Texasville

Texasville https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73571/texasville-73571.jpg 4 19 4

Tragikomický obraz života obyvateľov malého texaského mestečka Thalia uprostred osemdesiatych rokoch premietnutý do slastí a strastí rodiny Duana Moorea 48-ročného naftárskeho zbohatlíka na prahu bankrotu.

amigo17
04.09.2023 3 z 5

Bolo to vtipné, v prvej časti viac ako v druhej. K záveru mi to už prišlo dlhé a keď som dočítal, mal som dojem, že je to bolo ukončené bez nejakej pointy. Larry písal písal písal a zrazu si povedal "a ďalej už nepíšem.."

3nitka
22.01.2016 5 z 5

Výborná vtipná kniha. Rada sa k nej občas vraciam. Hlavný hrdina Duane je mimoriadne sympatický a celá jeho rodina je trocha šibnutá. Odporúčam na zlepšenie nálady.

elli09
15.06.2014 5 z 5

Najlepší humoristický román, ktorý som čítala. Je tam veľa erotiky, človek má dojem že celý život sa točí len okolo sexu. Jednoznačne za prečítanie doporučujem.

Agi
14.08.2012 4 z 5

Príbeh mestečka na okraji texaskej púšte, ktoré v sedemdesiatych rokoch minulého storočia zažilo náhly rozmach po objavení nálezísk ropy. Kvôli nízkej výťažnosti vrtov a poklesu cien ropy na svetovej burze bol však jeho rozmach len krátkodobý, a tak sa obyvatelia rezignovane zmierujú s náhlymi krachmi a pripravujú aspoň oslavu storočnice založenia mestečka.

Z pestrého, bohato zaľudneného deja s množstvom skvele vyprofilovaných, neraz pitoreskných postavičiek je zrejmé, že autor si písanie s chuťou užíval a svojich hrdinov potmehúdsky pošťuchoval do množstva bizarných situácií na rozhraní komickosti a tragiky.

Román je dôkaz o tom, že aj o nenaplnených očakávaniach a najrôznejších rozčarovaniach / manželských, podnikateľských, rodičovských ... / možno písať nanajvýš duchaplne a zábavne.

80. léta 20. století Texas

Larry McMurtry