EllenQa EllenQa komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Pořád nemůžu uvěřit, že tak dobrý příběh stvořila česká spisovatelka. První díl mě nesmírně bavil, ten druhý mi sice ze začátku přišel slabší, ale druhá polovina mi to bohatě vynahradila! Nesmírně se těším na další díl a doufám, že bude stejně dobrý, ne-li lepší, než předchozí dva! P.S. Tahle fantasy série se nejspíše umístí na vrchních příčkách mého pomyslného žebříčku.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Příjemné překvapení od české autorky. Zhltla jsem to během víkendu a hned v pondělí musela do knihkupectví pro druhý díl, který mě snad nezklame.

29.05.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

I přesto, že je to hodně stará kniha (a já ji vlastně našla u dědy na půdě :D), musím říct, že se mi strašně líbí. Miluji sci-fi romány a fantasy a tahle kniha mě opravdu bavila! Když jsem se pak podívala na film, tak jsem se zhrozila! Takhle spackat tak úžasnou knihu, to je zločin! Konec knihy mě sice trochu zklamal (chybělo zakončení a vlastně i rozuzlení), ale i tak je to úžasné čtení!

22.06.2015 5 z 5

Neskutečný..asi to ve mně zanechá dlouhodobé následky :D Tahle knížka je prostě zážitek.

05.08.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ačkoliv jsem ji neměla v plánu číst, musela jsem kvůli povinné četbě a rozhodně toho nelituji! Originálně zpracovaná, čtivá a smutná kniha, kterou jsem přelouskala za pár dní. Nedalo mi to a podívala jsem se i na film, který se mi vůbec nelíbil a bylo pro mě těžké ho vůbec dokoukat. Někomu film přijde stejně dobrý jako kniha, ale mně tedy rozhodně ne! Film s knihou nelze srovnávat.

Dcera Dcera Kiera Cass

Na začátku mi Eadlyn přišla opravdu hodně namyšlená, sebestředná, sobecká a rozmazlená..ke konci se sice trochu změnila k lepšímu, ale stále je mi její chování trochu protivné...nicméně knížka je hezká (i když jsem se s hlavní hrdinkou neztotožnila)..a co se týče kandidátů v selekci, tak tam se mi nejvíc zalíbil Kile..Kile je fajn, ale Erik je prostě přesně můj typ, škoda jen, že není jedním z kandidátů..Předešlé díly se mi asi líbili o něco víc, America mi byla mnohem bližší, než Eadlyn..každopádně, pokud bude nějaký další díl, nejspíš si ho koupím a budu tiše doufat, že se Eadlyn změní ještě více k lepšímu a že si nakonec i někoho vezme..

24.07.2016 4 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Joseph Delaney

Před chvílí jsem knížku dočetla a musím říct, že je úžasná! Jen je škoda, že jsem jako první viděla film a až potom četla knížku. Knížka je úplně jiná než film, je tam hodně akce a dobrodružství. Toma bych rozhodně v knížce netipovala na 13let. Tolik odvahy bych nenašla ani v dopělých lidech. Rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější knížky!

08.06.2015 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Ačkoliv mi čtení trvalo o něco déle, než u Smrtky, líbil se mi tento díl o něco víc. Konec knihy byl jedním slovem nečekaný. Samotný závěr mě velice překvapil a skončila jsem s rozpolcenými pocity. Rozhodně je to kniha plná zajímavých úvah a člověka nutí se občas zamyslet nad svým vlastním životem, což mě nesmírně baví.

20.06.2019 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Začátek se mi četl docela těžko, ale pak se to rozjelo a já jsem celou knížku přelouskala asi tak za tři hodinky. Hodně originální téma a velice dobře zpracované Teď hodlám číst druhý díl, tak snad mě nezklame.

10.07.2015 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Podle recenzí jsem se domnívala, že budu číst něco převratného a dokonalého, proto jsem byla z první třetiny knihy trochu zklamaná - hlavně co se týče vnitřní charakteristiky postav, zjednodušeně řečeno jsem si k nim těžko hledala cestu. Nicméně postupem času jsem se do toho dostala a musím říct, že je to vskutku výjimečná kniha plná zajímavých myšlenek. Poslední stovka stran mě nesmírně bavila a určitě se v nejbližší době vypravím do knihkupectví pro druhý díl!

02.06.2019 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tenhle díl mě úplně dostal. Je mnohem akčnější, než předchozí dva díly a to postupné odhalování pravdy a minulosti je dech beroucí. Stěží jsem se mohla od knížky odtrhnout a tak není divu, že jsem ji přelouskala cca za tři dny. Skláním se před autorkou, která má tuhle sérii opravdu dobře promyšlenou. Skláním se taky před jejím stylem psaní, dokáže opravdu dobře popsat jednotlivé postavy a pocity. Nevím, co k tomu dál psát, takže jedním slovem: geniální.
Tenhle díl ve mě zanechá mnohem větší odkaz, než-li ty dva předchozí.

