Ellis03 Online Ellis03 komentáře u knih

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tohle byl super závěr série. Líbilo se mi, jak to hezky plynulo. Stalo se tam toho vážně hodně, ale autorka to tam tak nasypala ze nebyl prostor na sáhodlouhé popisky a zbytecne plkani. Ale zase nemohu říci, ze by mi něco z toho přišlo nedostatečne popsané. Proste za mě naprosto ideální. Jen mě v tomto díle strasne rozcilovala nezralost hlavních hrdinu. Ač už tam mnozí byli v podstatě dospěli, tak se v některých situacích (hlavně těch osobních) chovali hůř, jak děti. Sice cestují po celém světě, zabíjejí nepřátele a zachraňují svet, ale nedokážou si proti sobě stoupnou a říct si co se jim stalo, co si mysli a jak se cítí, nebo nedej boze co k sobě cítí. To Kivy vzdychani, jak je strasne hrozná a jak ji nikdo nemůže mít rad bylo vážně otravne. Ale chapu - je to young adult literatura. Každopádně dopadlo všechno Dobre a všichni jsou šťastní takže já jsem spokojena :)

12.05.2024 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Taková přehlídka těch nejhorších možných scénářů, co vás mohou v životě potkat. Velký plus knihy je její ctive zpracování. To, ze se čte sama a to, jak se hrdinka se vším popere, za tím toxickym udela čáru a začne znovu, jsou věci, co se mi na knize libily. Jinak bych ji ale zhodnotila jako spise depresivní čtení. Mám raději knihy jako je Knihonos, která se sice také dotkne spousty životních témat, ale spise hladi člověka po dusi. U čtení Vesnicanky mě spíše provázely myšlenky typu - to snad ani není možné, ze by někdo dobrovolně takovou dobu setrvával v takovém neutesenem životě.. - jsem moc rada za to, ze mám, to co mám a věřím tomu, ze bych to nikdy nenechala zajít ani z daleka do takoveto hrůzy.

03.08.2023 4 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Naprosto úžasné zpracování osudů naprosto neuvěřitelne hrdinky. Klobouk dolu před vším, co dokázala a klobouk dolu před autorkou, která sesbírala všechny informace a dala z nich dohromady tento zajímavý a čtivý příběh.
Mou romantickou duši moc nepotěšil konec, ovšem tak to bohužel v historii dopadlo. Nicméně mě potěšila romantická linka. Líbilo se mi, ze tak má ctenar možnost poznat hrdinku až do hloubky duse. A nepochybuji o tom, ze byla opravdu taková razna, silná a duvtipna, jak byla v knize popsána. Protože jinak by nemohla dokázat, co dokázala. Za mě plný počet a urcite doporucuji!

24.07.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Tohle bylo krasne a mile. Plne emocí. Mám rada knihy, které se tváři jako čtení pro děti, ale přitom dospělého čtenáře pohladi po dusi a dovedou ho k zamyšlení. Nedovedu si představit, jak by tento příběh vnimal dětský ctenar. Já už dávno ditetem nejsem ale přijde mi, ze byl teď ten pravý čas si ji přečíst. Ze jsem ji teď opravdu porozumela a dostala z ni to všechno co obsahuje.
První polovina byla krásná, i když smutná. O osamělosti a koncích.. ale také o lásce a sile přátelství. potom byla část kdy byla hlavní hrdinka priserne sobecka a umanuta - ale asi to k hledání sebe sama a své cesty patří. A konec byl, za mě, nádherný. Lepe to dopadnout snad ani nemohlo.

21.06.2023 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Taková hezká zimní pohádka pro dospělé.

30.03.2023 5 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Ze začátku jsem moc nevěděla co od knihy očekávat. Ale někde ve třetině jsem se zacetla a nemohla se odtrhnout. Bylo to vážně moc hezké a ctive. zpracování bylo naprosto originální. Autorka senzačně dokázala formou E-mailu zasvetit do toho, co se odehrává v současnosti a brilantně to propojit s minulosti. Vlastně to jsou tři romantické příběhy, které ale něco spojuje. Za mě to bylo skvěle a jako celek se mi to moc líbilo.

15.01.2023 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Bylo to ctive a bylo to zajimave. Líbilo se mi, jak to bylo napsané a množství hlavních postav mi vůbec nevadilo. Naopak díky tomu, ze jich bylo tolik, měla kniha takový široký zaber. Nebylo to pouze o zážitku koncentračního tábora nebo pouze o ukrývani. Bylo tam od všeho trochu a tak akorát. Bylo zajimave, ze kniha vykreslovala jak postupný příchod války, tak její prubeh a dopady na zidy, které stále pritvrzovaly.
A také se mi líbil až skoro neuvěřitelně šťastný konec. A fakt, ze to cele je podloženo skutečnosti, tomu dodal ještě další rozměr.

