Eliška_P Eliška_P komentáře u knih

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Skvělá dobová knížka.

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Čtivá knížka zachycující bezvadně povahu vesnických furiantů. Ačkoli je z 19. století, opravdu pobaví!

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Humor autora mi ne vždy přišel vtipný, občas mi to přišlo, že se až moc snaží... ale samotné poselství knížky jsem si opravdu potřebovala přečíst. Knížku doporučuji všem stěhovavým ptákům... :)

17.01.2017 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Krásná knížka.

19.04.2016 5 z 5

Aj, pro mě docela zklamání. Všechny povídky jsem ani nepřečetla... Úvahy mě nudily :/

18.04.2016 2 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Désireé jsem četla asi v deváté třídě, ale dojem z knížky mi zůstal dodnes. Poutavé vyprávění. Dějiny mě zajímaly vždy a toto dílko nenásilně popisuje historické události i Napoleona jako osobnost.

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Četla jsem už dřív a proto je moje nynější hodnocení už neaktuální, ale pamatuji si, že se mi kniha velmi líbila a zhltla jsem ji jedním dechem. Tak alespoň takto.

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, vracím se k ní často a ráda vždy, když nemám zrovna co jiného ke čtení.

12.04.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Myšlenky, obsah, děj dobré, ale bohužel příliš zdlouhavé, filosofické, nudící.

12.04.2016 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Nemůžu si pomoct, ale toto dílo mě zklamalo. Nudilo, nepobavilo ani nenadchlo. Pro mě nijaká knížka dočtená kvůli maturitě. Ale třeba někoho zaujme, nejlíp aby si každý udělal obrázek sám...

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Velmi pěkná divadelní hra. I přes hanácké nářečí se mi četla dobře.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Jedna z knížek, ke které jsem se dostala v rámci maturitní četby. Více se mi líbila Bílá nemoc a tu také více doporučuji, ale ani Válka s mloky nebyla špatná. Co mě nejvíce odrazovalo při čtení, bylo přílišné množství novinových výtažků v rámci knížky. Měly asi dotvářet soudobou atmosféru, ale bohužel. Nudily, proto tři hvězdy.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Od Čapka jsem četla tři knížky, Bílou nemoc, Válku s mloky a Loupežníka. Divadelní hra Bílá nemoc se mi zdála nejlepší, nejlépe se mi četla.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Kniha se mi dobře četla, děj příjemně plynul. Jedna z těch zábavnějších a čtivějších knih povinné četby.

12.04.2016 4 z 5

Slovácké patálie - povídky z Korytnéj Slovácké patálie - povídky z Korytnéj Václav Gál

Skvěle napsány povídky ze Slovácka! Bez problému se vyrovná známějšímu autorovi Zdeňku Galuškovi. Při čtení se člověk nejen pobaví, ale i snadno dojme.

Zlatými brýlemi Zlatými brýlemi Jan Herben

Tématika povídek ze Slovácka je mi velmi blízká, ale musím říct, že děj povídek nebyl napsán poutavě. Ocení milovníci slováckých nátur a tradic.

18.06.2017 3 z 5

Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Jean-Dominique Brierre

Velké očekávání, velké zklamání. Kniha samotná mě moc nezaujala, dočetla jsem ji jen díky tomu, že jsem chtěla znát Edithin život celý. Kdybych se nenutila, vůbec bych ji nedočetla.

28.06.2016 3 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Samotný námět knížky je lepší než způsob, jakým je to napsáno. I tak dávám 4 hvězdičky, protože jde o příběh plný lidské touhy, pokory, pořádné dřiny, vyrovnání se se ztrátou milované osoby a také o naději. Dávám čtyři hvězdičky za to, že je to skutečný příběh.

16.06.2016 4 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Velmi zajímavá knížka o velmi netradiční lásce. A paradoxně - láska ze strany kněze tu není zdaleka tím nejpřekvapivějším.

18.04.2016 4 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Jsem ráda za přečtení této knížky. Nebyla úplně čtivá od začátku do konce, že bych ji četla se zatajeným dechem - to se také říct nedá, ale zajímavá rozhodně byla. Neztotožňovala jsem se s jedinou postavou z knížky, charaktery všech postav byly úplně odlišné než charaktery lidí, se kterými se setkávám. Každopádně knížka zase o něco rozšířila obzory. Doporučuji.

18.04.2016 4 z 5