em75 em75 komentáře u knih

Poprvé mám z Ládíkovy knihy smíšené pocity.Mám ráda jeho humor,líbily se mi popisy krajiny,zápasení s kolem,rozhovory s lidmi.. I když první,co jsme po příjezdu k dědovi na Slovensku,hned po pozdravu slyšeli,bylo "Čo budete piť a čo vám dáme jesť?",takže si to trochu dokážu představit.. přesto toho alkoholu v knize na mě bylo moc. Možná mi to vadilo,protože znám pár alkoholiků a nemám s nimi nejlepší zážitky,prostě mi to v knize vadilo a měla jsem z toho špatné pocity.Proto o hvězdičku míň,ale už se těším na další knížku (snad ze severu?).

22.06.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ani třetí díl mě nezklamal. Napínavé od začátku a Erika se mi tady asi líbila nejvíc. Žádné velké hádání a trocha romantiky.. Už se těším na další díly.

29.04.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Chviličku mi trvalo,než jsem se začetla,ale stálo to za to. Na Eriku jsem si musela zvyknout,ale nakonec mi byla moc sympatická. A (jako)že pochází z Nitry je pro mě osobně velké plus. Dokonce jsem se orientovala ve všech postavách v knize a to je na mě co říct :) Už začínám číst další Robertovu knihu a těším se na další..

25.02.2018 5 z 5

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

HPO znám velice dobře a určitě by si ji měli přečíst ti,kteří někoho s touto poruchou osobnosti znají,nebo dokonce žijí a těm,kteří jí trpí,trochu pomůže se v sobě vyznat. Asi v první půlce byly příklady nemocných lidí,všelijaká vysvětlení a popisy,druhá půlka knihy už byla složitější a podle mě pro laika celkem zbytečná,ale hodně mi tahle kniha dala.

02.02.2018 4 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Jak to napsat. Mám z tohoto dílu "rozpolcený" pocit. Asi první 2/3 jsem se pořádně ztrácela, nějak mi to nebrala hlava. Škoda, že jsem to začala chápat tak pozdě. Pak to mělo spád. Ale celkově jsem spíše zklamaná, protože jsem se na tento díl dost těšila. Tak jak píše ve svém komentáři Hella.

29.12.2023 2 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak to šlo samo, no ale potom .. bože tolik lidí, že jsem se je nejdřív zkoušela rozepsat na papírek, abych pochopila kdo co jak s kým, ale pak jsem se ztratila. Konec jsem naštěstí pochopila, ale byl to zmatek. Hodně, fakt hodně mě štvalo, jak Lottie pořád potřebovala pít a zobat prášky. Chtěla jsem téhle sérii dát šanci, další díly bych s touhle vyšetřovatelkou asi nezvládla.

20.05.2023 2 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Venku horko a detektiv nechal batoleti v autě pootevřená okýnka a šel pryč. Ach bože. Ale chudák chlap, sám na 3 holčičky, to jsem mu nezáviděla. Snad mě druhý díl bude bavit víc.

02.01.2023 3 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

"Nevadí, že dědeček ztrácí vzpomínky, protože my ostatní je ještě máme." Skvělý příběh. Mám od této spisovatelky dvě knihy a budu ráda, pokud vyjdou další.

02.01.2023 5 z 5

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Skvělá kniha, odpočinkově veselá. Evžena jsem si hned zamilovala a doufám, že bude pokračování.

03.06.2022 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Na knihu jsem se po Muffinech a Koláčcích moc těšila. Tahle je víc ulítlejší. Luca byl fajn, fandila jsem mu a přemýšlela, jak to všechno může zvládnout. Už tak měl průserů až až. Líbila se mi tam spojitost s kluky z prvních knížek. Jen tam na mě bylo moc výrazů, kterým jsem opravdu nerozuměla (a to mám doma 16ti letého kluka). A abych se přiznala, nemyslím to nějak zle, ale já osobně jsem měla velký problém s oslovováním Nix, i když na začátku knihy bylo něco jako varování. Jinak mám z příběhu moc hezký pocit, jen jsem na tuhle knihu asi už moc stará ..

20.02.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Do půlky knihy jsem čekala, až se začne něco pořádného dít. Pořád jsem nechápala, proč nadělají tolik povyku kvůli tomu, že by tam měl bydlet někdo, kdo spáchal takový zločin. Bylo to před mnoha lety, byla ještě dítě .. ale je to jen kniha. Naštěstí se to pak rozjelo a konalo se překvapení.

17.02.2022 3 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Nejsem vyloženě zklamaná, ale čekala jsem něco trochu jiného. Také bych knihu o několik desítek stran zkrátila, nemělo to takový ten šmrnc. A ten konec se moc nepovedl.

25.01.2022 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Líbily se mi krátké kapitoly a vyprávění z více pohledů. Hodně napínavá kniha, přemýšlela jsem, kdo je opravdu blázen. Jen ten konec mě malinko zklamal. Ten být trošičku jinak, dala bych plné hodnocení.

27.11.2021 4 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Tak nevím. V první kapitole Koupání jsem skoro brečela smíchy a těšila se na další podobné chvilky. Ale čím víc jsem se nořila do příběhu, tím víc mi bylo Saši líto. Možná byl nemocný, ale jeho babička by potřebovala dlouhodobou léčbu na psychiatrii. Podle mě hraniční porucha osobnosti a nevím co ještě. Chvílemi jsem se ještě občas usmála, ale určitě bych to nepřirovnala ke knihám o Forrestovi G. Každopádně je to silný příběh malého kluka a jsem ráda, že jsem se k té knížce dostala.

11.04.2021 4 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Měla jsem trošku strach, že se bude jednat o duchařinu. Ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Když si to tak představím .. je to zvláštní, ale stát se takové věci můžou. Knihu bych jen o několik stránek zkrátila, ale jinak perfektní.

29.03.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Potřebovala jsem něco na oddech a tohle bylo ono. Když si vzpomenu na moje mladá nevybouřená léta plná hledání toho pana pravého .. Jo, je to fajn knížka.

20.03.2021 4 z 5

Žena filmového kritika Žena filmového kritika neznámý - neuveden

Příjemné odpočinkové čtení, třeba k odpolední kávě. Jen pozor, občas hrozí vyprsknutí smíchy .. Obdivuji tenhle druh humoru, životního "nadhledu" a tolerance paní spisovatelky. A ta obálka se fakt povedla.

03.02.2021 4 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Pěkný oddechový příběh. Kniha je pro čtenáře od 11 let, proto jsem ji v knihkupectví nemohla najít. Ale určitě si ji rádi přečtou i dospělí, kteří se chtějí předvánočně naladit a vypnout myšlenky.

12.01.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přečteno během chvíle, nedalo se od knihy odtrhnout. Napínavé, ale přesto mi tam něco trošku chybělo .. nebo přebývalo ..?

16.11.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První dvě knihy mě nadchly,ale tahle byla trochu zklamáním. Četlo se mi to hezky,čekala jsem na vysvětlení,ale ten konec mě zklamal. V jednu chvíli mě napadlo,že to tak bude,ale že je to tak doopravdy jsem nečekala. Zdá se mi to spíš dost nereálné.

22.07.2020 3 z 5