elli09 elli09 komentáře u knih

Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Alexander Dorin

Švajčiarsky autor, ktorý sa 14 rokov zaoberá masakrom v Srebrenici a krvavým balkánským konfliktom. Ukazuje nám druhú stranu ako to bolo a nie ako nám to už 20 rokov prezentujú média, západ a USA. Nie, nebolo zavraždených 8000 moslimov v Srebrenici ale 2000 moslimov padlo v boji pri obrane Srebrenice. Celý konflikt je vyvolaný zo strany USA a NATO, aby mohli zahájiť bombardovanie Srbska. A v knihe sa píše ako brutálnym sposobom vraždili Naserovi hrdlorezi obyčajných Srbov v Bosne. A to sa nerieši, to sa zametá pod koberec.

20.06.2014 5 z 5

Zemři, blázne Zemři, blázne Karl Zuchardt

Kniha ma prekvapila. Našla som ju v domácej knižnici po predkoch. Čakala som nudu a nezáživnosť a bola som milo prekvapená. Kvalitne vystihnutý stredovek s despotickým anglickým kráľom. Autor sa pridržuje historických udalostí a postáv. Kto má rád historické romány, rozhodne doporučujem. Kniha nesklame!

21.02.2012 5 z 5

Blázen do Napoleona Blázen do Napoleona Takaši Atóda

Zvláštne mrazivé poviedky. Rozhodne by som ešte chcela prečítať i ďaľšie knižky od tohto spisovateľa ale bohužiaľ nie sú k dispozícii

02.04.2012 5 z 5

3x Provence 3x Provence Peter Mayle

Pri tejto knihe sa rozlúčte s diétou. Pripravte sa na zvýšený apetít a chuť piť víno, príp. rovno odcestovať do Provensálska :-)

29.08.2016 5 z 5

Nebezpečí pravdy Nebezpečí pravdy Sidney Sheldon

Príšerný brak, stále sa opakovalo to isté. Príbeh o trafenej reportérke, ktorá si adoptuje postihnutú sirotu zo Sarajeva a namiesto toho aby sa venovala adoptívnému synovi, pátra po vyvraždenej rodine. Zaujímavé z pohľadu američana je to, že Rusko je zlé a USA len to naj naj. A naivná reportérka sama na všetko príde...

07.07.2014 1 z 5

Život s Picassem Život s Picassem Françoise Gilot

Svieži román ako košík čerešní, ktoré Picasso priniesol žene ktorej dvoril. Výpoveď silnej ženy ktorá ako jediná dokázala opustiť veľkého Picassa. Inak to bol on, kto ženy opúšťal.

15.06.2014 5 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Knihu čítam pre 3 ročnú dcéru. Výborná, dobré postrehy zo života i humor. Akoby som videla svoje detstvo

04.02.2013 5 z 5

Knihkupec v Kábulu Knihkupec v Kábulu Åsne Seierstad

Výborná kniha, kde sa dozviete ako fungoval život v Afganistáne po páde Talibánu. Pre nás nepochopiteľný život, pre nich tak prirodzený

07.11.2012 5 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Kniha, na akú sa nezabúda!!! Márne hľadám inú knihu od tejto úžasnej autorky a bohužiaľ zatiaľ nič :-(

10.06.2012 5 z 5

Opuštěné nádraží Opuštěné nádraží Jennifer Johnston

Nádherný príbeh o láske medzi dospelými ľuďmi v pozadí krutého terorizmu

05.03.2012 5 z 5

Jak daleko k Babylonu Jak daleko k Babylonu Jennifer Johnston

Krásna kniha o írskom detstve z krutej reality. Jednoznačne doporučujem!

05.03.2012 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Ďaleko viacej ma tu bavila čítať minulosť ako prítomnosť. Minulosť bola taká dramatická a farebná a prítomnosť jednotvárna a fádna. Veľký kontrast...

05.03.2012 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Chaim Potok

Tento prvý diel sa mi moc páčil aj keď je to ťažšia literatúra a dosť sa zaoberá judaizmom, čo je pre mňa ako nežidovského laika trochu náročnejšie. Inak dobrá knižka.

19.02.2012 4 z 5

Noc jaguára Noc jaguára Michael Gruber

Super kniha, má magické kúzlo, dýcha z nej tajomný prales južnej Ameriky...

19.02.2012 4 z 5

Nahá krutost Nahá krutost Colleen McCullough

I keď je to moja obľúbená autorka, detektívky nie sú jej silná stránka. V 50-tej strane som uhádla násilníka. Celkovo som knihu od nudy nedočítala.

15.06.2014 1 z 5

Texasville Texasville Larry McMurtry

Najlepší humoristický román, ktorý som čítala. Je tam veľa erotiky, človek má dojem že celý život sa točí len okolo sexu. Jednoznačne za prečítanie doporučujem.

15.06.2014 5 z 5

Údolie rozhodnutia Údolie rozhodnutia Marcia Davenport

Vynikajúca rodinná sága, ktorú si pamatám aj po rokoch

14.06.2014

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Dosť naivná a povrchná kniha. Binchy mám rada ale toto ma sklamalo.

19.10.2013 2 z 5

... a Bůh osiřel ... a Bůh osiřel Břetislav Olšer

Výborná kniha z pera českého žurnalistu. Odkrýva nám vznik Izraela od druhej svetovej vojny, vojny, terorizmus až po súčastnosť. Kniha sa odohráva z pohľadu Josepha Bachara a nemeckého žurnalistu Ralfa Wagnera. Ten prvý je český žid, ktorý prežil holocaust v Osvienčime a ten druhý je vnuk nemeckého nacistu.
Kniha je vysoko profesionálne písaná svojími postrehmi, napr. o tom, že 11. september 2002 nevyvodili USA adekvátne následky čo sú bežné v Európe, napr. demisia amerického prezidenta, či prezidenta CIA. I to že 14 atentátníkov z 19 bolo saudsko-arabského občianstva a voči SAE nevyvodili USA žiadne následky. Prečo asi? Ropa, ekonomika, peniaze...

04.02.2013 5 z 5

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Napínavý thriler, po ktorom som dostala chuť na ďaĺšie knihy o Izraeli.

05.12.2012 5 z 5