ElizabethB ElizabethB komentáře u knih

Náhodné úvahy Náhodné úvahy Elena Ferrante

Nič extra, ale myšlienky zaujímavé.

22.12.2019 3 z 5

Na dne duše Na dne duše Juraj Ďúran

Veľmi zaujímavá kniha poviedok.

21.12.2019 4 z 5

Mám malý kúsok raja slabých Mám malý kúsok raja slabých Stanislav Háber

Opäť nesklamala! Mám tieto básne fakt rada.

29.11.2019 5 z 5

Dedičstvo Dedičstvo Peter Kalva

Dosť dobré a drsné. Odporúčam. :)

29.11.2019 4 z 5

Nechce sa mi pracovať Nechce sa mi pracovať Guillaume Apollinaire

Konečne mám tvorbu od Apollinaira. A veru nesklamala.

19.10.2019 5 z 5

Denník Bridget Jonesovej Denník Bridget Jonesovej Helen Fielding

Film milujem, ale kniha je za mňa priemer. Ale prečítam si ešte druhý diel. :)

19.10.2019 3 z 5

Vyryté v srdci a pamäti Vyryté v srdci a pamäti Simone Sophie Stewart (p)

Krásna a vtipná knižka.

SuperŽENY SuperŽENY Andrea Kellö Žačoková

Zaujímavé čítanie a veľmi poučné, avšak vedomosti odovzdáva príjemnou a nenásilnou formou. :)

Hegarty o kreativitě Hegarty o kreativitě John Hegarty

Veľmi zaujímavá a prínosná kniha. Celkom ma motivovala a inšpirovala. :)

Daj každému dňu šancu Daj každému dňu šancu Anna Metisová

Veľmi zaujímavé čítanie. A napínavé.

16.09.2019 5 z 5

Nezábudka a Divozel Nezábudka a Divozel Matej Zámečník

Krásna knižka pre deti, ktorá je pekne ilustrovaná, má príjemný príbeh a ešte k tomu je poučná. Palec hore. :)

03.08.2019 4 z 5

Zábudlivé Ginko Zábudlivé Ginko Matej Zámečník

Krásna kniha. Oceňujem fakt, že sa touto knihou autor rozhodol rozšíriť povedomie o skleróze multiplex.

25.06.2019 4 z 5

Mandala Mandala Bernard Brázdil

Vážne dobrá zbierka básní. Čakala som klasický štýl písania, rýmy a básne v štýle romantizmu, ale nestalo sa tak a to ma veľmi potešilo.

20.06.2019 4 z 5

Úsmevy z pekla Úsmevy z pekla Stanislav Háber

Tak trochu som s touto knihou bojovala, to však nie je vina autora, ale toho, že tento žáner nemám veľmi v láske a som naň priveľmi citlivá. Avšak autor má dobrý štýl písania, to musím skutočne oceniť.

20.06.2019 3 z 5

Slnko a jeho kvety Slnko a jeho kvety Rupi Kaur

Lepšia ako Mlieko a med.

28.05.2019 4 z 5

Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom Mary Roe

Veľmi zaujímavá knižka nie len pre deti.

Metrofília Metrofília Čistá Duša

Opäť krásne básne. Ale prvá kniha sa mi páčila o čosi viac. No i tak skvelá poetika.

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

Koniec bol znovu otvorený a prekvapivo napätý (nie že by neboli také konce aj v predošlých dieloch, len neboli tak silné). Je to paradox, pretože ďalšia kniha nie je vydaná, zostáva to hľadať v originále. Ale ako kniha je to fajn, má niekoľko chýb, ktoré som nemohla nechať len tak, ale má o jednu hviezdičku viac ako Krvavá horečka už len kvôli tomu koncu.

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Ani na druhý krát sa mi nepodarilo začítať sa do tejto knihy a tak to vzdávam. Je to stále o ničom, nudné a postavy ma nijako zvlášť nezaujali.

28.05.2019 odpad!

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Karika ma predtym oslovil knihou Strach, ktora bola jednoducho skvela. Rada by som sa dostala aj k precitaniu Tmy. Ale Trhlina... Ja neviem. Bohvieako ma to nedostalo. Pride mi zaujimave, ze to je podla skutocnosti. Ale vobec ma to tak nedostalo ako strach... A celkom ma to aj mrzi, lebo som od tejto knihy vela ocakavala. Sklamala ma...

28.05.2019 2 z 5