30.12.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Na knížku jsem byla zatraceně zvědavá a když to porovnám s filmem, musím opravdu pochválit zpracování filmu, protože se to opravdu podobá knižní předloze a z filmu mám téměř stejné pocity jako z knihy (ale i tak je knížka o něco lepší)..Celá kniha pro mě byla hodně emocionální a ke konci mi už jednoduše tekly slzy, takže jestli si knihu hodláte přečíst, nezapomeňte na kapesník..

01.01.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Přečetla jsem ji za pár hodin, ale nenechte se zmást...Tahle knížka je mnohem složitější než první díl a musí se u ní více přemýšlet, aby jste pochopili o co vlastně jde. Já osobně ještě stále nechápu pár částí..Když to shrnu, tak první díl byl mnohem lepší, záživnější..Občas mi připadá, že Triss mění každou chvilku názor, jednou jí něco vadí, pak si uvědomí, že je to vlastně dobré a pod. A docela mě to mate..Někdy mi ta Triss leze i na nervy a to je možná důvod, proč mi tahle série nepřirostla k srdci tak dobře, jako např. Hunger Games..Každopádně si hodlám přečíst i další díl..

17.10.2015 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Za mě trochu nadbytečná kniha, která mi nepřinesla nic nového. Nečekala jsem žádné velké akce jako v předchozích dílech, ale i tak jsem zklamaná. Vlastně ani nechápu účel téhle knížky/novely, popisy sexu obalené v nic neříkajících dialozích na pozadí oslavy slunovratu... Asi bych se bez toho obešla.

26.06.2019 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Musím říct, že tenhle díl byl chaotičtějčí, než první díl. Druhá polovina knížky a hlavně konec knížky mě opravdu překvapil a všechno mi najednou začalo dávat větší smysl. Myslela jsem si, že se mi tahle série nedostane pod kůži (hlavně proto, že je mi hlavní hrdinka v některých situacích dost nesympatická), ale vypadá to, že se tak brzy asi stane. Co se týče milostného trojúhelníku, rozhodně jsem na straně Chaola, byl mi sympatický už v prvním díle, a co se týče Doriana, v tomhle díle ho mám sice mnohem radši než v prvním, ale i tak..Chaol je jen jeden :D

27.12.2016 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Nevím co napsat. Takže to zkusím shrnout: knížka je čtivá, dobrodružná a když pominu podobu v první části s jedním nejmenovaným seriálem, je to i originální téma..nicméně si ale myslím, že se nad knížkou vznáší mnoho otazníků, stále jsem se z knihy nedověděla, jak to vlastně s tou časovou smyčkou je, jak přesně funguje a to mi dost ruší jinak dobrý dojem z knížky.. Taky je to trošku chaotické a já se v textu občas i ztrácela...Nakonec bych jen chtěla napsat, že i přes ty nedostatky se mi knížka líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. A rozhodně si nemyslím, že by to byla taková katastrofa, jak to mnozí popisují ve svých komentářích..

10.08.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Začátek slibný, konec o trochu horší. Nevím proč, ale Dorian je mi v knize nesympatický, takže u těch romantičtějších scén jsem tak trochu trpěla :D..nicméně je to dobrá knížka, ale že bych z ní byla na větvi, to asi ne.

10.08.2016 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nejlepší díl byl podle mě ten druhý, tenhle byl taky celkově dobrý, ale nemělo to takovou šťávu jako předešlý díl..Každopádně je to úžasná trilogie (na můj vkus mnohem lepší než třeba Divergence), i když na Hunger Games to rozhodně nemá..Thomas je hodně zvláštní kluk a někdy úplně nechápu jeho myšlení, ale i tak se mi zažral pod kůži a na tuhle sérii budu myslet ještě hodně dlouho..Tenhle díl je sice nejslabší, ale i tak si tuhle knihu ráda vystavím na poličce..

01.01.2016 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Na můj vkus se ten příběh ze začátku hrozně táhl a pak najednou BUM a stalo se, co se stalo...nevím, co si o tom myslet, na jednu stranu se mi líbilo, na druhou stranu si připadám ochuzená. A taky se mi hrozně pletli pohledy Tris a Tobiase..Čekala jsem, že to bude něco, z čeho si sednu na zadek..téma revoluce by mě přece nemělo nechat vydechnout, ale to se tady nestalo..

05.11.2015 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Já jsem byla z knihy docela zklamaná...bylo kolem ní hrozné haló a tak jsem si myslela, že je to prostě něco úžasného...po přečtení mám trochu rozpolcené pocity, na jednu stranu se mi ta knížka líbila a jsem z ní nadšená, ale na druhou stranu mi ta knížka jde proti srsti..některé věci, které Tris dělá/říká mi jednoduše nesedí a nedávají mi logiku...Nejspíš jsem od ní prostě čekala víc, myslela jsem si, že to bude něco nového, ale ono ne..opět tam byla předvídatelná milostná zápletka (která bývá téměř v každé třetí knížce úplně stejná), události se dali snadno předpovídat..Ale abych jen nekritizovala, tak musím knížku pochválit, že mi dodala trochu odvahy :) Nikdy jsem nebyla jako Tris v knížce, odvážná a statečná, ale tahle knížka mi trochu posunula úhel pohledu..Ale pro mě je stále lepší knížka např. Hunger games..

13.10.2015 4 z 5