ElizPetrova ElizPetrova komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak i já jsem se nakonec dostala k této snad všemi opěvované knize. Musím říct, že se nejedná o příběh pro slabší povahy.. měla jsem z ní dokonce i noční můry.. příběh je místy opravdu brutální, až se mi dělalo zle od žaludku.. je mi jasné, že hrůzy v knize se ve skutečnosti děly a že není dobře před tím přivírat oči.. ale co je moc, to je prostě příliš.. kniha pro mě byla opravdu náročná na psychiku.. nicméně nějak jsem se přes veškeré ty hnusy nemohla sžít a soucítit ani s jednou z hlavních postav.. pokaždé, když jsem začínala mít naději, že to přeci jen musí s některými hrdiny dopadnout lépe, nestalo se tak.. kniha na vás na konci zanechá pocit sklíčenosti, úzkosti a zoufalství.. nemyslím si, že jsem někdy četla brutálnější knihu z tohoto prostředí.

14.05.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, četla se snadno, nicméně nějak jsem se nemohla vžít do hlavní hrdinky Anny a tak nějak mě čtení jejího příběhu nechávalo poměrně chladnou.. asi se tím budu lišit od většiny ostatních.. avšak přečíst si ji určitě doporučuju, nezabere to tolik času a i přesto, že ji nehodnotím úplně nadšeně, nenudila jsem se.

07.05.2021 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Naprosto nádherný příběh o přátelství mezi ženami, odvaze, lásce, knihách a knihovnicích :) vše zasazené do dechberoucí krajiny. V určitých částech jsem i plakala. Úžasná kniha!! Vřele doporučuji.

21.04.2021 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Deníček moderního fotra 3 v podání Filipa Švarce jako audiokniha je prostě skvělá, humor autora je přesně dle mého gusta! Doporučuji, když chcete relaxovat a od srdce se zasmát. :)

16.04.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Toto je opravdu taková ta jednohubka, u které člověk nemusí přemýšlet, dobře se čte a odsýpá to. Někdy celkem vtipná, někdy mi rádoby vtípky bohužel moc vtipné nepřišly, nicméně svůj účel to splnilo. Člověk se u toho odreaguje a nemusí nad ničím přemýšlet.

13.04.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Miluji ten konec, pro někoho možná moc pohádkovské, ale já jsem si takový konec hrozně moc přála!! Těžko se mi loučí s hlavními hrdiny, klidně bych uvítala i nějaké pokračování jedné nejmenované čarodějnice.. :D Tato série se řadí k mým nejoblíbenějším a určitě si ji v budoucnu znovu přečtu. :) Nádherné, emotivní, dechberoucí! Ani mi nepřišlo, že má kniha téměř 1000 stran.

12.04.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Když jsem po dočtení předchozí knihy zjistila, že tento díl se bude věnovat příběhu Chaola a Nesryn, přistupovala jsem k ní značně skepticky.. nicméně autorka mě opět nezklamala, poskytla nám příběh z jiného úhlu pohledu odlišné země, přinesla nové, zajímavé postavy a musím říct, že při čtení posledních zhruba 200 stran jsem sotva dýchala.. :D Opět naprosto úžasné! Pomalu ale jistě se blíží konec a já vůbec netuším, co budu dělat, až toto velkolepé dobrodružství skončí. Pomalý rozjezd knihy, kde se čtenář seznamuje s trochu jiným světem a jinými postavami mi vůbec nevadil, ba naopak. 5/5 bez debat

27.03.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím můj nejoblíbenější díl ze série. Neskutečně čtivé.. objevuje se zde plno nových a zajímavých postav, flashbacky super. Nemám co vytknout! :)

22.02.2021 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl série se mi líbil o něco více než druhý, byl plný zvratů a tajemna.. Hrozně moc fandím Chaolovi, tak uvidíme, jak to dopadne.. :D Už se moc těším na další díly! :)

13.02.2021 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělý začátek série od této skvělé autorky, bylo mi jasné, že mě nemůže zklamat. Těším se na pořádnou jízdu!

06.02.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak tohle byla pecka!! Sarah J. Maas prostě umí! Úžasný, čteno jedním dechem od začátku do konce.

27.01.2021

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Skvělá kniha! Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, autorčin styl mě vtáhl ihned do děje a moc hezky se to četlo od začátku do konce. Jasně, je to romantika jak blázen, ale svůj účel to splnilo a moc se mi to líbilo. :)

14.01.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Škoda stylu vyprávění, bylo to docela zmatečné a nečetlo se to úplně nejlépe.. i přesto kniha zachycuje velmi silný příběh z osvětimského prostředí z pohledu netradiční hlavní hrdinky. Kniha se mi celkově docela líbila, nicméně podruhé už bych ji nečetla.

07.01.2021 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nádherná kniha, četla se sama. Na konci knihy i ta slzička ukápla. Doporučuji!

03.01.2021 5 z 5