v podstatě všichni začali žít až v poslední kapitole knihy. Taky mi přišla nereálná představa, že tam sami žijí a pracují děti 10-14 let. Jsem hodně zklamaná. Hvězdy za Korfu a to, že knihu napsala česká spisovatelka.

21.06.2021 2 z 5

Zvyknout si na Korfu Zvyknout si na Korfu Hana Anthi

Čtení to bylo zajímavé. Začátky, které netrvají měsíce, ale roky, myslím tím jejich bydlení, práci .. obdivuji paní Hanku, že všechny ty peripetie ustála. Myslela jsem si, že se dozvím i něco o jejich současném životě, aspoň nějaký dodatek, ale najednou je konec knihy. To mě hodně zamrzelo, protože se nejednalo jen o nějaké historky ze života. Taky jsem se moc nezasmála, spíš mi bylo v určitých momentech dost úzko, ale tohle možná vidí každý jinak. Korfu mám moc ráda a tak jsem se myšlenkami přenášela na všechna místa, která znám.

01.05.2021 3 z 5

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Na knihu jsem se moc těšila, ale měla jsem dost problém se jí prokousat. Dokonce jsem jednou zapřemýšlela o jejím odložení, a to je co říct, ale tohle nemívám ve zvyku a tak jsem ji dočetla. Obálka je krásná a podle upoutávky jsem čekala, že se zasměju. Jenže Poldi mi přišla už od začátku hodně trapná a vůbec mi nebyla sympatická. Ach jo. Obálka a Sicílie 1+1, proto nechci knize nějak ublížit hodnocením.

24.04.2021 2 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Kniha mě moc nechytla, nic překvapivého se nekonalo. Možná dám Harrymu a Maddie ještě jednu šanci a pak uvidím, jestli v sérii pokračovat.

02.04.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tohle téma se mi zdálo trošku jako scifi, ale na druhou stranu ohledně toho, co se teď děje s Covidem, spíš hodně nahání hrůzu. Ta představa, co všechno se dá vypustit mezi lidi. Theo se mi líbí v tom, jak si jde vždycky za svým ..

06.12.2020 3 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

Těšila jsem se na oddechovku, ale na mě to bylo všechno hodně složité. Korfu miluju, mám na něj taky skvělé vzpomínky, ale tahle kniha mě dost zklamala. Pořád jsem čekala, kdy se začtu a podařilo se mi to až posledních pár stránek před koncem. Skoro celou dobu mi bylo celkem jedno, jak hlavní hrdinky dopadnou, ale nejsem zvyklá nedočítat knihy, tak jsem to dala. Zdálo se mi to hodně chaotické, nedokázala jsem se vžít do myšlenek ani jedné hrdinky. Škoda. Za Korfu a ten konec 2*

10.10.2020 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Husí kůži jsem rozhodně neměla,i když ta představa protočeného bělma hezká nebyla. Divím se,že to otec nechápal,i když Hannu vyhodili z několika školek. To přeci mělo nějaký důvod. Byla jsem zvědavá,jak to nakonec dopadne,četlo se to celkem dobře. Ale ten konec! Vůbec mi to nepřišlo strhující. Manželé se mohli oddávat jeden druhému jako by se nic nestalo,jako by šlo jen o to žít jako kdysi. A závěr s Hannou .. ten to zabil.

24.06.2020 3 z 5

Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Antje Blinda

Přestože jsem se občas dost zasmála,čekala jsem trochu víc vtipných historek. I když bych spoustu hlášek z této knihy v letadle slyšet nechtěla.

09.06.2020 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Knihu jsem si koupila už jen z toho důvodu,že se část děje odehrávala v Postojné,kde jsem osobně nedávno byla. Jeskyně se mi moc líbily a obchůdek se suvenýry v podzemí mě samotnou moc překvapil. Tak jsem si místa,o kterých se tam psalo,dokázala vybavit v paměti. Příběh se mi líbil,říkala jsem si,jestli takový hajzl může vůbec existovat,ale určitě se takoví najdou. Jen je škoda,že nebyl nějaký epilog jak dopadly Petra a Sára a trochu mě zajímal i Dominikův život. Ale příběh byl zajímavý,napínavý a hltala jsem každou stránku. Přečtení nelituji,i když si od spisovatelky pravděpodobně další knihu nekoupím.

15.01.2019 4 z 5

Bonjour la France! - Rok v Paříži Bonjour la France! - Rok v Paříži Stefan Ulrich

Moc pěkná knížka,sice mi některé kapitoly nepřišly zajímavé,ale jiné to skvěle vynahradily. Chvílemi jsem se zasmála,jen mi trochu vadily nepřeložené francouzské výrazy. V myšlenkách jsem se přenesla do děje knihy a zapomněla na to,že je venku zima a sníh..

10.01.2019 4 z 5

Zabíjačka a iné rozkoše Zabíjačka a iné rozkoše Boris Filan

Filanovy knihy miluji už pár desetiletí. Často se u nich zasměji,ale nejčastěji cítím zvláštní pohlazení na duši. Tahle kniha plná povídek mě nezklamala. Můžu za ni jen poděkovat. Děkuji..

10.11.2018 5 z 5

Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Podle mě to není žádný hluboký příběh,napsáno trochu povrchně,třeba vztah se Salvou mohla víc rozvinout a taky jsem se trochu ztrácela v italských slovíčkách. Naštěstí to není kniha plná receptů,které stejně nikdy nepoužiji. Ale moc se mi líbilo,jak byla kniha vtipná a milá,mám z ní moc hezký pocit a v myšlenkách jsem opravdu strávila pár pěkných hodin v Itálii. Nejvíc mě dostala věta - .. máma mě pokárala za to,že se vrtám v nose a jím vlastní šušně,odpověděla jsem jí: "Proč mami?Mají moc kalorií?" - Řekla bych,že tohle si budu pamatovat hodně dlouho :D

24.04.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Od začátku napínavé,nemohla jsem se od čtení odtrhnout a čekala jsem,co bude Maya rozkrývat dál. Od začátku bylo jasné,že to v podstatě dopadne celkem dobře,ale konec mě zklamal. Čekala jsem něco víc,sice nevím přesně co,ale prostě něco víc. Ale přesto z ní jsem nadšená.

08.02.2018 4 z 5