04.11.2021 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Moje srdeční záležitost. Jako děti jsme nesčetněkrát slyšeli audio nahrávku. Teď jsem se konečně i dopracovala k tomu si přečíst knihu. A moc se mi to líbilo. Bylo tam toho o mnoho víc a byl to zážitek.

17.08.2021 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Další silný příběh. Tentokrat už se dětská najivita téměř vytratila a nahradil ji rozum a neuvěřitelná sila osobnosti! Opět krasne a citlivé popsáno jak se dite vlivem prekonanych hrůz zoceli a dokáže si poradit i v těch nejvypjatejsich situacích. Zachovat rozvahu, chladnou hlavu a když je to nutne, tak se dokonce postavit do role dospělého a převzít zodpovědnost za druhé… hrozne tema, ale moc hezky zpracované a Autor i Felix mají můj obdiv.

24.06.2021 5 z 5

Zatím jediná aristokratka, kterou jsem četla. Ale jsem spokojena. I když podle hodnocení to má být nejslabší díl, mě se to líbilo.

18.12.2020 4 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Ani bych nerekla, ze je to kniha pro mladší čtenáře. Určitě ne jenom pro ně. Četla se moc Dobre. Od začátku do konce byla napínavá a těším se na další díl.

01.02.2020 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nejsem si úplně jistá, jak knihu ohodnotit. Rozhodne to bylo zajimave čtení a určitě ne prave jednoduché. Některé části mě skoro nebavily a připadaly mi zbytecne. Většina knihy byl takový - rekneme - chaos. A na konci se to cele tak nějak začalo propojovat a dávat dokonalý smysl.
Klobouk dolu před obrovskou fantazii a pospojovanim celého pribehu autorky. Třeba to všechno opravdu kolem nás funguje. Stačí se odprostit od hmotného. :) hodnotim něco mezi 4-5 hvezd. 4 proto, ze pro me nezazivnych pasáži tam bylo hodně, 5 za příběh jako celek.

24.02.2024 4 z 5

Ve vlčím doupěti Ve vlčím doupěti Anna Starobiněc

Utla kniha, která se tváři, jako literatura pro děti - já osobne si myslim, ze děti ji ani zdaleka nedokážou docenit. Jinak za mě je naprosto skvělá. Vtipná, genialni. Ty narážky - rozdělení roli zvířat (například ohledavac mrtvol), ty pokrmy - vlk a prave hriby - já jsem nadšena. A určitě se ke knize ještě rada vratim. Naprosto originální detektivka :) a rozhodne doporucuji!

27.08.2023 5 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Za mě to bylo pekne a velmi zajimave čtení. Sice tam bylo par okamžiku, kdy prechod mezi vzpomínkami a soucastnosti byl tak rychlý a nejasný, ze mi chvíli trvalo se zorientovat, ale to je jen detail. Jako celek jsem byla spokojena. Určitě zkusím i další knihy autorky.

16.05.2023 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Za mě to bylo zajimave čtení. Fascinující kontrast mezi tím co vnímáme jako standart a tím, kdyby jsme vlastně nic z toho neznali. A ten svět na mě působil jako genialni sbírka autorcinych nápadu. Myslím, ze si s tím poradila skvěle. Jsem zvědavá co mě ceka v dalších dílech.

11.04.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Za mě, skvěle odvedena práce spisovatele i překladu. Myslím, ze krasne vystihli atmosféru doby i okolnisti a jsem moc rada, ze mi někdo takovouto formou Jacka Rozparovace přiblížil. Bylo to opravdu ctive a napínavé i když místy byly podrobnosti poněkud nechutné. Ale určitě se těším na další díly.

05.10.2022 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Mě se příběh moc líbil. A také se mi moc líbilo grafické zpracování knihy. To bylo samo o sobě naprosto kouzelné.
(A velmi osvěžující mi přišlo i to, ze se nejedna o sérii a ani o 600 strankovou bichli :) )

09.05.2022 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Přesně taková příjemná pohádka, jakou jsem chtela. Žádné prehnane natahování a prekombinovavani prostředí jako v jiných reteilinzich. Já jsem spokojena.

29.04.2022 5 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Já jsem z teto knihy nadsena. Rozjezd byl sice trosku delší, ale uznávám, ze to asi bylo pro ucelený příběh důležité. Každopádně kniha mě bavila. spousta ´zahad ´ mi tedy byla jasná o hodně pred tím, než na to přišla Briony, ale ani to mi nevadilo. Četlo se to samo a já se těším na pokračování.

11.04.2022 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Tohle byl velmi silný příběh. A smutný. Ale i krásný… díky zapojeni fantasy prvku dostává i pohádkový nádech, který zmírňuje tu hrůzu skutečných události, ale tím se pro mě stal ještě zajímavějším. A musím říci ze i doslov autorky byl krásnou tečkou.
Určitě doporucuji.

16.03.2022 5 z 5